Recommended Posts

All Official Details of the Koenigsegg One:1

Koenigsegg_One1_Front_02-1-610x250.jpg

Letʼs sum up some of the highlights:

  • Worlds first 1:1 (One:1) power to curb weight ratio homologated production car (kg/hp)

  • Worldʼs first Megacar – 1 Megawatt of power homologated production car

  • 2G cornering capability on road legal production cup tires

  • 610 kg down force at 260 km/h (160 mph) utilizing advanced active under and over body aerodynamics

  • Chassis with active ride height and shock absorbing including variable stiffness spring ratios

  • Fully active aero with independent left and right front flaps under front splitter and hydraulically actuated top mounted dual plane rear wing

  • 3G and GPS controlled Predictive Active Chassis and Aero Track Mode

  • 20% lighter carbon chassis and body due to implementation of M46J & M55J high modulus fibers

  • 3D-VGT – Koenigsegg patented 3D printed variable turbo housing – gives improved response and bottom end torque

  • 3G connection for telemetry, performance, lap times and software upgrades, including owners iPhone app

  • New Koenigsegg developed carbon fiber ventilated memory foam racing seats

  • 3D printed titanium exhaust end piece saves 400 grams compared to Aluminium counterpart

  • Active noise canceling seat option

Link to comment
Share on other sites

supercar και bmw εξ'ορισμου δεν στεκουν

οποτε το "αστειακι" ειναι 2πλα ακυρο :P:hehe:

αν και η bmw καλα τα παει για κατασκευαστρια καναπεδων/κρεβατιων/σαλονιων

και μονο.

Link to comment
Share on other sites

Η labo έχει φρένα για να σταματήσει εκεί, βλέπει τον μαλάκα να βγαίνει αλλά θέλει να περάσει..καλά να πάθει κ ας έχει προτεραιότητα..η προτεραιότητα δεν φτιάχνει το αμάξι! Δεν ξέρω αν βλέπετε κάτι που δεν βλέπω!

Link to comment
Share on other sites

Η labo έχει φρένα για να σταματήσει εκεί, βλέπει τον μαλάκα να βγαίνει αλλά θέλει να περάσει..καλά να πάθει κ ας έχει προτεραιότητα..η προτεραιότητα δεν φτιάχνει το αμάξι! Δεν ξέρω αν βλέπετε κάτι που δεν βλέπω!

Ναι ρε, έχει φρένα να σταματήσει εκέι!

Μωρέ τι λές?

Σύνελθε και έλα στα καλά σου!

Τίποτα δεν σταματάει εκει!

Μην σχολιάζεις σαν τους youtubers!

Link to comment
Share on other sites

τι στο διαολο τα κανουν αυτα τα αμαξια στην αγγλια ρε φουστη μου και μεσα στο κεντρο .

εχουμε και εδω εναν με μια gallardo και εχει κανει χαρτη που χωράει να περάσει και που δεν εχει λακκούβες για να περνάει :hehe: την βγάζει μόνο όταν εχει καλό καιρό φυσικά και πάει χαλαρουητα .

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε, έχει φρένα να σταματήσει εκέι!

Μωρέ τι λές?

Σύνελθε και έλα στα καλά σου!

Τίποτα δεν σταματάει εκει!

Μην σχολιάζεις σαν τους youtubers!

Εμένα μου φαίνεται πως πατάει το γκάζι να περάσει, ίσως και να ερχόταν απλά γρήγορα! Δεν λέω υποθέτω.

Link to comment
Share on other sites

τι στο διαολο τα κανουν αυτα τα αμαξια στην αγγλια ρε φουστη μου και μεσα στο κεντρο .

εχουμε και εδω εναν με μια gallardo και εχει κανει χαρτη που χωράει να περάσει και που δεν εχει λακκούβες για να περνάει :hehe: την βγάζει μόνο όταν εχει καλό καιρό φυσικά και πάει χαλαρουητα .

Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω για ποιο λόγο πάνε και παίρνουν τέτοια αυτοκίνητα εδώ στην Ελλάδα, από την στιγμή που δεν έχουμε δρόμους καλούς, πέρα από κάποιες εθνικές οδούς κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Κριμας...

[video=youtube;kfS8iz2NaLE]

It's painful to watch for car lovers, but by far the most important thing is that nobody was injured in this. The Aventador should have been going slower, the Mazda shouldn't have pulled out when it wasn't safe, at least it didn't end worse.

^^ QFT

Link to comment
Share on other sites

Και εδώ ο Αντώνης εννοεί την Κω..καμία σωτηρία!!

Ο Γιώργος εννοεί την Κρήτη! Που σίγουρα έχει δρομάρες!

Ειδικά αυτός που πάει στο Ελαφονήσι :hehe:

Πέρυσι το καλοκαίρο σε ένα SEAT Ibiza CUPRA είμασταν μέσα

Pinwmpires, George_O/C, Jason, Astalavista και εγώ και κατεβαίναμε

εκείνο τον υπέροχο δρόμο! :hehe:

Lambo σίγουρα δεν χωράει :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now