Recommended Posts

η fiat εχει τον καλυτερο diesel στα 1.3 (και ισως 1.7) απο το 2010

και ισως κανει κατι η psa με τα hdi τα καινουρια. θα δειξει

bmw και πετρελαιο απο ποτε?

η vw τουλαχιστον βγαζει και αγροτες, και minivans εδω και πολλα χρονια (και octavia ταξι)

δεν μιλαω για την merc, ειναι πολυ μπροστα στο πετρελαιο

για volvo και renault εχει ιδεα κανεις? παντως απο εμπειρια εχουν και οι 2 στο πετρελαιο

Link to comment
Share on other sites

@Nickzzz αν δεν κανω λαθος για τον 1.3 diesel.Οσο για το tsunami, λογικο δεν ειναι να πανε ολα πισω? Εδω ακουγαμε οτι δεν θα εξαγουν αμαξια και ανταλλακτικα γιατι θα εχουν ακτινοβολιες απο τα διαφορα πυρηνικα εργοστασια που καταστραφηκαν!

[MENTION=2145]Yoshi[/MENTION] αληθεια και η vw καθε χρονο βραβευεται για τους tsi αλλα εν τελει βγηκαν απ τους πιο προβληματικους κινητηρες (μεχρι και φημες οτι η vw θα τους αποσυρει μετα απο μια ανακοινωση της οτι θα αποσυρει 2 μοντελα με tsi κινητηρες)

Bmw X1,X3,320,520,335,135 λογικα και σ αλλα πολλα.

Και παλι δεν πειθει η vw με βασει price/value και αξιοπιστια σε σχεση με τον ανταγωνισμο.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=4793]khetzal[/MENTION] εχεις δικιο

το οτι εχει καποιος εμπειρια δεν συνεπαγεται οτι θα κανει καλα μοτερ συνεχεια

ειναι μπροστα η vw ρε, βγαζει προβληματικα μοτερ λογο πεποιθησης και παραδοσης

Link to comment
Share on other sites

Ακούς πολλά προβλήματα για VW μοτέρ επειδή πάνω από τα μισά είναι VW.

Είναι όπως άκουγες παλιά προβλήματα για υδροψύξεις της Corsair και είχε το 90% της αγοράς.

Seems Legit.

Link to comment
Share on other sites

Γοριλα υπαρχουν κ άλλες εταιρείες στην αγορά δεν είναι κ τόσο πολλά τα groupαμαξα σου..η fiat σας έχει ξεφτιλίσει δεν χρειάζεται να πάμε σε Ιαπωνία καν χαχα..

Sent from my HTC6525LVW using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αυτος ο venisk ρε παιδακι μου κοντρα στην εξουσια !!! που το πας που τον βρισκεις κοντρα στο γοριλλα μια ζωη

αχαχχαχα

E ναι δεν το βλέπεις, intel, nvidia, toyota, μικρές αντιεξουσιαστικές εταιρίες. :P

Link to comment
Share on other sites

αυτος ο venisk ρε παιδακι μου κοντρα στην εξουσια !!! που το πας που τον βρισκεις κοντρα στο γοριλλα μια ζωη

αχαχχαχα

:hehe: Ξέρει τι μεγάλη αγάπη του έχω!!!!!

E ναι δεν το βλέπεις, intel, nvidia, toyota, μικρές αντιεξουσιαστικές εταιρίες.

:hehe: πάντα...κάποιος πρέπει να δείχνει το σωστό δρόμο!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γοριλα υπαρχουν κ άλλες εταιρείες στην αγορά δεν είναι κ τόσο πολλά τα groupαμαξα σου..η fiat σας έχει ξεφτιλίσει δεν χρειάζεται να πάμε σε Ιαπωνία καν χαχα..

Sent from my HTC6525LVW using Tapatalk

Annual Global Auto Sales

2013: 82.8 million

2012: 79.5 million

2011: 76.7 million

2010: 73.2 million

Link: Global auto sales hit record high of 82.8 million.

Worldwide vehicle sales at Toyota, including deliveries from subsidiaries Hino Motors Ltd. (7205) and Daihatsu Motor Co. (7262), rose 2.4 percent to 9.98 million units last year, the Toyota City, Japan-based automaker said in a statement yesterday. That compared with the 9.71 million units sold by GM and over 9.7 million units at VW. Sales will probably rise to 10.32 million units this year, Toyota said.

1. Toyota: 9.98m

2. GM: 9.71m

3. VW: 9.7m

Toyota Beats GM in 2013 as 10 Million Vehicles Seen - Bloomberg

Το 2012 ήταν κάπως έτσι

1. Toyota: 10.104m

2. GM: 9.285m

3. VW: 9.254m

4.

5.

6. NISSAΝ 4.889m

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13. FIAT 2.127m

14.

15.

16.

17.

18.

19. Mitsubishi 1.109m

Μάντεψε από ποιούς χάνει μερίδιο η Toyota που απο παλιά είχε πολύ μεγαλύτερη διαφορά και ολοένα και κλέινει.

Και δές και την FIAT στο No.13, που μαζί με την αγαπημένη σου Nissan και τα αγαπημένα σου Mitsubishi δεν περνάνε

την προσωρινά 3η VW. :T:

Link to comment
Share on other sites

Annual Global Auto Sales

2013: 82.8 million

2012: 79.5 million

2011: 76.7 million

2010: 73.2 million

Link: Global auto sales hit record high of 82.8 million.

Worldwide vehicle sales at Toyota, including deliveries from subsidiaries Hino Motors Ltd. (7205) and Daihatsu Motor Co. (7262), rose 2.4 percent to 9.98 million units last year, the Toyota City, Japan-based automaker said in a statement yesterday. That compared with the 9.71 million units sold by GM and over 9.7 million units at VW. Sales will probably rise to 10.32 million units this year, Toyota said.

1. Toyota: 9.98m

2. GM: 9.71m

3. VW: 9.7m

Toyota Beats GM in 2013 as 10 Million Vehicles Seen - Bloomberg

Το 2012 ήταν κάπως έτσι

1. Toyota: 10.104m

2. GM: 9.285m

3. VW: 9.254m

4.

5.

6. NISSAΝ 4.889m

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13. FIAT 2.127m

14.

15.

16.

17.

18.

19. Mitsubishi 1.109m

Μάντεψε από ποιούς χάνει μερίδιο η Toyota που απο παλιά είχε πολύ μεγαλύτερη διαφορά και ολοένα και κλέινει.

Και δές και την FIAT στο No.13, που μαζί με την αγαπημένη σου Nissan και τα αγαπημένα σου Mitsubishi δεν περνάνε

την προσωρινά 3η VW. :T:

"VWʼs global sales, which includes the heavy truck brands of MAN and Scania, rose almost 5 percent to more than 9.7 million units" Βαλτε και τις μινιατουρες την επομενη φορα στα charts μπας και περασετε την toyota...

Link to comment
Share on other sites

Τυχαία links για να φαίνεται εντυπωσιακό και μεγάλο το ποστ? Μην συγκρίνεις την toyota με το τυχαίο group σου με τις 10 εταιρείες μέσα!

Τα fiat σταματήσαν να χαλάνε! Γι αυτό κ είπα για την fiat όχι για το πόσα αμάξια πουλάει! Άντε κ εσείς σιγά σιγά στο δρόμο που χάραξε η ποιο άχρηστη εταιρεία των 90s!!

Link to comment
Share on other sites

την mitsubishi δε την πολυ-ενδιαφερει ο τομεας αυτος. εχει αλλα πιο σοβαρα project να τρεχει απ' τα αυτοκινητα. ουτε ηταν ποτε κολοσσος - στα αυτοκινητα - οπως η gm, renault, peugeot-citroen, fiat, vw, toyota κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι και οι δύο απαντάτε επίτηδες έτσι, έτσι?

Κάθε Group έχει όλες τις εταιρίες που έχει στην κατοχή της μέσα στα στατιστικά.

Πρώτη φορά το ακούτε αυτό? Ρητορική ερώτηση.

Τα λινκ δεν είναι τυχαία, αυτά βρήκα και έβαλα γιατι δεν βρήκα κάποιο στατιστικό

με περισσότερες λεπτομέρειες. Εάν έχετε κάτι εσείς...feel free.

Φυσικα και τα FIAT δεν χαλάνε...δηλαδή θέλω να πω πως αυτό έιναι αναλογικό με τις πωλήσεις.

Εάν η FIAT πουλάει λιγότερο από το 1/4 της VW, λογικό έιναι να βλέπεις λιγότερα χαλασμένα FIAT.

Βασικά δεν ξέρω ποιος αγοράζει FIAT εκτός απο το 500άκι που έιναι trendy και το έχουν ΟΛΕΣ.

Τώρα που το γράφω, έχω καιρό να δώ FIAT στον δρόμο εκτός απο τα 500ράκια.

Ότι βλέπω κάτι UNO έιναι και κάτι bravo και brava :hehe:

Δεν ξέρω, ίσως στην Κρήτη και στην θεσσαλονίκη έχετε μονο FIAT.

Επίσης, Κύριε Fanboy, δεν είναι το Group ΜΟΥ, απλά έχω αμάξι του Group.

Αυτές οι εκφράσεις και οι fanboyσμοί είναι δικο σου ατού.

Εγώ παράθεσα Links και κείμενα που βρήκα.

Εσύ τι παραθέτεις εκτός από την προσωπική σου γνώμη που έιναι βασισμένη στο.....σε τι?

Η Lambo πούλησε 2.121 αυτοκίνητα το 2013 Link

H Bentley πούλησε 10.120 αυτοκίνητα το 2013 Link

Η Porsche πουλησε 162.145 αυτοκίνητα το 2013 Link

Τις Bugatti δεν τις βάζω. Δεν θα αλλάξουν το στατιστικό. Όχι ότι τα απο πάνω αποτελουν έστω το 1% αλλά τα έβαλα έτσι για να δείτε.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, Κύριε Fanboy, δεν είναι το Group ΜΟΥ, απλά έχω αμάξι του Group.

Αυτές οι εκφράσεις και οι fanboyσμοί είναι δικο σου ατού.

Όσο fanboy είμαι εγώ άλλο τόσο είσαι κ εσύ..

Εάν η FIAT πουλάει λιγότερο από το 1/4 της VW, λογικό έιναι να βλέπεις λιγότερα χαλασμένα FIAT.

Η toyota που πουλάει περισσότερα από το group έχει περισσότερα χαλασμένα αυτοκίνητα? Μήπως έχει να κάνει με την μάρκα αυτό κ όχι μόνο με τις πωλήσεις???

Link to comment
Share on other sites

gor

ξεχασες να πεις οτι στο us το μονο και πρωτο fiat που εχει πωληθει εκει

ειναι το 500/500L

[MENTION=2145]Yoshi[/MENTION] δεν ξέρω τόσες πληροφορίες :D

Thanks για το Info.

Αλλά στις US πολλά μοντέλα δεν πωλούνται απ'όσο γνωρίζω.

Όσο fanboy είμαι εγώ άλλο τόσο είσαι κ εσύ..

Η toyota που πουλάει περισσότερα από το group έχει περισσότερα χαλασμένα αυτοκίνητα? Μήπως έχει να κάνει με την μάρκα αυτό κ όχι μόνο με τις πωλήσεις???

Ρε εγώ δεν είμαι Fanboy. Μ'αρέσει η ίντριγκα μαζί σου και σου απαντάω με τόσο χολή :hehe:

(ναι το παραδέχομαι, χωρίς εσένα η μέρα μου δεν περνάει :hehe:)

Δεν ξέρω για την Toyota. Δεν ξέρω τι να σου απαντήσω πέρα από προσωπικές μου εικασίες σε

φάση πως όλα τα VW φτιάχνονται ενώ τα Toyota δεν και αναφέρονται σε άλλο κοινό (ξέρεις...

οικογένεις, κρητικούς και τέτοια φάση :hehe: )

Αλλά σοβαρά τώρα, σε όλα τα στατιστικά πωλήσεων, όλα τα Group βάζουν μέσα όλες τις εταιρίες τους.

Link to comment
Share on other sites

ρε μη λετε οτι να ναι. φετος δεν εκανα ανακληση κανα 6αρι μυρια αυτοκινητα η toyota? αντιστοιχα και ολο το group μαζι εχει και αυτο μεγαλα νουμερα σε ανακλησεις/ζημιες κλπ (οχι 6μυρια, μιλαμε για τρελο νουμερο, αλλα ετυχε φετος αυτο).

τα παντα εχουν να κανουν με το ποσα καρα πουλας. μεταξυ τους οι εταιριες εχουν πολυ κοντινους δεικτες για ανακλησεις, ζημιες κλπ που φουσκωνουν αποστευτα επειδη πουλανε 10-20-30μ οχηματα.

Εκτος απο την honda βεβαίως βεβαιως που δεν σπαει, δε χαλαει :P

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now