Cuore_Sportivo

Καθαρισμός ψύκτρας

Recommended Posts

Υπάρχει κανένας αποτελεσματικός τρόπος για να καθαρίζεται η ψύκτρα; Λόγω του ύψους της Tr Ultra 120 xtreme, αναγκάζομαι να αφήνω ανοιχτό το καπάκι του κουτιού, με αποτέλεσμα να γεμίζουν σκόνη τα πάντα.

Δοκίμασα να την καθαρίσω με πιστολάκι για τα μαλλιά, αλλά δεν κάνει τίποτα... Αν πάρω κανά πανάκι, καθαρίζετια μόνο η εξωτερική "επιφάνεια'' της ψύκτρας, ενώ ανέμασα στα fins η σκόνη βασιλεύει...

Link to comment
Share on other sites

Η καλυτερη λυση ειναι να παρεις ενα blower η ενα σπρει πεπιεσμενου αερα!!!Και φυσικα αμα εχει ποιασει "κουβερτες" απο σκονη το κουτι φροντισε να αεριζεται καλα και το δωματιο γιατι εχει να βγει πολυ πραμα!!!!:D :D

Link to comment
Share on other sites

Και από εμένα πεπιεσμένος αέρας.Καμιά 10ρια ευρώ έχει αλλά οπωςδήποτε σε ανοιχτό χώρο!!!! Δεν φαντάζεσαι τι μπορεί να βγει από μέσα. Σύννεφο η σκόνη λεμε...

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα βάζεις ένα blower με το κουτάκι έξω στο μπαλκόνι :T:

Μετά πινελάκι για να περάσεις τις λεπτομέρειες ;)

Έπειτα βγάζεις την ψύκτρα, βάζεις λίγη Ceramique, ξανάκουμπώνεις και είσαι έτοιμος :T:

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω για εσας παιδια εγω που εχω την coolermaster sfaire ξεβιδωνω τον ανεμιστηρα και τιν βαζω κατω απο την βρυση και μετα αφου φυγουν οι σκονες με το πιστολακι την στεγνωνω δεν μ εχει παθει κατι ι ψυκτρα..οσο για τον ανεμιστηρα και αφτον με νερο κ πινελο κ μετα στεγνωμα

Link to comment
Share on other sites

Με πινελο την εχει πα8ει φιλος μ ειναι λιγο επιφοβο γιατι με την τριβη δημιουργηται στατικος ηλεκτρισμος και ετσι μπορεις να καψεις κανενα κυκλομα στην mobo η στην vga....οποτε προσεχε..

Link to comment
Share on other sites

...goto post #9 και από εμένα ;)

Ή πιεστικο αερα ;)

Ενα μουφολέ πηρα 70? πριν 4 χρονια... ακομα ζει! Μεχρι και το αμαξι φουσκωνω μ αυτο :P

Καθαριζει και τη καθε λεπτομερεια σκονης ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now