Recommended Posts

Είναι εσωτερικό αστείο μεταξύ εμου και του pinwmpires και έχει ξεκινήσει απο λίγο πιο παλιά :)

Του λέω συνέχεια να έχει έτοιμο το κουτί του 19 Μαίου αλλά δεν του λέω ποτέ γιατί :P , αλλά αφού ρωτάς και εσύ, θα σας δώσω ένα Tip, θα έιναι - μπορείς να πέις - κάποιο είδος διαγωνισμού case modding. . . :P

Τα υπόλοιπα tip, στο επόμενο επεισόδιο :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Είναι εσωτερικό αστείο μεταξύ εμου και του pinwmpires και έχει ξεκινήσει απο λίγο πιο παλιά :)

Του λέω συνέχεια να έχει έτοιμο το κουτί του 19 Μαίου αλλά δεν του λέω ποτέ γιατί :P , αλλά αφού ρωτάς και εσύ, θα σας δώσω ένα Tip, θα έιναι - μπορείς να πέις - κάποιο είδος διαγωνισμού case modding. . . :P

Τα υπόλοιπα tip, στο επόμενο επεισόδιο :hehe:

Ευχαριστω αυτο το ηξερα γιατι σας παρακολουθω νομιζα οτι εγω εφταιξα καπου!!!

Link to comment
Share on other sites

@Barf Σου είμαι καραυπόχρεος! Σοβαρά! Όταν μπορέσεις και αν μπορέσεις! αν δεν μπορέσεις την πάτησες Και πάλι σε ευχαριστώ! :D

@Clockwork Orange Ελπίζω τα Caps να μην σημαίνουν κάτι.. κανένα από τα σχόλια δεν πήγαιναν σε εσένα, όπως είπε και ο Gorillas μιλάγαμε ο ένας στον άλλον. Ξέρω ότι ο γραπτός λόγος είναι εύκολα παρεξηγήσιμος ελπίζω όμως τα σχόλια σου να ήταν καλοπροαίρετα! Φιλικά Γιάννης

@Gorilla Μην παιδεύεσαι.. έμαθα τι είναι! Εσύ ΕΥΠ εγώ CIA.. μην σου πω και KGB! :D

Link to comment
Share on other sites

@Barf Σου είμαι καραυπόχρεος! Σοβαρά! Όταν μπορέσεις και αν μπορέσεις! αν δεν μπορέσεις την πάτησες Και πάλι σε ευχαριστώ! :D

@Clockwork Orange Ελπίζω τα Caps να μην σημαίνουν κάτι.. κανένα από τα σχόλια δεν πήγαιναν σε εσένα, όπως είπε και ο Gorillas μιλάγαμε ο ένας στον άλλον. Ξέρω ότι ο γραπτός λόγος είναι εύκολα παρεξηγήσιμος ελπίζω όμως τα σχόλια σου να ήταν καλοπροαίρετα! Φιλικά Γιάννης

@Gorilla Μην παιδεύεσαι.. έμαθα τι είναι! Εσύ ΕΥΠ εγώ CIA.. μην σου πω και KGB! :D

Eτσι ειναι απλα κολησα γιατι τα σχολια ηταν καπακι στη συζητηση που ειχαμε κακιες στην καμια για κανεναν σας...Ολα καλα!!...Φιλικα Γιωργος Συριγος!!

Link to comment
Share on other sites

Once again! Internet saved my wallet! :D

Μετά από ατελείωτες ώρες και μέρες αναζήτησης στο Internet κατάφερα να βρω ψύκτρα στο μέγεθος που θέλω! Πάντα το έλεγα ότι οι Γερμανοί είναι φίλοι μας :D ! Βρήκα Γερμανικό μαγαζί με ηλεκτρονικά που στέλνει σε όλο τον κόσμο! 160 x 200 x 15 μαύρη και Fischer παρακαλώ, όχι ότι και ότι..! Και το καλύτερο? 11,51 Euro το κομμάτι! 30 Euro μαζί με μεταφορικά.. Η ψύκτρες των VGA ήταν το μόνο πράγμα που με καθυστερούσε.. πλέον το Project έχει μπει στην τελική ευθεία..

ps. Μέσα στην απελπισία μου είχα καταλήξει να φτιάξω ψύκτρες από την αρχή. Να πάρω δηλαδή ένα κομμάτι αλουμινίου στις διαστάσεις που χρειαζόμουν να πάω σε μηχανουργείο να κάνω τα fins να πάω υδροκοπή να κόψω το pattern που χρειάζομαι και τα λοιπά.. Μόνο το αλουμίνιο για την ψύκτρα έκανε 25 Euro το κομμάτι.. δηλαδή 50 Euro ΜΟΝΟ το υλικό.. μηχανουργείο/υδροκοπή/ανοδίωση κτλπ. έτσι χοντρικά που τα είχα υπολογίσει θα μου πήγαινε γύρο στα 140-150 Euro και για τα 2 κομμάτια.. τώρα με 30 Euro τις ψύκτρες και κανά 30άρι η υδροκοπή θα τις έχω φτιάξει και τις 2!

I am so happy right now!

success_baby.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο ρε!Τωρα στην αναζητηση του μηχανουργειου...δωσε και κανα λινκ απο τον τυπο!!!Αν θες να παμε μαζι να μου πει καμια τιμη για κατι που ετοιμαζω!

Link to comment
Share on other sites

Μιχάλη αυτό είναι το θέμα.. τώρα δεν χρειάζομαι μηχανουργείο! Βρήκα την ψύκτρα έτοιμη, μόνο υδροκοπή για να τις δώσω το σχήμα που θέλω χρειάζομαι.. στον Γελαδάκη θα πάω!

Conrad Electronic SE

Αυτό είναι το Site του μαγαζιού, εγώ τις βρήκα στο Γερμανικό Conrad.

Link to comment
Share on other sites

Η παραγγελία έγινε.. ελπίζω να μην καθυστερήσουν να μου τα στείλουν. Να κοπούν και οι ψύκτρες να βαφτούν και τα αλουμίνια και είμαι έτοιμος για μοντάρισμα!

Link to comment
Share on other sites

Και εγω σου ευχομαι να μην καθυστερησουν αλλα να σου πω επισης ευχαριστω για την κατευθυνση προς mdpc εκανα παραγγελια κοντα 200ευρα σημερα μου ηρθε η επιβεβαιωση οτι σταλθηκαν τωρα στην ερωτηση μου ο nils μου ειπε να γραφτω στο φορουμ του και μου εδωσε ενα προσωπικο κωδικο σου εχει τυχει και σενα??..

Link to comment
Share on other sites

@Clockwork Orange Ναι, έχει τύχει σε εμένα και σε όλους όσους κάνουν αγορά από το Site του Nils. Κάνε Register και άνοιξε τα μάτια σου να δεις Project που παίζουν εκεί μέσα!

@Golfaki Ευχαριστώ πολύ! Σε μερικές μέρες θα έρθει και το τελικό Update!

Link to comment
Share on other sites

@Clockwork Orange Ναι, έχει τύχει σε εμένα και σε όλους όσους κάνουν αγορά από το Site του Nils. Κάνε Register και άνοιξε τα μάτια σου να δεις Project που παίζουν εκεί μέσα!

@Golfaki Ευχαριστώ πολύ! Σε μερικές μέρες θα έρθει και το τελικό Update!

Αλλο τα ματια του ΑΕΤΟΥ και αλλο της ΚΟΥΚΟΥΒΑΓΙΑΣicon6.gif..Αλλα αν δεν δεις και την αλλη πλευρα στο θεμα της ποιοτητας δεν εχω δει αλλα μανικια κατωτερης ποιοτητας ωστε να το κρινω βεβαια καταλαβαινω οτι τα αλλα ειναι ναυλον η τυπου μισο μισο...Η αυτοψια θα δειξει!!..Pinwbires εγω ως χομπι παντως το βλεπω αν αλλοι το βλεπουν ως ανταγωνισμο αυτο ειναι μια αλλη υποθεση..

Link to comment
Share on other sites

Pinwbires εγω ως χομπι παντως το βλεπω αν αλλοι το βλεπουν ως ανταγωνισμο αυτο ειναι μια αλλη υποθεση..

Δεν νομίζω ότι κάποιος εδώ μέσα το βλέπει ανταγωνιστικά, όλοι σαν hobby το βλέπουμε το Modding. Απόδειξη ότι με το που ζητήσεις βοήθεια σχετικά με κάποιο θέμα σου έρχονται στα καπάκια 50 πμ με παιδιά που είναι πρόθυμα να σε βοηθήσουν χωρίς κανένα κέρδος.. ο Μιχάλης (aka Barfastic) o Μιχάλης no.2 (Chaos) Yoshi και πολλοί άλλοι ( συγνώμη αν ξεχνάω κάποιον ), αυτός είναι και ο σκοπός της κοινότητας, να βοηθάμε ο ένας τον άλλον. And last but not least, το Modding είναι ένα Hobby που δεν μπορείς να το δεις ανταγωνιστικά, προσωπικά πιστεύω ότι το Modding είναι κάτι σαν τέχνη.. ο κάθε ένας μας έχει διαφορετικό στύλ, διαφορετικό τρόπο προσέγγισης στο κάθε Project.. δεν είναι κάτι στανταριζμένο ώστε να μπορέσεις να το συγκρίνεις με κάποιο άλλο Project..

Το κάθε Project το βλέπω σαν προσωπική ευχαρίστηση, αν φάω 2 ώρες για να βρω τρόπο να κρύψω ένα καλώδιο πχ το κάνω γιατί δεν θέλω να φαίνεται αυτό το καλώδιο.. δεν το κάνω για να το δει ο άλλος και να πει "κοίτα τον τύπο από που πέρασε το καλώδιο για να το κρύψει", αν θα δώσω 50 ευρώ για να φτιάξω κάτι το οποίο δεν παίζει και τόσο σημαντικό ρόλο θα τα δώσω για να το κοιτάω αύριο μεθαύριο και να χαίρομαι που έδωσα βάση σε κάτι τόσο μικρό, στα δικά μου μάτια όμως τόσο σημαντικό! Με αυτόν τον τρόπο συμβουλεύω κάθε επίδοξο Modder να βλέπει το κάθε Project του! Με όρεξη και σημασία στην λεπτομέρεια!

Φιλικά, Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Έψαχνα να βρω τρόπο να στερεώσω το 24pin για τις VGA με τέτοιο τρόπο ώστε να μπαινοβγαίνει εύκολα, έτσι λοιπόν έκοψα ένα κομμάτι plexi στο κατάλληλο σχήμα το οποίο με 2 βίδες θα στερεώνεται πάνω στο κάλυπτρο του τροφοδοτικού. Δεν πρόλαβα να κάνω τις τρύπες για τις βίδες. Το στερέωσα με λίγη ταινία διπλής ίσα ίσα για να το βγάλω φωτογραφία να σας το δείξω! Πάω να φάω μια Pizza που με περιμένει και θα το φτιάξω μετά!

dsc02029a.jpg

dsc02032ya.jpg

dsc02034y.jpg

dsc02039i.jpg

Hope you like it!

Link to comment
Share on other sites

Half way there.. τελικά απεδείχθη δυσκολότερο από όσο το περίμενα.. ο χώρος ανάμεσα στα κολλήματα είναι μικρός και δεν επιτρέπει πολλά πολλά.. για αυτό και όπως φαίνεται στις φωτογραφίες άλλες κολλήσεις είναι πιο "φτωχές" και άλλες πιο "πλούσιες"! Σήμερα πιστεύω θα τελειώσω με τις τροφοδοσίες των VGA. :D

dsc02040x.jpg

dsc02049w.jpg

Hope you like it!

Edit: Ξέρω.. έπρεπε να τα sleevaro! But time is ticking.. Anyway!

Link to comment
Share on other sites

@Barfastic Έχω ακόμα διάφορα να δείξω.. περιμένω πως και πως να έρθουν τα ψυκτρόνια..! Θα σου στείλω pm αργότερα, τελικά χρειάζομαι stickers μόνο για τις Dominator και τα Fan, ο SSD τελικά θα κρυφτεί!

@Gorillakos .. Ένας μήνας ακόμα.. μισό τα ξεκολλάω να ξεκινήσω να τα sleevaro! :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now