George_o/c

Overclocking Αναμνήσεις: Τι σας σημάδεψε όλα αυτά τα χρόνια; Τι σας εντυπωσίασε;

Recommended Posts

Προσωπικά:

Με σημάδεψε η Striker Extreme(Plaisio Stock @67e)πριν 3χρόνια πιο κουλό πράμα δεν έχω δει στην ζωή μου(μία έπαιζε ότι να ναι cpu&ram,μία δεν άναβε στοκ,μία έχανε τα settings κι το μαγικό κουμπί clear cmos ποτέ δεν λειτούργησε).

Κάθε overclocking event(προτετοιμαζόμαστε κι για το επόμενο φτου φτου)

Η απόποιρα μόντας της P55A-UD5 που έχασε 2-3 αντιστάσεις

α κι το ADW πέρσι

Αυτά

ΥΠ.

@John-X

H Msi 480GTX Lightning του Hipro ήρθε στα χέρια μου κι έφυγε με σπασμένο πυρήνα άλλη μια εμπειρία

Link to comment
Share on other sites

Η μεχρι τωρα στιγμη που πιστευω δεν θα ξεχασω ποτε και εχει σχεση με το oc ειναι περσυ τον χειμωνα με εναν φιλο μου,τον a3uristo,να benchαρουμε στο μπαλκονι του με ~7-8oC και να αρχισει να βρεχει.Με αστραπιεες κινησεις ειχαμε βγαλει μπουφαν,κουκουλωσαμε το συστημα και ευχομασταν να φτιαξει ο καιρος.Οριστε και φωτογραφιες απο session εκεινης της περιοδου.

Το συστημα εξω

[ATTACH]6095[/ATTACH]

Φωτογραφια μεσα απο το σπιτι που δειχνει το συστημα μονο του εξω καθως ειχαμε αφησει ανοιχτη την μπαλκονοπορτα μονο για να περνανε τα καλωδια του ρευματος και του πληκτρολογιου/ποντικιου(επικες φασεις μιλαμε) και τα λαμπακια εξω στον κηπο(κοντα χριστουγεννα εποχη)

[ATTACH]6096[/ATTACH]

Τελος το συστημα και το θερμομετρο που γραφει 7 βαθμους κελσιου

[ATTACH]6097[/ATTACH]

PB290327 [800x600].JPG

PB290329 [800x600].JPG

PB290333 [800x600].JPG

57fd07d943bc6_PB290327800x600.JPG.83e933

57fd07d94bb6c_PB290329800x600.JPG.64d5d4

57fd07d95b210_PB290333800x600.JPG.979d03

Link to comment
Share on other sites

O deadlock είχε postάρει στην αρχή του thread και video από το συγκεκριμένο event: http://www.hwbox.gr/179654-post10.html ;)

Oρίστε και το thread από το οποίο ο nord πήρε τις photos αλλά δεν έδωσε link :D

1st Overclocking Party in Greece: Photos and more ;)

Edited by George_o/c
Link to comment
Share on other sites

Εδώ άλλαξε όλη η Στουρνάρη από τότε..:P

Μάλλον όλοι αλλάξαμε..:)

Αν δε με απατά η μνήμη μου αυτό ήταν και το πρώτο επίσημο oc event που είχε γίνει στην Ελλάδα!

Link to comment
Share on other sites

καταπληκτικό και πάνω από όλα περνάτε καλά... και αυτό έχει σημασία... και όπως λέει και ο τίτλος! θυμούνται η παλαιοί και μαθαίνουμε εμείς η καινούργοι... καλές συνέχειες παίδες

Link to comment
Share on other sites

Δε θα ξεχάσω ποτέ τις αξέχαστες εποχές του Athlon XP mobile 2500+ και της θρυλικής Abit nf7-s.

Tο πρώτο custom water cooling παραγγελία όλα τα κομμάτια από Αγγλία.

Το τρέξιμο σε όλη την Αθήνα για να αγοράσω την τάδε σούπερ ντούπερ ψυκτρα για το southbridge για να χώσω ρεύμα, χωρίς αποτέλεσμα τελικά.

Το πρώτο vdimm mod πάνω στην abit, που το έκανε ο Μιχάλης "που ξέρει". Έλιωσε το ποδαράκι του chip τότε και σκάβαμε στο pcb για να βρούμε τη συνέχεια της "΄γραμμής" και να "σώσουμε" το mobo. (Σώθηκε το mobo, πέτυχε και το mod)

Τον ανταγωνισμό με το φίλο sornok. Κάθε μέρα δίναμε και 0.1v παραπάνω στο κυνήγι των απόλυτων επιδόσεων.

Να έχεις βγάλει 12ωρο prime και να σου χτυπάει...

Αξέχαστες εποχές...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now