mortisboy

Corsair Dominator GT 2000MHz C8 Report!

Recommended Posts

Ναι θα το δοκιμάσω...Αλλά το 4 το κατεβάζω, το γράφω...κάνει boot και μου βγάζει Α:\>

Για να γράψω εντολή!! Γράφω Ι:\>run και μου βγάζει abort,retry,fail

Μετά ότι και να κάνω δεν μου ξεκινάει!! Τι φταίει???

Το memtest86 2.00 μου το τρέχει κανονικά...! Το 4 όμως τίποτα!! Μήπως πρέπει να γράψω τίποτα άλλο...!!

offtopic: GEORGE αύριο,μεθαύριο παίρνω οθόνη...!! Μου είπες αυτά τα πράγματα...και λέω πρέπει να πάρω...Αλλά σκέφτομαι και για pci express ssd από την ocz...Τώρα που ξέρω.. τι λες?

Link to comment
Share on other sites

Αφού μπαίνεις φαντάρος μην πάρεις ούτε οθόνη, ούτε SSD τώρα. Κάνε λίγο υπομονή να χαρείς το μηχάνημά σου όπως είναι και μετά που θα απολυθείς, πας για τα καλά ;):T:

Όσο για το MemTest, κατέβασε το HCI Memtest MemTest: RAM reliability tester for Windows

Άνοιξέ το 4 φορές, βάλε από 800MB στο καθένα και άφησέ το να πάει μέχρι 500%. Η όλη διαδικασία και ο λόγος που γίνεται, περιγράφεται εδώ: http://www.hwbox.gr/reviews/8663-kingston-hyperx-4gb-2000-mhz-cl9-ddr3-khx2000c9d3t1k2-4gx-review-4.html#content_start

Link to comment
Share on other sites

Αφού μπαίνεις φαντάρος μην πάρεις ούτε οθόνη, ούτε SSD τώρα. Κάνε λίγο υπομονή να χαρείς το μηχάνημά σου όπως είναι και μετά που θα απολυθείς, πας για τα καλά ;):T:

Όσο για το MemTest, κατέβασε το HCI Memtest MemTest: RAM reliability tester for Windows

Άνοιξέ το 4 φορές, βάλε από 800MB στο καθένα και άφησέ το να πάει μέχρι 500%. Η όλη διαδικασία και ο λόγος που γίνεται, περιγράφεται εδώ: http://www.hwbox.gr/reviews/8663-kingston-hyperx-4gb-2000-mhz-cl9-ddr3-khx2000c9d3t1k2-4gx-review-4.html#content_start

+100000000000

ο,τι και να πάρεις τώρα, όταν γυρίσεις θα έχει παλιώσει! εκτος και το χρησιμοποιεί και άλλος το μηχάνημα. θα σου έλεγα μάλιστα να το πουλήσεις τώρα που θα πιάσει κάποια σοβαρή τιμή και όταν με το καλο, παίρνεις ένα πολύ καλύτερο και γρηγορότερο :)

Link to comment
Share on other sites

Στον τόπο μου θα είμαι μάλλον...δεν είναι και σίγουρο....ανάλογα τι κάνει το μέσο! :P

Τώρα στο θέμα...

George το έκανα το Test και ERRORS!!!! Μόνο στα 1.70v πάει εώς 45% και μετά βγάζει errors μόνο το 1 από τα 4....

Τι να κάνω?

Το imc το έχω 1.37800v

Volt την ram 1.70v 7-7-7-20-88tRFC

CPU PLL 1.85v

REF DATA RAM A 50mv

REF DATA RAM B 50mv

Γεια πες τίποτα ρε george..Ιδέα??

Link to comment
Share on other sites

Τελικά george full stress 500% με 7-8-7-20-68-1T 1.68v και 1.37v imc..

Έκανα όλο test χθές!! Το μόνο που έφταιγε ήταν εκεί που είχα 7 ήθελε 8. Το διάβασα στον οδηγό που μου έδωσες...! Thanks! Καλά είμαι τώρα...!! Και τώρα σφαίρα πάει!!

Και είδα κάτι ακόμα.....Όταν έχω 7200qpi καθυστερεί πιο πολύ από όταν έχω 6400qpi..Είδα διαφορά στο Superpi 1.6! Ελάχιστη όμως....Κανονικά όσα πιο πολλά mhz έχει το qpi τόσο πιο γρήγορα πάει..έτσι δεν είναι?? Μήπως φταίνε τα SKEW? Τα έχω 100 και 300 για PCH....

Στο superPi 1.6 με 1mb το κάνει τώρα σε 9.890 καλά είναι??

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now