Recommended Posts

Κοίτα.. στην αρχή το είδα σαν βουνό.. όταν όμως άρχισε να παίρνει μορφή ήταν πολύ ευχάριστο το συναίσθημα.. να φανταστείς τα 6 Red Bull τα ήπια μέσα στις πρώτες 2-3 ώρες τις υπόλοιπες 4-5 ώρες ήμουν πολύ κομπλέ.. έκανα τα τσιγαράκια μου.. το χαιρόμουν το όλο σκηνικό!

BTW.. ποτέ μα ΠΟΤΈ μην πιείτε παραπάνω από 2-3 Red Bull στο καπάκι.. εχτές είχα πέσει στο κρεββάτι και δεν μπορούσα να κοιμηθώ.. έκανα στροφές στο κρεββάτι σαν τρελός.. δεν μπορούσα να κουμαντάρω τα πόδια μου.. με είχε πιάσει εκνευρισμός και τέτοια..

Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραιο αποτελεσμα!!!

γιωργη εγω ειχα σλιβαρει ελαχιστα πραγματα σε σχεση με ολοκληρο το τροφοδοτικο!!:P:p (power button κτλ αντλιες ανεμιστηρες και γενικα οτι δεν υπηρχε ετοιμο pre-sleeved καλωδιο!!!)

δεν εχω την υπομονη να κανω ολοκληρο το τροφοδοτικο!!:P

Link to comment
Share on other sites

Πω... τι είπες τώρα ρε Πάνο..! Μου θύμισες ότι έχω να sleevaro και αυτά! Αύριο που θα βγω για δουλειά πρέπει να πάω για Red Bull! Η μαλ@κ1α είναι ότι έτσι όπως κάνω το sleeving μου έρχεται πολύ ακριβά.. 2.10 το κάθε red bull.. δεν θα πιω 3-4? Θα τα πιω.. δεν θέλω και κανα δύο πακέτα τσιγάρα..? 8,40 τα τσιγάρα και 8,40 τα red bull.. 16 ευρώ.. τι 16.. σχεδόν 17.. καταστροφή!

Link to comment
Share on other sites

Πω... τι είπες τώρα ρε Πάνο..! Μου θύμισες ότι έχω να sleevaro και αυτά! Αύριο που θα βγω για δουλειά πρέπει να πάω για Red Bull! Η μαλ@κ1α είναι ότι έτσι όπως κάνω το sleeving μου έρχεται πολύ ακριβά.. 2.10 το κάθε red bull.. δεν θα πιω 3-4? Θα τα πιω.. δεν θέλω και κανα δύο πακέτα τσιγάρα..? 8,40 τα τσιγάρα και 8,40 τα red bull.. 16 ευρώ.. τι 16.. σχεδόν 17.. καταστροφή!

εφαγες τον γαιδαρο η ουρα σου εμεινε!!:P (παιδευομουν 2 μερες για την "ουρά" παντως εγω!!!!:P:hehe:)

Link to comment
Share on other sites

@panos Όχι και 2 μέρες για αυτά ρε συ.. Μου έχουν μείνει όλα τα καλώδια απο το front panel ( power led + button , hdd led, reset, usb και κανα δύο ακόμα ) .. καμιά ώρα δουλειά είναι αυτά..!

@Pitsounakos Φίλε μου τα συγκεκριμένα που χρησιμοποίησα εγώ είναι αυτά που αναφέρει ο Barfastic, ναι μεν πολύ καλή ποιότητα, high density και τα λοιπά αλλά είναι και αρκετά ακριβά! Ψάξε στο internet, αν το χρώμα που σε ενδιαφέρει δεν είναι κάτι περίεργο.. είναι δηλαδή μαύρο ή κόκκινο τότε ψάξε για έτοιμες λύσεις.. Η καλύτερη ποιότητα που θα βρείς στα έτοιμα είναι της Bitfenix μου φαίνεται..

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετική η επιλογή του αλουμινίου!!!

...οντως το sleeving ειναι δουλειά για φυλακισμένους... αλλά το αποτέλεσμα σε ανταμοίβει.

Καλή συνέχεια!

Link to comment
Share on other sites

12 φωτογραφίες από το modd και 6 σελίδες comments(20 ανά σελίδα)..

Από ότι βλέπεις ο κόσμος θέλει να του δείξεις κιάλο "πράμα",ετοίμασε μας ένα ωραίο και μέγαλο update να τους τρελάνεις ;)

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει ρε Jason, αλλά όπως σίγουρα ξέρεις με αυτά τα πράγματα υπάρχουν πολλά προβλήματα.. τα 2 κυριότερα είναι τα λεφτά και ο χρόνος.. Έχω αρχίσει να στραγγίζω από λεφτά ( πράγμα που λύνεται μιας και δεν έχουν μείνει πολλά έξοδα ακόμα, συν του ότι τα 9/10 από τα υλικά που χρειάζομαι τα έχω και απλά περιμένω να τελειώσουν τα βαψίματα για να μπορέσω να συνεχίσω ) και ο χρόνος που είναι λίγο περιορισμένος..! Όταν πάρω τα πλαστικά από τον Γιώργο μέσα στις επόμενες μέρες θα γίνει εκείνο το μεγάλο update που σας λέω τόσο καιρό..!

Όσο αναφορά εσένα Mike, έτσι για να σε ζορίσω λίγο.. Μιας και μιλάμε για updates.. το δικό σου update που είναι? :D:D

BTW - Σκέφτηκα κάτι ΠΟΛΥ όμορφο ( δεν θα σας πω τι είναι αυτό ) για τον SSD, είναι κάτι που εγώ τουλάχιστον δεν έχω ξαναδεί ποτέ. Α.. και τώρα που το σκέφτομαι.. άλλο ένα πρόβλημα με το project είναι ότι η φαντασία μου δεν συμβαδίζει με την τσέπη μου! Στην πορεία της κατασκευής μου σκάνε ιδέες οι οποίες κοστίζουν και με πάνε και λίγο πίσω.. Anyway.. πιστεύω το αποτέλεσμα θα είναι πολύ καλό - και έτσι για να επαληθεύσουμε και την ρήση - Το καλό το πράγμα αργεί να γίνει!

Link to comment
Share on other sites

Όταν αρχίζουμε ένα project πάντα πρέπει να έχουμε τα λεφτά που χρειαζόμαστε στα μπάντα.

Σίγουρα το κανεις γιατί σαρέσει,οποτε αυτό χρειάζεται χρήματα!

Τώρα άμα αρχίζεις κάτι και στην συνεχεια αλλάζεις τις ιδέες σου ,αυτό ναι,και θα τραβήξει πολύ η και μπορεί να μην τελειώσει ποτε ;)

Περιμένουμε το update λοιπόν !

Και το καλύτερο για μένα είναι στο τέλος να τα ενώσεις όλα μαζί στο πρώτο σου post για να είναι κάτι ολοκληρωμένο και για αυτούς που το βρίσκουν εκείνη την στιγμή να μην τρέχουν τις σελίδες!

imo

Link to comment
Share on other sites

Τα λεφτά τα είχα στην μπάντα.. απλά οι ιδέες μου, μου κατέστρεψαν το budget! Όταν με το καλό τελειώσω θα τα μαζέψω τα post!

Είδες.. ο barf κάνει την πάπια τώρα που είπαμε για updates! :D

Link to comment
Share on other sites

Χεχεχ...

Οσο για το σκαψιμο που πεφτει στην τσεπη, πιστεψε με... Το ξερω καλα!!

Ξεκηνας με ενα Χ ποσο και μεχρι να τελιωσεις εχεις φτασει τα ΧΧΧ!

Εγω δεν εχω κανει update για πολλους λογους... (καποιους μυστικους κιολας ;)) αλλα για αρχη δεν εχω ολα τα κομματια ακομα... Περιμενο καρτες γραφικων, μπλοκακια, μπλοκ για την μητρικη, sleeving, και κατι αλλα ψιλα...

Προς τελος του μηνα θα γινει update... Κανονικο... :)

Μεχρι τοτε, εχω εσας για να μου δινετε την δωσει μου :)

Link to comment
Share on other sites

Τι σκάψιμο.. εκσκαφή κανονική! Όσο για αυτό με τα Χ .. όπως το είπες! Ξεκινάς με το Χ και καταλήγεις στο ΧΧΧ .. είναι σχεδόν ακατάλληλο το όλο πράγμα.. απο εκσκαφή πας στο σκίσιμο!

Anyway.. άντε με το καλό να δούμε το progress σου!

Link to comment
Share on other sites

Τι σκάψιμο.. εκσκαφή κανονική! Όσο για αυτό με τα Χ .. όπως το είπες! Ξεκινάς με το Χ και καταλήγεις στο ΧΧΧ .. είναι σχεδόν ακατάλληλο το όλο πράγμα.. απο εκσκαφή πας στο σκίσιμο!

χαχαχαχαχαχαχα!! Θεός!! :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια.. Χρειάζομαι βοήθεια! Ψάχνω επειγόντως 24 pin molex ( το 24 pin της μητρικής δηλαδή) όχι το αρσενικό που έχει πάνω το τροφοδοτικό αλλά το θηλυκό που έχει πάνω το mobo.. έχει κανείς ιδέα που μπορώ να βρω..? Ή ακόμα καλύτερα αν έχει κάποιος να του το αγοράσω!

Ευχαριστώ προκαταβολικά! Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Το θέλω με hard pins για κόλλημα πάνω σε pcb. Έχω νεκρό mobo αλλά είναι 20pin.. εγώ τα θέλω και τα 24! Καμιά ιδέα που μπορώ να βρω? Κοίτα σε τι κόλλημα έπεσα τώρα..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now