esdee

Offtopic Συζητήσεις

Recommended Posts

πιο καλο παιδι θα με βοηθησει?? βασικα εναν κατοχο GTX295 θελω...

πηγα κ την πηρα σημερα και οταν πηγα να συνδεσω το 8pin βυσμα δεν ταιριαζε...

και με 2 6pin μου αναβει κοκκινο λαμπακι κ δεν αναβει το pc...

απο οτι παρατηρησα στο silverstone το 1000 με την μονη την 12αρα που εχω παρολο που λεει επανω το 8-pin pci-e εχουν 1 διαφορα στο σχεδιο σε σχεση με την υποδοχη της καρτας...

Στην παρακατω εικονα σας δεινω το πως πρεπει να ειναι το βυσμα για να ταιριαζει στην καρτα (αλλα δεν ξερω ποια ειναι κιτρινα και ποια μαυρα) ετσι οπως κοιτας το βυσμα με το clips προς τα επανω

και επισης το πως ειναι εμενα το βυσμα στο τροφοδοτικο μου (οι χρωματισμοι ισχυουν)

θα θελα καποιος να τσεκαρει το δικο του βυσμα και να μου πει τι χρωματισμους εχει για να ξερω τι πατεντα θα κανω για να παιξει...

επισης εαν υπαρχει ανταπτορας καλα θα ηταν για να μην αρχιζω και κοβω με το κοφτακι πραγματα...

aa.jpg

aa.jpg

aa.jpg

aa.jpg.10e972fa1c5dbee4a407528eaf1f9457.

Link to comment
Share on other sites

αχμ.

Νικολάκι.

Το 8pin του CPU πάς να βάλεις :P

οχι τρελο αγορι....το προσεξα....το βυσμα επανω λεει pci-e :P

λες να ειμαι τοσο καγκουρας??? χαχαχαχα

κανε μου την χαρη και κοιτα στο βυσμα σου και πες μου ποια ειναι κιτρινα και ποια μαυρα...

ο βασιλης που μιλαγαμε μου ελεγε πως τα πρωτα 8-πιν δεν ηταν σαν τα τωρινα...κατι ειχε παιχτει με τα ΑΤΧ και ειχαν αλλαξει...αυτο θελω να τσεκαρω για να ξερω τι στο καλο θα κανω...γιατι αμα οι χρωματισμοι ειναι ιδιοι τοτε με 2 μικρες τομουλες στο ενα ολα θα ειναι οκ..

Link to comment
Share on other sites

ok :P

Είπα να σε τεστάρω :P

Στην κάτω σειρά τα 3 πρώτα είναι 12άρες.

Τα 2 επιπλέον πιν είναι γειώσεις

αρα στην παρακατω εικονα το αριστερο βυσμα ειναι αυτο που εχεις με αυτες τις 3 τασεις και ειναι το σωστο! σωστα???

αρα εγω που εχω το δεξι βυσμα το μονο που εχω να κανω ειναι να κοψω οπως δειχνω το βυσματακι λιγο για να μπει..... σωστα?

μα τι στο καλο...τοσο μαμακες ειναι????????:victory:...

aa.jpg

aa.jpg

aa.jpg

aa.jpg.46091269ca71b9dbd66f2179a0d3d4b6.

Link to comment
Share on other sites

Αγορίνα, sorry άργησα λίγο.

Λοιπόν οι κανονικοί connectors είναι αυτοί:

wkl9bl.jpg

Το κλιπάκι είναι από την κάτω μεριά στην κάτω φωτογραφία ( πάνω στην κάρτα ).

Στο βύσμα τώρα, στην μεριά του κλίπ ( πάνω ) είναι όλα γειώσεις, ενώ στην κάτω είναι τα 3 δεξιά 12V και το 1 στα αριστερά γείωση.

Με άλλα λόγια

.................................... /||||\.....................................<<== το κλιπάκι lol

ground - ground - ground - ground

12V - 12V - 12V - ground

αυτά με το κοννέκτορα να κοιτάει πρός τα εσένα ( δηλαδή να βλέπεις τα χάλκινα τμήματα στο εσωτερικό του βύσματος κατάματα.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα σε μενα (δεν ξερω αν ειναι κ σε σας)

δεν μου εμφανίζει DNS (hwbox.gr),

αλλα Ip (70.32.122.32)

στο URL του site...

Ειναι μάλλον στα πλαίσια της αναβάθμισης ακόμα... dunno

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now