George_o/c

Φθινόπωρο 2009: HWBOX.gr 3D Cheapazchips Challenge - Post-άρετε τα Score σας!

Recommended Posts

Το πανω αριστερά είναι για τις μνήμες και από την μπροστινή πλευρά είναι για τον πυρήνα.Βγάλε μία κοντινή το voltage regulator στην μπροστινή πλευρά.Για να θυμηθώ ποιο ακριβως σημείο είναι.Αλλά να ξέρεις το vmod θα σου βγάλει την ψυχή τόσο ακρίβεια που θέλει στις Saphire 4670...

Link to comment
Share on other sites

Ελα Crusty!!

dsc01675f.th.jpg

dsc01673a.th.jpg

Για να πω την αληθεια δεν ξερω ποιο ειναι το Volt.Regulator, υπεθεσα οτι ειναι η δευτερη φωτο!

Δεν πειραζει που ειναι δυσκολο το mod.

Θα το παλεψω!!

Link to comment
Share on other sites

JC_Denton...Βρε κατσε να το βρουμε πρωτα!!!

Crio.....τωρα με πεθανες!!! Εκει πρεπει να κολλησω??

modzpm.th.jpg

dsc01680i.th.jpg

PS....Απο αυτες τις 4670 που εχει το e-shop ποιες παιρνουν τη μοντα??

Link to comment
Share on other sites

Όπως έκανα και με τον Toxic, θέλω να είσαι 100% σίγουρος και να μου απαντήσεις όταν μπορείς. Αν κάποιος απ'τους Boton και g1o θέλουν να αλλάξουν κατηγορία, να μου το πουν σύντομα επίσης (τότε δεν υπήρχε ο κανόνας) :T: Μην ξεχνάτε:

Κάθε διαγωνιζόμενος μπορεί να συμμετέχει ΜΟΝΟ σε μία κατηγορία. Το πρώτο post που κάνει ανεβάζοντας score, σηματοδοτεί και την κατηγορία στην οποία συμμετέχει. Οπότε να έχετε το νου σας.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως η διαφορά ανάμεσα σε c2d και i7 είναι τρομακτική στο aquamark. Δεν ξέρω αν εσείς την περιμένατε τόσο μεγάλη, εγώ ξαφνιάστηκα. Που να παιζες και στα 3,4 με κυαλια θα σε βλεπαμε!!!

Και από ότι πρόσεξα και τα σκορ στo gfx και στο cpu βγαίνουν διαφορετικά, αν και δεν παίζουν ρόλο αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Υποτίθεται όμως ότι αν έχεις C2D, δίνεις MHz και bench-άρεις 2η κατηγορία αραχτός ;)

Δυστυχώς στην πρώτη κατηγορία δεν μπορούσαμε να κάνουμε κάτι άλλο. Πολλοί χρήστες ήθελαν να υπάρχει ώστε να παίξουν και όσοι δεν ξέρουν καλά, έτσι και για την εμπειρία. :)

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος ρε Χρηστάρα!!:D:D

Εγώ δεν αλλάζω....Θα βάλω την μαμίσια ψύκτρα του 955 ευελπιστώντας για κάτι καλύτερο ειδικά

στο aquamark:p:p

Χρήστο το run σου στο am3 είναι tweaked, σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Τα δικά μου είναι άκυρα; Επιπλέον μήπως να χαλαρώσουμε με τα tips για να ψαχτεί και μόνος του ο κόσμος; Αλλιώς να περάσουμε όλοι μία απο τον Γιώργο να μας conf τα win μας να είμαστε όλοι κομπλέ, μην ψαχνώμαστε κιόλας.

Με το τέλος του διαγωνισμού ας βγούμε να πούμε τι tweaks usarame.

Link to comment
Share on other sites

Oops εσένα σε ξέχασα. Μόνο πες μου σε ποια κατηγορία θα παίξεις.

Όσο για το tweak ναι δίνει τόσο πολύ και παραπάνω μπορώ να σου πω. Είναι σαν να τρέχεις το SuperPi 32M χωρίς Real Time Priority... ;) Τέσπα το έσβησα το post μου, γιατί παρασύρθηκα... :D Crio και εγώ λέω να παίτσω στην πρώτη κατηγορία... να σου κάνω παρεούλα που με λες noob στα 3D :hehe:

Γενικότερα, παρακαλώ πάρα πολύ, όσοι ανεβάσετε scores από 'δω και στο εξής, να φροντίσετε να συμμορφώνονται με τους κανόνες. Όσα δεν συμμορφώνονται, δεν τα ανεβάζω.

Κάθε διαγωνιζόμενος μπορεί να συμμετέχει ΜΟΝΟ σε μία κατηγορία. Το πρώτο post που κάνει ανεβάζοντας score, σηματοδοτεί και την κατηγορία στην οποία συμμετέχει. Οπότε να έχετε το νου σας. Η κάρτα γραφικών που χρησιμοποιείτε είναι η Radeon HD 4670 με μνήμη 512MB ή 1GB τύπου GDDR3. Μαζί με τα scores που ανεβάζετε εδώ, θα δίνετε και τα hwbot links. Με λίγα λόγια πριν post-άρετε εδώ, θα έχετε ανεβάσει τα scores στο hwbot. Τα benchmarks που καλείστε να διαγωνιστείτε είναι 2, το 3DMark05 και το AquaMark3. Αν πιάσετε την πρωτιά σε ένα benchmark, παίρνετε 10 πόντους. Αν είστε πρώτοι και στα δύο, στο σύνολο θα έχετε 20 πόντους. Ο διαγωνισμός θα τελειώσει στις 31 Δεκεμβρίου 2009. Έχετε ακόμα περίπου 2 μήνες, να αγοράσετε μια κάρτα γραφικών και να συμμετέχετε. Στο τέλος του διαγωνισμού, αυτός με τους περισσότερους πόντους ανακηρύσσεται νικητής. Συνολικά δηλαδή θα έχουμε 3 νικητές (ένας για κάθε κατηγορία)
Edited by George_o/c
Link to comment
Share on other sites

Το 03 είναι Tweaked φυσικά γι'αυτό βγάζει τόσο.Δεν είναι θέμα CPU.

Εκτός του ότι η κάρτα παίζει πιο ψηλά απο του boton είναι κάτι άλλα κολπάκια που δίνουνε τεράστια ώθηση.Το benchmark είναι τέτοιο που το παραμικρό δίνει αρκετά.:D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Ας δείξω και κάτι ακόμα.Μια γρήγορη δοκιμή με λίγο το cpu παραπάνω και κάτι ψιλά απο tweaks ακόμα ενώ τέσταρα μια τελευταία φορά την κάρτα του Boton πριν του τη στείλω....:D :D :D

Γιωργάκηηη?

4824afe8168c2012.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now