Recommended Posts

καλησπέρα παιδιά, αν και καινούριος στο φορουμ, συγχαρητήρια για την εξαιρετική παρουσίαση. Σκέφτομαι να το αγοράσω άμεσα το συγκεκριμένο κουτί γιατί δεν μπορώ να βλέπω άλλα καλώδια δεξιά και αριστερά!Ήθελα να ρωτήσω εάν υπάρχει η δυνατότητα εγκατάστασης 120αρι ανεμιστήρα στο πάνω μέρος αντί του 200αρι. Θέλω να βάλω αργότερα το Corsair Hydro Series H70 στο πάνω μέρος.

Εννοειται! 3x 120mm μπορει να παρει πανω ;)

Παιδιά είναι μάπα το κουτί , το πήρα και έχει ιδιες θερμοκρασίες σε όλα με ένα σάπιο Turbo-x τετραετίας...... :)...

Λοιπόν που μπορώ να βρώ τον optional 200άρη????

Έχει κανεις στην Ελλάδα??

Τοσο χαλια? :hehe:

Δεν ξερω ποιος μπορει να τον εχει :(

Link to comment
Share on other sites

Ωραια λοιπόν ,

Καλα το πήρα το κουτί απο το Πλαίσιο , τώρα αν είναι μάγκες να φέρουν και τον ανεμιστήρα!! Εγω αυτόν θέλω , του ΗΑF!! :P

Gorillako κάνε μια παραγγελιά !!!! (Αμα θες σου δίνω και κωδικό πελάτη αλλα αμφιβάλλω αν θα την κάνεις μετά!! :)... )

Link to comment
Share on other sites

Καταπληκτικό κουτί το ΗAF 932, αλλά από τότε που το έβαλα η γυναίκα μου σταμάτησε να βάζει ηλεκτρική! Φαντάζομαι ότι και στο HAF X να ισχύει το ίδιο. Δε μπορεί κανείς να τα έχει όλα...

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά πολύ ωραίο κουτί.. από τα καλύτερα της χρονιάς.

Αν το Corsair 800D είχε και Hot-swappable SATA3 ή έστω για να μην είμαι και πλεονέκτης ας είχε usb3 front panel , θα ήταν σίγουρα πρώτο και καλύτερο αλλά το καινούριο HAF με usb3 Front Panel του έχει ρίξει στ'αυτιά ακόμα και στο μισό κόστος!!

2 μόνο παρατηρήσεις..

1) προσπαθήσατε να βάλετε Waterblock στο CPU σαν εμένα και επειδή ξέρετε οτι έχει πορτάκι δεν βάλατε το Backplate στην μητρική πριν την τοποθετήσετε με σκοπό να το βάλετε μετά;; (μιας που έχω το παράθυρο ας το αξιοποιήσω κι ετσι..;;)

ΠΑΚΕΤΟ !!! δεν το έχουν υπολογίσει σωστά και δεν είναι το παράθυρο εκεί που έπρεπε να είναι και αν σαν εμέ δεν είπες "μωρέ λες" και έβαλες πάνω την μητρική έχεις ξεβίδωμα μπροστά σου. (Motherboard ATX Gigabyte 880GA-UD3h δεν πέφτει ακριβώς, άρα υποθέτω ούτε άλλες)

οπότε ΠΡΩΤΑ βάζουμε το Backplate και αγνοούμε το οτι υπάρχει παράθυρο.. Old Skool

2) μου την σπάνε και πολύ μάλιστα αυτά τα Clipakia για τα 5.25 bays.

αφενώς ΔΕΝ κουμπώνουν καλά με τα πάντα, μόνο με τα CDROM, αφ'ετέρου αφαιρούνται πολύ δύσκολα και δεν ξαναμπαίνουν ποτέ άπαξ και τα αφαιρέσεις! (ξαναμπαίνουν αν τα δάχτυλά σου είναι 4χρονου παιδιού και δουλεύεις σε εργοστάσιο χαλιών στην Περσία). Βέβαια από κάτω έχει και τρυπούλες για βίδες (για τους Hardocre Old Skool Metal to Metal Action Badasses)

οπότε δεν χρειάζονται ξήλωμα αν δεν έχεις κατι πολύ συγκεκριμμένο στο μυαλό σου που να απαιτεί καλό πιάσιμο και από τις 2 μεριές (Water Tank για παράδειγμα)

Παρόλα τ'αυτα το κουτί είναι κουτάρα, πολύ ωραίο Airflow, Τα μεγάλα Fans που σου δίνει αφαιρούνται και προστίθονται στο πάνω μέρος αν δεν τα θες εκεί που είναι (αυτό που χτυπάει στις κάρτες γραφικών είναι και τρομερά ποιοτικό).

Πολύ καλό περιθώριο για Cable management και γενικά είναι κουτάρα (8/10 από μένα για αυτές τις 2 παρατηρήσεις/βελτιώσεις)

Το καλύτερο ποιοτικό και all around Value for Money κουτάκι που έχω δει. αν είσαι του αέρα ή του νερού θα σε καλύψει επαρκώς και στα 2 σενάρια.

Καλορίζικο σε όποιον το πάρει, το συνιστώ ανεπιφύλακτα

Λέρας

Link to comment
Share on other sites

Αν το Corsair 800D είχε και Hot-swappable SATA3 θα ήταν σίγουρα πρώτο και καλύτερο αλλά το καινούριο HAF με usb3 Front Panel του έχει ρίξει στ'αυτιά ακόμα και στο μισό κόστος!!

όλα είναι θέμα χρόνου

http://www.corsair.com/obsidian-series-800d-sata-6gbps-upgrade-kit.html

:T:

Link to comment
Share on other sites

Ποιο θα επιλεγατε? Το Haf-X ή το Betfenix Colossus??

Τι ρωτάς φίλε μου....ΗAF-X βέβαια για όλους τους λόγους που έχουν προαναφερθεί. Πολύ πιο σοβαρό και πρακτικό κουτί!

Βέβαια αν σου αρέσει (μπλιαχχ) το άλλο, ότι και να σου πούμε εσύ αυτό θα πάρεις.

Link to comment
Share on other sites

Ποιο θα επιλεγατε? Το Haf-X ή το Betfenix Colossus??

None... Αφού θα κινηθείς σ αυτά τα χρήματα γιατί δεν επιλέγεις το Cosmos S . Μακράν πιο διακριτικό -δεν είναι καγκούρικο τουλάχιστον-, με τεράστιους χώρους, με πληθώρα επεκτασιμότητας σε fans για καλύτερη ψύξη -+διάτρητο περίβλημα για full απαγωγή της θερμότητας- και με δυνατότητα εγκατάστασης ψυγείου στην οροφή.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now