Recommended Posts

Εχει περασει μισος μηνας, που ΄σαι και καθομαι σε αναμμενα καρβουνα... ??

Ειπιες πολυ τη καθαρα Δευτερα και σου κατσαν στο στομαχι οι μπυρες παλικαρε ? :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Έλληνα το ξέρω ότι το έχω καθυστερήσει πάρα πολύ... Έχω βάλει μπροστά τις διαδικασίες.. περιμένω μερικά δέματα ( blocks - tank - υγρό - tubing ) , μόλις έρθουν αυτά κατεβάζω ρολά και πιάνω δουλειά..!

ot. είχα κάποια θέματα ( δουλειά, λεφτά, προσωπικά ) και με κράτησαν πίσω.. αλλά το καλό το πράγμα αργεί να γίνει και όταν γίνει σε αποζημιώνει!

Link to comment
Share on other sites

Μέτα από αρκετό καιρό ήρθε η ώρα για την συνέχεια..

Γύρισα από την δουλειά και βρήκα δέμα από την Ek! Βέβαια έκανα μια μαλ@κία και πρέπει να κάνω μια προσθετική παραγγελία αλλά δεν θα αργήσει να έρθει..

Έβαλα το block της μητρικής, έγδυσα τις VGA και είναι έτοιμες για τα block τους, σε μερικές μέρες θα είναι έτοιμες και οι custom ψύκτρες από αλουμίνιο που φτιάχνω για τις vga ( για μνήμη και VRM ), μέχρι τέλος της εβδομάδας θα έχω και τα υγρά από Mayhems.. περιμένω και κάποια πραγματάκια από μια παραγγελία του Γιώργου και ξεκινάει το μοντάρισμα..!

Βγαίνω για κάτι δουλειές, μόλις γυρίσω θα βάλω φωτογραφίες!

Link to comment
Share on other sites

Άργησαν λίγο οι φωτογραφίες.. αλλά - κάλιο αργά παρά ποτέ!

Το υγρό το πήρα στα χέρια μου σήμερα.. πραγματικά είναι τόσο όμορφο που σε κάνει να θέλεις να το πιεις!

dsc01964ba.jpg

Δεματάκι από Ek, από την μία σκέφτηκα κοίτα πόσο γρήγορα ήρθε το δέμα.. και από την άλλη με το που το άνοιξα αντί για φυσαλίδα είχαν βάλει εφημερίδες..!

dsc01955dz.jpg

Το Block για την μητρική..!

dsc01939b.jpg

Σου δίνουν μαζί με το block τα πάντα.. μέχρι και δεύτερα o-rings για τα block!

dsc01941fg.jpg

Η μητρική γυμνή :o

dsc01930gp.jpg

Το block μπήκε επάνω και δείχνει πολύ όμορφο!

dsc01977yo.jpg

Διάφανο Link από το ένα κομμάτι του block στο άλλο.. έτσι για το εφε!

dsc01981bn.jpg

More Nudity! Και οι VGA γυμνές.. περιμένουν τα block τους και αυτές..

dsc01932yn.jpg

dsc01992bo.jpg

Link to comment
Share on other sites

Mike.. respect ρε φίλε..! Σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια.. Με έχεις βοηθήσει πολλές φορές και χωρίς κανένα κέρδος.. έτσι από καλοσύνη! Και η καλοσύνη στις μέρες μας είναι κάτι που χάνεται..

Ελπίζω να μπορέσω να στο ανταποδώσω με κάποιον τρόπο!

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι να βλέπω άτομα να αλληλοβοηθιούνται και να συνεργάζονται μόνο και μόνο γιατί το γουστάρουν και χωρίς να μπαίνουν στη μέση συμφέροντα και άλλες μ@λ@κιες. Η αλληλεγγύη, η ευγνωμοσύνη και η ανθρωπιά έχουν εκλείψει στις μέρες μας, και καλό θα είναι να ψάξουμε να την ξαναβρούμε ο καθένας μας μέσα του σαν άτομο, αλλά και σαν σύνολο, γιατί θα μας χρειαστεί με τον ένα ή τον άλλο τρόπο. Έρχονται δύσκολες μέρες...

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω από Ek τα mounting plates για τις 560, μόλις έρθουν θα μπουν και στις VGA τα block τους. Κάτι πολύ σημαντικό που περιμένω είναι τα 24pin molex, δεν μπορώ να σας πω πολλά, αλλά αυτά τα 24pin molex μου πάνε πίσω την ηλεκτροστατική βαφή. Μόλις τα πάρω στα χέρια μου θα γίνουν οι απαραίτητες μετατροπές και τότε θα τελειώσω με τις βαφές και θα είμαι έτοιμος να τα βάλω όλα πάνω! Πιστεύω ότι μέχρι τέλος του μήνα θα έχω τελειώσει!

Όσο για αυτό που λες elhariz21, πραγματικά στις μέρες μας η βοήθεια χωρίς κέρδος ή αντάλλαγμα είναι κάτι πολύ σπάνιο.. Αυτό σκεφτόμουν εχτές.. τι είναι το Forum.. ένας χώρος που μπορείς να βρεις άτομα που κουβαλάνε την ίδια τρέλα με εσένα και να μπορέσεις μέσα από αυτό να μοιραστείς ιδέες και να προσφέρεις ή να σου προσφέρουν μια βοήθεια που υπό άλλες συνθήκες θα έπρεπε να δώσεις χρήματα για να πετύχεις κάτι όμορφο. Από τότε που ξεκίνησα με αυτό το project μου έχουν πει 3 μέλη δημόσια ή σε pm πως αν χρειαστώ κάτι μπορώ να τους το πω.. μπορώ να τους ζητήσω βοήθεια.. αυτό είναι το πιο όμορφο πράγμα.. να βλέπεις ότι μπορείς να βρεις βοήθεια από κάποιον που μοιράζεστε την ίδια τρέλα..!

ot. Εχτές το βράδυ έψαχνα να βρω μια εταιρία που να ασχολείται με ψύκτρες, έπειτα από αρκετή ώρα βρίσκω μια εταιρία στην Αμερική που κάνει αυτές τις δουλειές! Πάω στο Contact Us και πέρα από e-mail, τηλέφωνα κτλπ βρίσκω και έναν αριθμό με δωρεάν κλήση μέσω Skype.. Τους παίρνω τηλέφωνο και η συνομιλία έγινε ως εξής:

Γραμματέας: Hello, how can i help you?

Εγώ: Hello, well i want you to be a bit patient with me cause my English sucks..!

Γραμματέας: Oh.. ok.. no problem..

Της λέω λοιπόν τι θέλω και μου λέει ότι θα με συνδέσει με το τμήμα πωλήσεων..

Πωλητής: Yo.. This is Steve, what do you need?

Εγώ: Steve, you know what?

Πωλητής: ... What?

Εγώ: My English sucks mate.. please be patient, i ll try to be simple with what i need..!

Πωλητής: Hahaha.. dont worry, tell me what do you need..

Του λέω λοιπόν τι θέλω, μου λέει ok μπορούμε να στο φτιάξουμε.. και πάμε στα διαδικαστικά για το που θα μου το στείλει..

Πωλητής: Where do you want me to ship it?

Εγώ: Its Greece, Athens..

Πωλητής: Greece?

Εγώ: Yeah.. Greece..!

Πωλητής: You have money to pay for it right? (hahahaha)

Εγώ: No.. i dont have any money.. but dont worry! I ll find someone to lend me some money.. we are good at it ( hahahha)

Ήταν ευγενέστατος και με εξυπηρέτησε πολύ σωστά και εύκολα.. και έτσι, σε μερικές μέρες θα έχω στα χέρια μου και τις ψύκτρες για μνήμες και vrm για τις VGA!

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ αυτό είναι έτοιμο εδώ και 1 μήνα σίγουρα! :hehe: Το είχα δει όταν πήγαινα από εκεί για να πάρω τα κομμάτια της υδρόψυξης :hehe: Ωραίο πάντως :T: Πολύ καλή δουλειά!!

Link to comment
Share on other sites

Haha.. αυτό ήταν το πλαστικό που είχαμε φτιάξει το οποίο είχε κάποια προβλήματα και τελικά καταλήξαμε να το κάνουμε σε αλουμίνιο με Inox! Κατευθείαν όμως να τον δώσεις.. :D

Link to comment
Share on other sites

Mike οι διαστάσεις του είναι ακριβώς ίδιες με αυτές του εργοστασιακού λογότυπου του Haf και θα μπει εκεί που ήταν και το εργοστασιακό!

Γιώργο χαίρομαι που σου αρέσει..!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now