Recommended Posts

και με αλφαδολαστιχο/σωληνα κηπου κάνω την δουλεια που θέλω :P

απλα έλεγα μην έβρισκα καναν διαφανο. θέλω καμποσο όμως αρα θα παρω από κάπου κανα 3-4 μετρα. t-hanks anyway :D

Link to comment
Share on other sites

Τι να σας πώ . . εγώ βλέπω πώς τα περισσότερα υπάρχουν και έχουν πάρει πάρα πολλοί.

Εάν δεν προλάβανε 10 στους 200 να πάρουν αυτό που ήθελαν είναι φυσιολογικό θαρρω.

@Τάσο, για να ξεστοκάρουμε όλα τα παλιά γίνεται αυτό και κανέναν άλλον λόγο.

Βρε Bill αν υπάρχουν άτομα που θα πάνε να στήσουν αντίσκηνο έξω από το Πλαίσιο για τις προσφορές αυτές, τα περισσότερα από αυτά τα άτομα, είναι άτομα που κυκλοφορούν στα fora. Ε ρε συ από αυτές τις προσφορές που βρίσκονται/βρίσκονταν/θα βρίσκονται σε κάποιο κατάστημα δεν έχω δει πολύ κόσμο να ποστάρει ότι "ΒΡΗΚΑ". 99 στους 100 μιλάνε για τζάμπα διαδρομές, τζάμπα τηλέφωνα και υπαλλήλους που λένε πολύ απλά "Αυτά δεν τα είχα ποτέ στον πάγκο μου".

Link to comment
Share on other sites

εγω χτες πρωι-πρωι εκανα τηλεφωνικη κρατηση με το ονομα μου στην στουρναρη εναν ocz solid 2 120gb στα 99 evro που ηταν.παω το απογευμα για παραλαβη και μου λενε το δωσαν και ψαχνοντουσαν ποιος τον βουτηξε.τι να λεμε τωρα

Link to comment
Share on other sites

Μόλις αγόρασα αυτόν εδώ Corsair Extreme Series X64 64GB SSD (2.5", Sata II, CMFSSD-64D1) - Solid State Drives - plaisio.gr τον πλήρωσα μέσω τράπεζας και τον περιμένω :D 1 τελευταίο κομμάτι στην Καλαμαριά ήταν...

Πήγες στο κατάστημα αλλά τον πληρώνεις μέσω τραπέζης και τον περιμένεις σπίτι; Ενδιαφέρον διότι νόμιζα αυτά τα προϊόντα μόνο από το κατάστημα τα παίρνεις.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις αγόρασα αυτόν εδώ Corsair Extreme Series X64 64GB SSD (2.5", Sata II, CMFSSD-64D1) - Solid State Drives - plaisio.gr τον πλήρωσα μέσω τράπεζας και τον περιμένω :D 1 τελευταίο κομμάτι στην Καλαμαριά ήταν...

πηρα πριν λιγο τηλ να παραγγειλω αυτα: Lian Li WB-01 Wheel Stand Alu Silver - Case Accessories - plaisio.gr και μου ειπαν πως δεν μπορω να τα παραγγειλω εσυ πως τοκανες?μεσω τηλεφωνου εννοω..γιατι αποτι φανταζομαι δεν πηγες θεσ/νικη..:que:...

Link to comment
Share on other sites

Πήρα τηλέφωνο τα παιδιά στη Θεσσαλονίκη και τους΄ρώτησα αν υπάρχει και μου είπαν ότι έχουν ένα τελευταίο. Οπότε τους λέω το θέλω να μου το στείλετε Λιβαδειά και μου λέει για να το κάνω αυτό πρέπει να το πληρώσετε μέσω τραπέζης πρώτα γτ δεν γίνεται να το στείλω με αντικαταβολή, πράγμα που έκανα αμέσως μετα. Πήγα πλήρωσα πήρα την απόδειξη και έγραψα πάνωα για αγορά μέω ίντερνετ για το προιόν με κωδικό χχχχχ και το έστειλα με φαξ εκεί που μου είπαν. Που μπερδευτήκατε?

Link to comment
Share on other sites

δημοσια υπηρεσια εχει καταντησει το πλαισιο.. αν ειναι να παρεις 6 χαρτια 15 πιστοποιητικα για να αγορασεις κατι, ..αντιο ζωη που λεει και ενας φιλος μου!!!!:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν καλησπέρα και από 'μένα στα παιδιά του forum.

Θέλω λοιπόν να αγοράσω τον επεξεργαστή του παρακάτω link

Intel Core 2 Quad 9400 (s775, 2.66 GHz, Cache 6MB, Box) - Επεξεργαστές - plaisio.gr o oποίος είναι διαθέσιμος στο κατάστημα της Ευκαρπίας σήμερα, ενώ εχτές το βράδυ ήταν και στο κατάστημα του ψυχικού αν θυμάμαι καλά.

Μέχρι εδώ όλα καλά...

Εγώ είμαι από Καβάλα, και θα έστελνά έναν φίλο μου να τον αγοράσει...

Παίρνω τηλ. λοιπόν το πρώϊ στο κατάστημα της Ευκαρπίας,και μου λένε ότι δεν υπήρχε ποτέ εκεί ο συγκεκριμένος επεξεργαστής.

Γυρνάω απο την δουλεία το απόγευμα μπαίνω στο παραπάνω link και λέει ακομή διαθέσιμος στο κατάστημα της Ευκαρπίας.

Παίρνω αμέσως τηλ. και μέχρι στιγμής βουϊζεί συνεχώς...

Μπορεί κάποιός να μου εξηγήσει τι στον π....ό συμβαίνει ή να πάω και να τους φτύσω κατάμουτρα;

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το σήκωσαν μου είπαν ότι εξαντλήθηκε ο συγκεκριμένος, αν και ακόμη στο site λέει διαθέσιμος!!!

Τελικά όλοι οι υπεύθυνοί εκεί πρεπεί να είναι ΜΠΟΥΦΟΙ αν μή τι άλλο... ( όχι οι εργαζόμενοι , οι υπεύθυνοι )

Μακριά απο τους καραγκιόζηδες, μακριάαααααααααααα......

Link to comment
Share on other sites

Βρε Bill αν υπάρχουν άτομα που θα πάνε να στήσουν αντίσκηνο έξω από το Πλαίσιο για τις προσφορές αυτές, τα περισσότερα από αυτά τα άτομα, είναι άτομα που κυκλοφορούν στα fora. Ε ρε συ από αυτές τις προσφορές που βρίσκονται/βρίσκονταν/θα βρίσκονται σε κάποιο κατάστημα δεν έχω δει πολύ κόσμο να ποστάρει ότι "ΒΡΗΚΑ". 99 στους 100 μιλάνε για τζάμπα διαδρομές, τζάμπα τηλέφωνα και υπαλλήλους που λένε πολύ απλά "Αυτά δεν τα είχα ποτέ στον πάγκο μου".

Ιωάννη :P, 10-20 άτομα σε όλα τα forum μαζί κράζουν, η Ελλάδα έχει 10εκ πληθυσμό.

Αστειάκι ήταν, μεταξύ σοβαρού και αστείου όμως.

Αν μιλάμε τώρα για 20-50 κραχτές ευκαρίες που δεν υπάρχουν, να ξέρεις πώς έχουν σηκωθεί 7000 προϊόντα με αυτόν τον τρόπο.

Θέλω να πώ πώς τα ποσοστά έιναι πολύ μικρά.

Εγώ που έιμαι στην Μαγούλα, και ανεβαίνω στο μαγαζί απο πάνω, το βλέπω γεμάτο με προσφορές και στην μέση του πάγκου είναι γεμάτο πράγματα με χαρτάκια με ονόματα πελατών. Φαντάζομαι και στα άλλα μαγαζιά πάνω κάτω θα γίνετε.

Εάν κάποιος έχει έρθει μαγούλα και έχει δέι τι περιγράφω ας το επιβαιβεώσει .

Λοιπόν καλησπέρα και από 'μένα στα παιδιά του forum.

Θέλω λοιπόν να αγοράσω τον επεξεργαστή του παρακάτω link

Intel Core 2 Quad 9400 (s775, 2.66 GHz, Cache 6MB, Box) - Επεξεργαστές - plaisio.gr o oποίος είναι διαθέσιμος στο κατάστημα της Ευκαρπίας σήμερα, ενώ εχτές το βράδυ ήταν και στο κατάστημα του ψυχικού αν θυμάμαι καλά.

Μέχρι εδώ όλα καλά...

Εγώ είμαι από Καβάλα, και θα έστελνά έναν φίλο μου να τον αγοράσει...

Παίρνω τηλ. λοιπόν το πρώϊ στο κατάστημα της Ευκαρπίας,και μου λένε ότι δεν υπήρχε ποτέ εκεί ο συγκεκριμένος επεξεργαστής.

Γυρνάω απο την δουλεία το απόγευμα μπαίνω στο παραπάνω link και λέει ακομή διαθέσιμος στο κατάστημα της Ευκαρπίας.

Παίρνω αμέσως τηλ. και μέχρι στιγμής βουϊζεί συνεχώς...

Μπορεί κάποιός να μου εξηγήσει τι στον π....ό συμβαίνει ή να πάω και να τους φτύσω κατάμουτρα;

Τράβα, πιστέυω άμα τους φτύσεις κατάμουτρα και CPU θα σου βρούνε και θα έισαι και μάγκας. . . :T:

Τώρα που το σήκωσαν μου είπαν ότι εξαντλήθηκε ο συγκεκριμένος, αν και ακόμη στο site λέει διαθέσιμος!!!

Τελικά όλοι οι υπεύθυνοί εκεί πρεπεί να είναι ΜΠΟΥΦΟΙ αν μή τι άλλο... ( όχι οι εργαζόμενοι , οι υπεύθυνοι )

Μακριά απο τους καραγκιόζηδες, μακριάαααααααααααα......

Έχεις σκεφτεί πώς μπορεί να μην φταίνε οι υπέυθυνοι αλλά το σύστημα ?

Link to comment
Share on other sites

Εγω περασα απο Μαγουλα την Παρασκευη πρωι πρωι...Οι προσφορες ειχαν ανεβει την Πεμπτη αργα το βραδυ που ηταν κλειστο το καταστημα...Το πρωι δεν υπηρχε τιποτα δυστυχως κ το παιδι που ηταν εκει μου ειπε οτι αυτα τα κομματια υπαρχουν μονο στο stock house στην Μεταμορφωση.Στο site 6 μερες τωρα λεει οτι υπαρχουν διαθεσιμα στο καταστημα Μαγουλας....6 μερες λοιπον κ καμια ανανεωση??

Link to comment
Share on other sites

Τώρα ρε παιδιά σοβαρά ευκαιρία, ή κράχτης θεωρείται το παρακάτω

Scythe 12cm Fan Clips - Cables - Adaptors - plaisio.gr με αξία 2,50 ευρώ;

να τους παίρνω τηλ στη Λάρισα και να μου λέει διπλωματικά και πάρα πολύ έξυπνα ότι τα πήραν όλα από τα ράφια...!

Ακόμη και τώρα αν μπείς λέει διαθέσιμος στο Κατάστημα Λάρισας.

Όπως και αυτό

Intel Core 2 Quad Q9550 (s775, 2.83 GHz, Cache 12MB, Tray) - Επεξεργαστές - plaisio.gr

και αυτό

Corsair Voyager GT 32GB USB Flash (CMFUSB-32GBGT) - Flash USB Sticks - plaisio.gr

και άλλα πολλά.

Πώς μερικοί καταφέρνουν και κάνουν κρατήσεις σε πράγματα που δεν υπάρχουν;

Οι προσφορές, άν υπάρχουν είναι για λίγους και κολλητούς υποθέτω...

Απλώς μας δουλεύουν ψιλό γαζί φιλαράκια!!!

Όσο για το σύστημα αν δεν μπορεί να ενημερωθεί μέσα σε τόσες ώρες ( για τα συγκεκριμένα links μιλάμε από χτές βράδυ περίπου στις 10 ), πετάχτέ το και κάντε μια βάση δεδομένων που να ενημερώνεται αυτόματα με XL/λάκια από τις αποθήκες all over Greece.

Aύτα τα ολίγα, Αντέ γιατί σήμερα με σκάσανε οι ''ΠΛΑΙΣΙΟΙ''

Link to comment
Share on other sites

Τα πράγματα υπήρχαν, αλλά εξαφανίστηκαν και λόγω προβλημάτων συστήματος και ενημέρωσης δεν έχουν κατέβει ακόμα από το site.

Προσωπικά έκανα σήμερα το γύρω της Αθήνας για να βρω 3 πράγματα, αλλά δε βρήκα τίποτα και δε φωνάζω. Δεν φταίνε τα παιδιά, αλλά το πότε μπορεί και παίρνει ενημέρωση το σύστημα.

Γι'αυτό τα παιδιά στο κατάστημα σου λένε πάρε τηλέφωνο να στο κρατήσουμε, αλλά αν δεν υπάρχει τι να κάνουν?

Τέσπα, ψάχνοντας και άλλο τις ευκαιρίες του πλαισίου και με μερικά τηλέφωνα στα καταστήματα βρήκα ένα από τα πράγματα που έψαχνα και θα πάω να το πάρω αύριο. Δεν πιστεύω να κάνει κάτι λάθος το συγκεκριμένο κατάστημα. Δυστυχώς έτσι είναι η διαδικασία, έτσι γίνεται και σε άλλα μεγάλα καταστήματα.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει στις μεγάλες πόλεις έχεις την πολυτέλεια να πάς από το κατάστημα και να δείς ο ίδιός τι παίζει.

Εγώ από επαρχία πού θα κινούσα λυτούς και δεμένους για να πάει άλλος στην Ευκαρπία, άλλος στην Λάρισα, και άλλος στην Κρήτη και όλοι αυτοί να τα στείλουν ταχυδρομικά στην Καβάλα, δεν αξίζει - όταν παίρνω τηλ. 09:05 το πρωϊ στα καταστήματα για να τα κρατήσουν και να προλάβώ να πάω στην Τράπεζα να καταθέσω τα χρήματα για τις αγορές - να μου λένε οτι εξαντλήθηκαν;

Και να μην τα κατεβάζουν και από το site, σε πιάνουν ή δεν σε πιάνουν τα διαόλια σου.

ΗΜΑΡΤΟΝ πια έλεος, ας πούνε επιτέλους οτι οι προσφορές είναι για Αθήνα - Θεσσαλονίκη να τελειώνει το πανηγύρι...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως προχτές τους τα είπα - χαλαρά πάντα

" Καλό κουράγιο διότι με αυτά που κάνει το τμήμα marketing δεν σας βλέπω καλά"

και όπως βλέπεις Βασίλη σε διαψεύδουν. Εγώ κάθισα ρώτησα για 3-4 πραγματάκια μου λέγανε μία ότι δεν υπάρχει μία ότι είναι λάθος του συστήματος μία ότι δεν υπάρχει διαθεσιμότητα, ε εντάξει δεν ασχολήθηκα. Καμιά μέρα αν βαριέμαι θα βάλω μουσικούλα και θα αρχίσω τα τηλέφωνα.

Υ.Γ. τουλάχιστον θυμήθηκαν και αφαίρεσαν τον Χ4 630. Ας αφαιρέσουν και την 8800GTS 512 του Περιστερίου μιας και δεν υπάρχει ή μάλλον δεν υπήρξε ποτέ. Σύμφωνα με τον υπάλληλο η κάρτα ήταν στο service και όχι για πώληση. Αυτό μου το είπε την Παρασκευή. Έχουν περάσει πόσες μέρες?

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι πως γινεται να ειναι στο service και να τιμολογουνται καρτες που εχουν σταματησει να πωλουνται εδω και 2 χρονια. Φαντασου να παω την r3x σερβις και να την πουλησουν αλλου. χαχαχαχα. Μετα να σου λενε οτι δεν εχουν να σου δωσουν καινουρια... Εκει καλα θα κανουν να τρεξουν με τα ποδια στην asus να φερουν :P Και να σου ειναι και κανενα καλο κομματι και να το χασεις...

Link to comment
Share on other sites

Σε λίγο θα φτάσουμε να ηχογραφούμε τις κλήσεις μας για να μην μας βγάλουνε τρελλούς.

Θα βαλω μια φιλη μου να λεει... Σας ενημερωνουμε οτι για λογους διασφαλισης της ποιοτητας σας η κληση σας ηχογραφειται... χαχααχαχ

Link to comment
Share on other sites

ο,τι υπαρχει σε προσφορα εχει κιτρινο καρτελακι στο ραφι, αν υπαρχει βεβαια. σημερα πηγα εδω στην Πατρα και τα ειδα με τα ματια μου. δεν ειναι οτι θα τους ζητησεις κατι και θα το φερουν απο την αποθηκη.

δεν θα ηθελα να ημουν στη θεση των πωλητων παντως και να προσπαθουν να πεισουν τον καθε αγανακτησμένο πελατη οτι αυτο και εκεινο δεν υπαρχει και μερικες φορες να την ακουνε κιολας!

απαραδεκτο το "συστημα" που υιοθέτησε τώρα τελευταια το Πλαισιο και δειχνει ασέβεια κατα'αρχην προς τους ιδιους τους εργαζομένους του!

Link to comment
Share on other sites

Tα παντα καποια στιγμη παρακμαζουν. Αν δεν κανουν κατι σοβαρο πλεον δεν τους βλεπω για πολυ ακομα. Ειναι απαραδεκτο μια τοσο μεγαλη εταιρια να μην εχει σοβαρο συστημα ενημερωσεις για τις προμηθειες. Οσο και αν κοστιζει αυτο...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now