George_o/c

Φθινόπωρο 2009: HWBOX.gr 3D Cheapazchips Challenge

Ποια κάρτα γραφικών θα χρησιμοποιηθεί;  

48 members have voted

  1. 1. Ποια κάρτα γραφικών θα χρησιμοποιηθεί;

    • GeForce 9500GT 128-bit GDDR2 (512MB / 1GB)
      2
    • GeForce 9500GT 128-bit GDDR3 (512MB / 1GB)
      11
    • Radeon HD 4650 128-bit GDDR2 (512MB / 1GB)
      5
    • Radeon HD 4670 128-bit GDDR3 (512MB / 1GB)
      28
    • Επιθυμώ να χρησιμοποιηθεί κάποια άλλη κάρτα γραφικών (πείτε μας πια)
      2


Recommended Posts

Η καλύτερη λύση είναι αυτή Γιώργο:D

Aλλά έτσι έιναι πρώτοι μόνο οι i7.

Πάντως είναι η πιο καλή λύση. Όποιος θέλει παίζει εδώ με αέρα και στο XS με ότι θέλει:D

Παντα θα υπαρχει καποιο πλεονεκτημα.....

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ Γιώργη σκεφτόμουν για

1.C2D 4GHz = Κατηγορία 1

2. Ci7/Ci5 4GHz = Κατηγορία 2

3. AMD 3.6GHz = Κατηγορία 3

Κάρτα 4670 σε όλα !

Τρείς κατηγορίες και έληξε το θέμα γιατί πολύ το παιδέυουμε ! :)

Fine by me.Δεν με χαλά.Απλά π.χ. εγω αν άλω την κάρτα στο άζωτο θα έχω σαφέστατο πρωτάθλημα σε σχέση π.χ. με τον kintaro (τυχαίο όνομα) που δεν έχει.Όσο και να tweakάρει αν δεν φτάσει κι αυτός 1000+ core τζίφος.

Link to comment
Share on other sites

Άμα γίνει lcc δεν θα πάρει κανείς μέρος:D ή μαλλον θα πάρουν 5 άτομα:hehe:

Πρώτον γιατί είναι όπως τα λέει ο crio και δέυτερον το cheating, ειδικά στο ΑΜ3, θα πάει σύννεφο και τα "καλά runs", θα περνούνται σαν assφαρδία.:)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ το έχουμε κουράσει όπως είπε και άλλος !

Εγώ θα ήθελα να βάλουμε Cap, αλλά σίγουρα κάποιο θα πάιξουν μερικά MHz πάνω μόνο και μόνο για να φανούν καλύτεροι !

Ίσως να το κάνουμε μόνο κατηγορία

1.Αέρας/Νερό

2.Extreme

Δεν μπορώ να σκεφτω κάτι δίκαιο :(

Και δώρα? Ο 1ος κερδίζει μια βόλτα με εμένα ένα βράδυ ! :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να κερδίσω το δώρο χωρίς να παίξω;;;;;:hehe: ΦΕΙΛ:hehe:

Aπό την μια συμφωνώ bill με τις 2 κατηγορίες, αλλά βγάζουμε εκτός C2D και AMD.

Kαλύτερα του th μου φαίνεται, με κάποιες αλλαγές....

Καταρχάς τα πάντα αέρα:)(έχουν όλοι)

Και 2ον ας χωριστούν 3 κατηγορίες:

1.C2D

2.i5/7

3.ΑΜD

Καθόλου caps.....:)

Aλλά τα πάντα όλα σε αέρα:D

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το πιο δικαιο θα ηταν να στηθει ενα μηχανη και να πηγαινει ο καθενας με την καρτουλα του,να εχει 3-5 ωρες στην διαθεση του η μια μερα να bencharei και τερμα..οτι σκορ επιασε.Ολοι πανω στο ιδιο μηχανακη και τερμα η κατηγοριες.Ομως αυτο θα αφηνε τα παιδια που ειναι εκτος Αθηνων απεξω και δεν ειναι σωστο.

Εγω ειχα μιλησει με τον georgeo/c και του ειχα προτεινει τα εξης:

1. Συστημα ψυξης αερας παντου και με cap στους επεξεργαστες

2. Συστημα ψυξης αερας/νερο και χωρις cap στους επεξεργαστες

3. Ολα επιτρεπονται.

Κατα την γνωμη μου ειναι το πιο σωστο αλλα ο γιωργος αποφασιζει...εγω απλα προτεινω.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου αρέσει η ιδέα του jden. Θα μου πεις δεν μπορεί να κλέψει ο άλλος??? Μια χαρά μπορεί. Αλλά όπως και να πούμε τις κατηγορίες πάλι μπορούν να κλέψουν!!! Μόνο αν παίξουν μόνο με άζωτο είμαστε ήσυχοι

Και δώρα? Ο 1ος κερδίζει μια βόλτα με εμένα ένα βράδυ ! :hehe:

Τα δώρα αποκτούν ενδιαφέρον ξαφνικά :P

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σπάζομαι μόνο και μόνο επειδή σκέφτομαι πώς μερικοί μπορεί να κλέψουν!

Απο την άλλη όμως βλέπω πώς είμαστε καλή παρεούλα και άμα κάποιος κλέψει θα πεσει φωτια΄να τον κάψει ! Δεν ξέρω τι να πώ !Σκέφτομαι πώς πρέπει να υπάρξει εμπιστοσύνη για να γίνει αυτό αλλά άμα κάτι πάει στραβά μάλλον θα νιώθω μ@λ@κ@ς !

Να το κάνουμε :

1. Αέρας/Νερό

2. Extreme

Και μέσα σε αυτές τις κατηγορίες να βάλουμε

a. C2D

b. Ci7/Ci5

c. AMD

________________________________________________________________________

Ειλικρινά, δεν θέλω να είναι τα δώρα το κίνητρο για να συμμετάσχουν κάποιοι ή πολλοί !

Δεν ξέρω πώς το βλέπετε και εσείς,, για πείτε ιδέες...

Link to comment
Share on other sites

Bill έτσι είναι 6 κατηγορίες.

Προσωπικά, αν παίξω, δεν θα παίξω για το δώρο:) Aλλά πολλοί θα είναι αυτοί που θα παίξουν για το δώρο.

Όπως είπε ο th ο διαγωνισμός στηρίζεται στο χαμηλού κόστους vga και προφανώς όποιος παίξει ίσως δεν έχει pots κλπ:D

Όλα αέρα, χωρίς caps και είναι το πιο δίκαιο...ούτε cheats ούτε τίποτα:D

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες δεν χάνει.Στο όλα xtreme να μην έχει κατηγορίες και να έχει μόνο στον αέρα.

Διαγωνισμός χωρίς xtreme scores δεν λέει κατ'εμέ.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες δεν χάνει.Στο όλα xtreme να μην έχει κατηγορίες και να έχει μόνο στον αέρα.

Διαγωνισμός χωρίς xtreme scores δεν λέει κατ'εμέ.

Από την μια δεν θέλουμε πολλές κατηγορίες.

Από την άλλη θέλουμε να παίξουμε σε ένα διαγωνισμό, όπου θα μπορούν να παίξουν, αν όχι όλοι, οι περισσότεροι:D

Σκέψου ότι αν το extreme το αφήσουμε χωρίς κατηγορίες, χάνονται αυτοί που θα παίξουν με C2D/Quad.....

Kαι είναι αρκετοί αυτοί που έχουν C2D :D

Μια χαρά λέει διαγωνισμός χωρίς extreme scores:)

Nα κάνουμε δηλαδή κατηγορία extreme μόνο για 6-7 άτομα;;;(εσύ, crusty, hipro, dread, tsan, TONY και άντα να είναι άλλοι 2-3:D και από αυτούς αν παίξουν και όλοι:))

Link to comment
Share on other sites

Απο τη μια λες 5-6 άτομα απο την άλλοι πολλοί με C2D που θα χαθούν.ΟΚ.

Η λογική του διαγωνισμού είναι να δούμε και πέντε πράγματα.Μπορεί π.χ. να ωθήσει κάποιο παιδί να φτιάξει ένα μούφικο κάνιστρο των 20-30? και να παίξει με πάγο.Πολύ απλά.

Γράφει πάνω πάνω διαγωνισμός overclocking.Όχι tweaking.

Link to comment
Share on other sites

Απο τη μια λες 5-6 άτομα απο την άλλοι πολλοί με C2D που θα χαθούν.ΟΚ.

Δεν βλέπω να είναι παραπάνω αυτοί που θα παίξουν με LN2....Από την μεριά μου την βλέπω πολύ άκυρη αυτήν την κατηγορία, γιατί δεν δίνει την δυνατότα σε κάποιον που παίζει με υποδιέστερο τρόπο ψύξης από LN2, να πετύχει κάτι:D(Το να κάνει ένα καλύτερο σκορ από αυτό που είχε ΟΚ, αλλά στην περίπτωσή μας και μιλώντας για ένα διαγωνισμό σκοπός σου είναι να είσαι ανταγωνιστικός με τους άλλους. Αλλιώς να πάρω μια κάρτα και να αρχίσω με αέρα και προχωρώντας σε άλλες ψύξεις να βελτιώνω το σκορ μου:))

Οι C2D και οι ΑΜD cpus θα χαθούν, όπως και να΄χει:(

Η λογική του διαγωνισμού είναι να δούμε και πέντε πράγματα.Μπορεί π.χ. να ωθήσει κάποιο παιδί να φτιάξει ένα μούφικο κάνιστρο των 20-30? και να παίξει με πάγο.Πολύ απλά.

Δεν διαφωνώ ίσα ίσα το επικροτώ γι'αυτόν τον λόγο τον διαγωνισμό:)

Aλλά τα πέντε πράγματα τα βλέπεις και χωρίς τις extreme ψύξεις:D

Kαι εάν τόσο πολύ θέλετε κάτι από extreme cooling μέσα στο όλο θέμα, τότε μπορείς κάλλιστα να κατασκευάσεις ένα ram pot, ένα ΝΒ pot:D Kαι έτσι και "κόντρα"(με την καλή έννοια) θα υπάρχει, γιατί ο άλλος θα παίζει ένα CL παρακάτω ή με παραπάνω fsb, σε σημείο όμως που θα είναι εφικτό να τον "πιάσεις" και να μας πεις τι έκανες(κάποιο tweak, κάτι άλλο;;)) και να πως μαθαίνουμε:)

Γράφει πάνω πάνω διαγωνισμός overclocking.Όχι tweaking.

Δεν μίλησα για tweaking σε άπιαστα επίπεδα, αλλά για τον nooba που θα πάρει μέρος εδώ και θα του πεις ότι π.χ "να παίζεις στην τάδε ανάλυση, δίνει καλύτερο αποτέλεσμα", αυτό είναι κάποιο είδος tweaking, σε σχέση με εσένα που το κάνεις μηχανικά πλέον:)

Όσο για το o/c, ίσα ίσα, είπα όλα στον αέρα χωρίς caps:) Φαντάζομαι ότι υπάρχει ακόμα o/c στον αέρα, εκτός και αν το ο/c μεταφέρθηκε μόνο σε extreme cooling:D

P.S: Χρήστο ό,τι γράφω είναι με φιλικό ύφος, δεν θέλω να στην πω, εξάλλου ξέρω την αγάπη σου να benchάρεις και ιδιαίτερα με extreme cooling. Aπλά έτυχε να κάνεις εσύ αυτό το post:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κουρασαμε πιστευω..οποιος θελει να κλεψει ας το κανει αλλα να το κανει εξυπνα γιατι κατεμε για 50-100 ευρα να γινω ρεζιλι δεν το κανω.

Εγω θα το κανω για την εμπειρια...να μαθω κατι απο τους παλιους του ειδους και πανω απο ολα γιατι γουσταρω...

Θα ειναι χαζος να δωσει καποιος 50-60 ευρω για να παρει την καρτα και να κλεψει ωστε να παρει ενα δωρο που με τα ιδια λεφτα θα το παρει απο ενα καταστημα (υποψιν τα δωρα δεν τα ξερω και οι τιμες ειναι ενδεικτικες)....Εγω το κανω για την κ@βλ@ μου και με συγχωρειτε για την φραση αλλα ετσι ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Σόφο είναι fail αυτό που λες.Δεν μπορείς να βγάλεις τα άζωτα και το xtreme απο ένα διαγωνισμό ενός site που αναζητά το xtreme.

Δες το παραπάνω post μου το έκανα edit:)

Εγώ πάντως ακόμα βλέπω να λέει o/c on the first boot:) και όχι o/c with extreme cooling on the first boot:)

Link to comment
Share on other sites

Extreme cooling είναι ακόμα και ένα TEC και ένα SS και ο πάγος.....Στην κατηγορία, λοιπόν, extreme όποιος ή όποιοι θα παίξουν με LN2 προφανώς θα έχουν προβάδισμα και δεν θα μπορέσει αυτός που έχει ένα SS να τους φτάσει;)

Eπίσης, αν τελικά γίνουν κατηγορίες αναλόγως τα cpus, τότε αυτομάτως πάμε στις 6 κατηγορίες...κάτι που κατάλαβα ότι δεν είναι και τόσο εφικτό:) αν πάλι είναι no prob:)

1.αέρας/νερό

α.C2D/Quad

β.i5/i7

γ.ΑMD

2.extreme

α.C2D/Quad

β.i5/i7

γ.ΑMD

Tο ξέρω ότι δεω με παρεξηγείς, αλλά για τα μάτια του κόσμου:hehe: u're a bro too:T:

P.S: Tο ότι έκανες edit σε κάποιο σου post δεν φαίνεται πλέον;;:)

Έκανα edit:D

ποσο fail πλεον αυτο το παιδι

Edited by JC_Denton
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now