George_o/c

Φθινόπωρο 2009: HWBOX.gr 3D Cheapazchips Challenge - Post-άρετε τα Score σας!

Recommended Posts

ΑΜ3 290,536

HWBOT NIKOSE's 290536 marks Aquamark run with Radeon HD 4670 @ 1070/1193MHz

Eνα καλυτερο ΑΜ3 απο σημερα τα ξημερωματα, με την...... ενατη (και καλυτερη) καρτα που αγορασα!!!

Μόνο cheapazchips δεν είναι αυτό:hehe: 9x60E=540E θα μου πεις από RMA, αλλά και πάλι δες το ποσό....:hehe: απλά lol!

Link to comment
Share on other sites

Μόνο cheapazchips δεν είναι αυτό:hehe: 9x60E=540E θα μου πεις από RMA, αλλά και πάλι δες το ποσό....:hehe: απλά lol!

6 αγορασα, οι 3 γινανε rma, μια εγινε πιστωτικο, και εχω καιδυο στο σπιτι.

Αν εβρισκα και μια να δουλευει μνημες στα 1000........

ISCD-SAP ....δωσε μαν......θα κανει κρυο σημερα!!

EDIT.....Ειναι fair να ρωτησω με τι καρτα θα γινει ο επομενος διαγωνισμος, μην ξεμεινω παλι με αυτες που δεν πανε μια???

Link to comment
Share on other sites

Update done ;) Τρελές ισοβαθμίες :D

Να πω ότι στην πρώτη κατηγορία (Low Clock), σε περίπτωση ισοβαθμίας νικητής θα ανακηρυχτεί αυτός με το μικρότερη συχνότητα σε CPU. Και αυτό γιατί σε Low Clock επιδιώκουμε πάντα το καλύτερο δυνατό score, με τα μικρότερα δυνατά ρολόγια ;)

Στην δεύτερη κατηγορία σε περίπτωση ισοβαθμίας, θα ενημερώσω αύριο τι θα συμβεί ;)

Edited by George_o/c
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα ένα aquamark!! Περάσαμε τις 260.000!! Καλά τα πάει ο 8400. Μόνο η κάρτα είναι λίγο περίεργη. Της έφθασα τον πυρήνα 1.100 και δεν είδα αξιοσημείωτη διαφορά στο σκορ. Μόνο με ανέβασμα των μνημών βλέπω διαφορά.

u3.jpg

Link to comment
Share on other sites

3Dmark05 24.982

Δεν μου εκανε την χαρη να δω το 25 μπροστα.:(:mad:

ΑΜ3 295.181.

Πηγε παρα πολυ καλα αυτο. ;)

HWBOT NIKOSE's 295181 marks Aquamark run with Radeon HD 4670 @ 1092/1193MHz

HWBOT NIKOSE's 24982 marks 3Dmark 2005 run with Radeon HD 4670 @ 1080/1174MHz

Kαπου εδω τελειωσα εγω οσον αφορα το 05. Για καποιον λογο δεν ετρεχε καλα.

Δεν πειραζει, θα παω καλυτερα στο επομενο cheepachip

Aυριο θα ριξω το καλο μου AM3;P..

Kαλη επιτυχια στους υπολοιπους!!

EDIT.....varachio....πες μας (αν θες) με ποια tweaks εβγαλες αυτο το 25600 στο 05 με τοσο μικρη συχνοτητα στο cpu..

Σκυλιασα να το περασω, (7 σερι ξενυχτια, μαυρισαν τα ματια μου απο την αυπνια, σοβαρα μιλαω) αλλα ηταν πολυ καλο σκορακι....

EDIT 2.....Crysty???? $@39@??? Που ειστε βρε με τα "θωρηκτα¨σας?

Στις 23:59 θα σας δουμε??

Δεν ειναι κατι που προαγει τον ανταγωνισμο αυτο...χωρις παρεξηγηση εεεε...

Απλα νοιωθω οτι το παλευουμε κανα δυο μονο...

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα ένα aquamark!! Περάσαμε τις 260.000!! Καλά τα πάει ο 8400. Μόνο η κάρτα είναι λίγο περίεργη. Της έφθασα τον πυρήνα 1.100 και δεν είδα αξιοσημείωτη διαφορά στο σκορ. Μόνο με ανέβασμα των μνημών βλέπω διαφορά.

u3.jpg

Μπορείς να μου δώσεις μια photo από το πίσω μέρος με τα mods ρε 'συ; Πήγα να τη moddάρω χθες και δε γινόταν κόλληση με τίποτα, δεν έλιωνε το κωλουλικό της :(

Link to comment
Share on other sites

Πήγα να τη moddάρω χθες και δε γινόταν κόλληση με τίποτα, δεν έλιωνε το κωλουλικό της :(

Tι να λιωσει βρε?Γανωσες το καλωδιο στην ακρη του και το μερος ακριβως εκει που θα το κολλησεις?

Εγω δεν προλαβαινω να ξαναβαλω επανω τον Ε8600 και να τα τρεξω...με εφαγε η 8800GTX...

Eχω ενα aquamark στα 252χχχ αλλα δεν εχει νοημα να το ανεβασω.

stealth

Link to comment
Share on other sites

EDIT.....varachio....πες μας (αν θες) με ποια tweaks εβγαλες αυτο το 25600 στο 05 με τοσο μικρη συχνοτητα στο cpu..

Σκυλιασα να το περασω, (7 σερι ξενυχτια, μαυρισαν τα ματια μου απο την αυπνια, σοβαρα μιλαω) αλλα ηταν πολυ καλο σκορακι....

Όσο κι αν σας φανεί περίεργο, ειλικρινά το σκόρ είναι un-tweeked... ήταν οι μνήμες που μου το έδωσαν πιστεύω... τώρα αν θεωρείται tweek το kill του ie και το realtime prιority... αυτά έκανα μόνο... η συχνότητα του επεξεργαστή παίζει ρόλο μεγάλο στο AM3... στο 05 μετράει αλλά δεν παίζει καθοριστικό ρόλο... τι να πεί κι ο Αντώνης που δούλευε τον επεξεργαστή και τον πυρήνα της κάρτας στο Θεό με LN2? Μνήμες... αν δεν σηκώνει η κάρτα μνήμες σκόρ στο 05 δεν βλέπεις... Σημειώστε ότι και το Am3 μου είναι un-tweeked...

Link to comment
Share on other sites

3Dmark05 24.982

Δεν μου εκανε την χαρη να δω το 25 μπροστα.:(:mad:

ΑΜ3 295.181.

Πηγε παρα πολυ καλα αυτο. ;)

HWBOT NIKOSE's 295181 marks Aquamark run with Radeon HD 4670 @ 1092/1193MHz

HWBOT NIKOSE's 24982 marks 3Dmark 2005 run with Radeon HD 4670 @ 1080/1174MHz

Kαπου εδω τελειωσα εγω οσον αφορα το 05. Για καποιον λογο δεν ετρεχε καλα.

Δεν πειραζει, θα παω καλυτερα στο επομενο cheepachip

Aυριο θα ριξω το καλο μου AM3;P..

Μπράβο ρε Νίκο! :T::drinks:

Όσο για το καλό σου AM3, όχι αύριο αλλά σήμερα πρέπει να το ρίξεις. Ο διαγωνισμός τελειώνει σήμερα Κυριακή 17 Ιανουαρίου στις 23:59 το βράδυ. Μένουν περίπου 11 ώρες και ένα τέταρτο μέχρι τη λήξη.

Link to comment
Share on other sites

Update done :T: Πρώτος πέρασε ο NIKOSE, ε ρε μάχη :D

Όσο για το score του varachio στο 2k5, πιστεύω βοήθησαν τρελά οι μνήμες που έπαιξαν στα 1250MHz ;)

Να πω επίσης ότι σε περίπτωση ισοβαθμίας στην δεύτερη κατηγορία, νικητής ανακηρύσσεται αυτός που έπαιξε με μικρότερα ρολόγια στη CPU.

Edited by George_o/c
Link to comment
Share on other sites

Να πω επίσης ότι σε περίπτωση ισοβαθμίας στην δεύτερη κατηγορία, νικητής ανακηρύσσεται αυτός που έπαιξε με μικρότερα ρολόγια στη CPU.

Ναι...ενταξει, αλλα μηπως επρεπε αυτες οι μικρες λεπτομερειες (που κανουν την διαφορα) επρεπε να ειχαν ειπωθει απο την αρχη???

Δεν πειραζει ομως...μαθαινουμε...

Στον δευτερο διαγωνισμο πιο οργανωμενοι ετσι???

Ναι George το βραδυ σημερα εννοουσα.... το πολυ ξενυχτι με εχει βαρεσει στον εγκεφαλο....την ημερα babysitting βλεπεις.

Link to comment
Share on other sites

Ναι...ενταξει, αλλα μηπως επρεπε αυτες οι μικρες λεπτομερειες (που κανουν την διαφορα) επρεπε να ειχαν ειπωθει απο την αρχη???

Δεν πειραζει ομως...μαθαινουμε...

Στον δευτερο διαγωνισμο πιο οργανωμενοι ετσι???

Δεν θα προσπαθήσω να δικαιολογήσω τον εαυτό μου γιατί έχετε κάθε δίκιο - ξέρω, μεγάλη μου βλακεία να μην ειπωθεί τίποτα αναφορικά με περίπτωση ισοβαθμίας από την αρχή. Οπωσδήποτε πιο οργανωμένοι σε αυτόν που θα ξεκινήσει από Φεβρουάριο! :):drinks:

Έτσι λοιπόν σε περίπτωση ισοβαθμίας σε οποιαδήποτε κατηγορία, νικητής ανακηρύσσεται αυτός με τα χαμηλότερα CPU clocks. Η λογική πίσω από αυτό είναι ότι δίνεται έμφαση στον διαγωνιζόμενο που ήταν πιο efficient και ταυτόχρονα που πίεσε τόσο την VGA που ξεχώρισε.

Άντε φυλάμε και μια έκπληξη στο τέλος... :whistling:

Link to comment
Share on other sites

racer αυτό που δείχνει ο crio είναι το mod.

Nikose θα συμφωνήσω με τους υπόλοιπους. Οι μνήμες έδωσαν την πρωτιά στο varachio. Το γράψα και χθες. Τέσταρα την κάρτα με πύρηνα 1100 και μνήμες 1150 και πυρήνα 1050 και μνήμες 1170. Ο 2ος συνδυασμός έβγαλε καλύτερο σκορ.

Αργότερα θα ποστάρω και ένα σκορ με τον 8400 στα 5GHz. Τα πήγε πολύ καλά ο επεξεργαστής, αλλά ακόμα και εκεί ψηλά αδυνατούσε να φθάσει τους i7. Μου φαίνεται πως "γέρασε" πλέον. :P

Link to comment
Share on other sites

Αχ τι μου θύμισες τώρα KChris. Είχα και εγώ έναν πολύ καλό E8400 που πήγαινε στα 4.8GHz SPi 1M benchable... δανεικός βέβαια ήταν :D

Δανεικός?? Σιγά. Πάρτον κρυφά :D

Link to comment
Share on other sites

Οπωσδήποτε πιο οργανωμένοι σε αυτόν που θα ξεκινήσει από Φεβρουάριο! :)

Πες μας βρε με τι καρτα θα παιξουμε να κανουμε τα κουμαντα μας απο τωρα.:)

Edit:Ααα...και βαλε ενα σοβαρο 3D Mark (3D Mark01:p) να γινει χαμος.:D

stealth

Link to comment
Share on other sites

Να 'μαι κι εγώ!!! :D Λοιπό έχουμε και λέμε. Η καρτούλα σε νερό και το cpu στον αέρα. 2η κατηγορία λοιπόν. Θα ήθελα να έπαιζε παρπάνω τις μνήμες αλλά... Και μετά από 8 κάρτες ( μόνο cheapazchips δεν ήταν :hehe:) Έχουμε

ΑΜ3 299902 HWBOT $@39@'s 299902 marks Aquamark run with Radeon HD 4670 @ 1160/1220MHz

[ATTACH]3696[/ATTACH]

3Dmark05 25565 HWBOT $@39@'s 25565 marks 3Dmark 2005 run with Radeon HD 4670 @ 1130/1170MHz

[ATTACH]3697[/ATTACH]

Αυτά από μένα. Απογοητεύτηκα λίγο με τις κάρτες αλλά δεν πειράζει. Ο πρώτος μου διαγωνισμός είναι :D

saegaam3(3).jpg

saega05(2)3.jpg

saegaam3(3).jpg.bd017fb5b2763896f7502c40

saega05(2)3.jpg.d632430c00498a50b9048d40

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now