esdee

Offtopic Συζητήσεις

Recommended Posts

νομιζω οτι αναλογα την κορυφωση - ισως και διαγραμμα - ροπης/ιπποδυναμης, πρεπει να γινονται και οι σχεσεις. παντα βεβαια με τους αναλογους συμβιβασμους.

θα μας βοηθησει περισσοτερο ο νικος @venisk σ' αυτο. τη βοηθεια του κοινου παρακαλω....:hehe:

φυσικα, αλλα η δευτερα του ειναι πιο κοντη απο τη δικια μου και οι αλλες πιο μακριες, αν ομως ανεβαζεις στροφες μετα τις 3000 εισαι εκτος ροπης σχεδον. δεν εχω διαγραμμα του a1 βεβαια.

Edited by conroe
Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα διαγράμματα είναι τα μέγιστα έτσι, όταν κινείσαι με 60km/h σταθερά π.χ. δεν βρίσκεσαι σε κάποιο σημείο από αυτές τις καμπύλες. Για να μην μπερδευτούμε μετά.

Link to comment
Share on other sites

μου κανει εντυπωση παντως που ειναι οχταβαλβιδο, μονο 85 αλογα ενω οι αλλες εταιριες βλεπε renault, ford και fiat νομιζω, εχουν παρουσιασει τρομερους κινητηρες στην κατηγορια αυτη. την toyota-honda την αφηνω απ' εξω γιατι κλεβει εκκλησια.

σταθερα με 60 στην αθηνα λιγο δυσκολο.

Link to comment
Share on other sites

μου κανει εντυπωση παντως που ειναι οχταβαλβιδο, μονο 85 αλογα ενω οι αλλες εταιριες βλεπε renault, ford και fiat νομιζω, εχουν παρουσιασει τρομερους κινητηρες στην κατηγορια αυτη. την toyota-honda την αφηνω απ' εξω γιατι κλεβει εκκλησια.

σταθερα με 60 στην αθηνα λιγο δυσκολο.

Ο ίδιος κινητήρας της VW που βγάζει 105hp είναι, απλά σε κομμένη έκδοση για να μην γκαζώνει ο GoriLLakoS. :rolleyes:

Τέλος πάντων το πιάνεις το υπονοούμενο, αυτές οι καμπύλες είναι οι μέγιστες που λειτουργεί ο κινητήρας εκεί μόνο όταν είσαι με "τέρμα γκάζι" που λέμε.

Link to comment
Share on other sites

Φεβερό κ@λοχτυπίδι για κλαμπ και αμάξια με τρελό ηχοσύστημα, αλλά το κλιπ είναι η επιτομή του "πάει τα χάσαμε" :hehe:

Απολαύστε και κυρίως όσοι έχετε καλό ήχο κα μπορείτε βάλτε τσίτα :D

Link to comment
Share on other sites

Τέσσερις εκτυπωτές. Δύο brother, ένας OKI και ένας Samsung στο ίδιο δίκτυο:.

-Οι δύο brother σχετικά παλιοί μονόχρωμοι αλλά φτύνουν σελίδες σαν AK-47. Lanάτοι με uptime 3 χρόνια ξέρωγω και διαλειμματάκια για refill μόνο. Τανκς. Τέρατα. Φονιάδες. Δεν έχουν καταλάβει τίποτα, στα log τους τίποτα critical ΠΟΤΕ! Check.

ΟΚΙ έγχρωμος, LANάτος και αυτός λίγο πιο αργός αλλά και πιο καινούργιος. Μόνο ένα warning (απλό) για υπερθέρμανση αλλά μου εξήγησαν ότι ήταν για λίγο καιρό απέναντι από το κλιματιστικό τον χειμώνα και εξ ου. Check και αυτός, δείχνει μια χαρά.

Samsung μικρός ούτε ενός έτους, μικρό μοντέλο consumer. Ασύρματος. Χάνει τα log του. "Ξεχνάει" την static του μάλλον γιατί το router την δίνει στο DHCP στα sleep. Θέλει chip (!) για refill και μασάει και χαρτιά καμια φορά... :hehe: :hehe: :hehe:

Moral of the story: Buy proper gear people! :hehe:

Link to comment
Share on other sites

2 Star έναν fr-10 και έναν lc-20 που είχα παλιά για τυπώνω τυποποιημένα συστήματα για Προ-πο, τύπωσαν εκατομμύρια δελτία χωρίς υπερβολή. Ακριβοί για την εποχή τους αλλά αξιόπιστοι. Από τον 5550 HP και μετά ότι έχω πάρει ήταν με ημερομηνία λήξης.

Link to comment
Share on other sites

Και Minolta-xerox βάλτε στο παιχνίδι, σκυλιά αλλά άνω των 1500 μαρουλιών (τα άλλα είναι παιδάκια)!

Τέλος δουλειά για σήμερα και πρόλαβα και ένα γυμναστήριο για να ζηλεύει ο [MENTION=5]GoriLLakoS[/MENTION]!

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν είχε ακριβά μελλάνια και δεν χρειαζόμουν και πολυμηχάνημα την ίδια στιγμη, ο HP Deskjet 930c θα συνέχιζε ακάθεκτος ακόμη μετά από 14 χρόνια συνίπαρξης και αμέτρητες εκτυπώσεις! Τον αποχωρίστηκα τον φεβρουάριο στην ανακύκλωση.

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα εδω και 3 μερες εχω το ξυπνητηρι 6.30...και καθε πρωι τσατιζομουν επειδη σηκωνομουν και το εκλεινα χωρις να καταλαβαινω τιποτα... Σημερα λεω να δω μια τι ωρα το εχω βαλει και ηταν 6.30 κοινως εδω και 3 μερες χανω 1.5 ωρα.

Αλλα βεβαια μη χασεις εσυ με το ξυπνητηρι του 10λεπτου...

Link to comment
Share on other sites

μιλας για μενα ρε αχαριστε, που εχεις τοσο αποθεμα χρυσου στο μαγαζι, που μπορουμε να ξεχρεωσουμε σαν χωρα και δεν βοηθας την κατασταση?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now