Recommended Posts

Επειδή το ψάχνω αυτό τον καιρό ...ενα άλλο site με review από όλους τους SSD όλα σε ένα νοικοκυρεμένα είναι εδώ SSD Reviews, Data Sheets and Comparison - ssdreview.com

o 100αρης ο OCZ γιατί είναι πιο ακριβός από τον 120αρη;;;;

'Εχω την εντύπωση πώς ήταν Limited Edition(πρώτοι sandforce νομίζω) και όσοι τον έχουν ακόμα τον έχουν "φάει" σε πολύ ακριβή τιμή κιόλας.

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια για το review!

Ψήνομαι για SSD και συγκεκριμένα για vertex2 120GB. Μόνο η τιμή με βάζει σε σκέψεις, που τη θεωρώ τσιμπημένη. Ίσως περιμένω και περαιτέρω πτώση εντός του 2011, γιατί οι καιροί είναι δύσκολοι δυστυχώς (και οι πάνες του μωρού με έχουν γονατίσει lol ).

Link to comment
Share on other sites

οι παλιοι δεν ειχαν πανες φιλε μου. ενα πανι εβαζαν εκει και το επλεναν συνεχεια :)

τεσπα, να το χαιρεσαι και να το καμαρωνεις το μωρακι :)

Link to comment
Share on other sites

Οι παλιοί δεν είχαν ούτε SSD :-)

Ευχαριστώ για τις ευχές...

Υ.Γ. Από την άλλη, τώρα που ο χρόνος είναι εξαιρετικά περιορισμένος, η αγορά ενός SSD δικαιολογείται ακόμα περισσότερο :-)

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλη δουλεια, πολλα μπραβο!

Θα ηθελα να ρωτησω, επειδη διαβασα κατι περι firmware, οι εκδοσεις των 90GB ( επειδη αυτη η χωρητικοτητα με βολευει και απο αποψη τιμης) ξερετε αν εχουν το τελευταιο? Αν οχι, η αναβαθμιση γινεται ευκολα? Κινδυνοι?

Υπαρχουν διαφορες που αξιζουν προσοχης αναμεσα σε Corsair Force και OCZ Vertex 2?

Ευχαριστω εκ των προτερων και καλη χρονια να εχουμε :)

Link to comment
Share on other sites

Ολες οι εκδοσεις έχουν το τελευταιο (δεν παιζουν ρολο τα GB αλλά το μοντέλο του drive).

Οι Corsair Force series με τους OCZ Vertex 2 φορανε το ιδιο firmware απο τη Sandforce.

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο για το review Ζάχο, πολύ καλό. Απ' ό,τι καταλαβαίνω για νέο σύστημα που στήνω θα επιλέξω τον Vertex 2 (120GB) :D. Τον οποίο μάλλον θα κρατήσω και θα βάλω στο σύστημα τον G2 μου :P

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Ζάχο,πολύ καλό Roundup ! Πάντως περίμενα να είχαν πέσει κι άλλο οι τιμές των SATA 2 μετά την κυκλοφορία των SATA 3. Προς το παρών κάνουμε υπομονή...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now