Yoshi

Εκλογές 2012

Εκλογές 2012  

29 members have voted

  1. 1. Εκλογές 2012

    • ΠΑΣΟΚ
      3
    • ΝΔ
      2
    • ΚΚΕ
      1
    • ΣΥΡΙΖΑ
      6
    • ΛΑΟΣ
      0
    • Δημοκρατική Συμμαχία
      0
    • Κοινωνική Συμφωνία
      0
    • Ανεξάρτητοι Έλληνες
      7
    • Δημοκρατική Αριστερά
      3
    • Οικολόγοι Πράσινοι
      7


Recommended Posts

Στο τέλος θα τους ζήταγαν να βαρέσουν και προσοχή. Τι εποχές ζούμε...

Μη τα ισοπεδώνουμε όλα, φυσικά και υπάρχουν τα παπαγαλάκια, αλλά πολλοί δημοσιογράφοι που καλύπτουν τα ρεπορτάζ είναι απλοί εργαζόμενοι, μην το ξεχνάμε αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν με πείραξε καθόλου αυτό.

Οι περισσότεροι από τους "γνωστούς" δημοσιογράφους εδώ είναι ΜΕΓΑΛΑ ΜΟΥΤΡΑ.

Στα μούτρα τους λοιπόν.

Αλλά την ίδια μαγκιά και τον ίδιο προβληματισμό να τολμούνε να τον δείξουνε και στα 2 μεγάλα κόμματα που μας μαμήσανε την ζωή.

Μακάρι, λέω μακάρι, να γίνει φάση στην βουλή και να φάνε κανά βρωμόξυλο οι ΚαραμανλιδοΣαμαροΠάγκαλοΠαπανδρεοΒενιζέλοι.

Κάτι άλλο δεν θα βγεί ότι και να γίνει πολιτικά, ας απολαύσουμε αυτό έστω :D

Link to comment
Share on other sites

υπηρχε και η απαντηση δεν σηκωνομαι αμα θες πεταξε με εξω ;)

ο διάλογος δεν νομίζω πως έχει θέση στους νόμους της ζούγκλας

Link to comment
Share on other sites

ουτε αυτοι εχουν τρακαρει με εμενα :hehe:

το θεμα ειναι ενα, να μην ειμαστε κοροιδα και κανουμε οτι μας πουνε οπου και οποτε τους καπνισει, και αυτο παει και σε εμενα επισης

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις εδώ η ΝΔ συγκεντρώνει 110 έδρες. Αν πάρει τις 50 έδρες ως μπόνους θα έχει 160, και δεν θα έχει ανάγκη άλλο κόμμα για συνεργασία. Ή μήπως κάνω κάτι λάθος; Πήρε ήδη το μπόνους των 50 εδρών; Γιατί 20% 110 έδρες δεν βγαίνει. :/

Link to comment
Share on other sites

Εκλογές

στα αποτελεσματα, αριστερα, λεει τις εδρες

μερικες εκλογικες περιφερειες δινουνε πανω απο μια εδρα στη βουλη, παει πληθυσμιακα νομιζω

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις εδώ η ΝΔ συγκεντρώνει 110 έδρες. Αν πάρει τις 50 έδρες ως μπόνους θα έχει 160, και δεν θα έχει ανάγκη άλλο κόμμα για συνεργασία. Ή μήπως κάνω κάτι λάθος; Πήρε ήδη το μπόνους των 50 εδρών; Γιατί 20% 110 έδρες δεν βγαίνει. :/

Αυτό που δείχνουνε είναι με το +50 ενσωματωμένο.

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις εδώ η ΝΔ συγκεντρώνει 110 έδρες. Αν πάρει τις 50 έδρες ως μπόνους θα έχει 160, και δεν θα έχει ανάγκη άλλο κόμμα για συνεργασία. Ή μήπως κάνω κάτι λάθος; Πήρε ήδη το μπόνους των 50 εδρών; Γιατί 20% 110 έδρες δεν βγαίνει. :/

110 ειναι μαζι με το μπονους.

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις εδώ η ΝΔ συγκεντρώνει 110 έδρες. Αν πάρει τις 50 έδρες ως μπόνους θα έχει 160, και δεν θα έχει ανάγκη άλλο κόμμα για συνεργασία. Ή μήπως κάνω κάτι λάθος; Πήρε ήδη το μπόνους των 50 εδρών; Γιατί 20% 110 έδρες δεν βγαίνει. :/

108 με το bonus των 50

Link to comment
Share on other sites

αχ βρε παιδια, με αξιωσε ο Θεος να δω το "σπασιμο" του δικοματισμου εστω στα γεραματα :D

και το καλυτερο απο ολα ειναι οτι ρωτουσες τον καθενα τι θα ψηφισει και σου ελεγε ανετα!

οχι οπως παλια.

ολοι οι φιλοι και γνωστοι μου πηγαν προς συριζα, τον περιμενα πρωτο τον Τσιπρακο λοιπον ;)

Δεν πειραζει, στον αλλο γυρο!

Α, και η δικια μου αναλυση του αποτελεσματος, δεν πηγαν προς τσιπρα λογω προγραμματος ή τιποτα τετοιο

(εξαλλου κανενα προγραμμα δεν εφαρμοστηκε ποτε, εκτος των προδοτων!)

αλλα επειδη " ο λαος αντεχει την φτωχια αλλα οχι την κοροϊδία!"

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να τους ψηφίσανε ιδεολογικά αλλά για να:

1) Μπας και πέσει κανά ξύλο στην βουλή και φάει ξύλο κανάς κοπρόΣαμαράς/Βενιζέλος/Πάγκαλος/Παπακωνσταντίνου/Παπανδρέου/κλπ

2) Δεν νομίζω να κάνουνε κάτι, αλλά ένα πράγμα που σίγουρα θα πίεζαν είναι να πάνε να καταργήσουνε την συνθήκη που υπέγραψαν κάποια @@ πριν κάτι χρόνια όσων αφορά τους λαθρομετανάστες που καταντήσανε την χώρα τον "κάδο απορριμάτων" της Ευρώπης...

* για να μην περάσω για ρατσιστής δίχως να είμαι καν, δεν έχω κανένα πρόβλημα με τους ΟΚ ανθρώπους από όπου και αν είναι, πρόβλημα έχω φυσικά με τους κλέφτες/βιαστές/κωλόπαιδα, αλλά και το κυριότερο ζήτημα εδώ είναι ότι η χώρα πλήτεται από αυτό σε πολλά επίπεδα, ιδιαιτέρως οικονομικά, εργασιακά, υγειονομικά, και τα "γκέτο" της Αθήνας. *

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα για εμενα ειναι οτι δεξιοι τους φερανε δεξιοι/ακροδεξιοι τους εκμεταλλευονται και παλι οι ιδιοι δεν τους θελουν...(τους μεταναστες)

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να τους ψηφίσανε ιδεολογικά αλλά για να:

1) Μπας και πέσει κανά ξύλο στην βουλή και φάει ξύλο κανάς κοπρόΣαμαράς/Βενιζέλος/Πάγκαλος/Παπακωνσταντίνου/Παπανδρέου/κλπ

2) Δεν νομίζω να κάνουνε κάτι, αλλά ένα πράγμα που σίγουρα θα πίεζαν είναι να πάνε να καταργήσουνε την συνθήκη που υπέγραψαν κάποια @@ πριν κάτι χρόνια όσων αφορά τους λαθρομετανάστες που καταντήσανε την χώρα τον "κάδο απορριμάτων" της Ευρώπης...

* για να μην περάσω για ρατσιστής δίχως να είμαι καν, δεν έχω κανένα πρόβλημα με τους ΟΚ ανθρώπους από όπου και αν είναι, πρόβλημα έχω φυσικά με τους κλέφτες/βιαστές/κωλόπαιδα, αλλά και το κυριότερο ζήτημα εδώ είναι ότι η χώρα πλήτεται από αυτό σε πολλά επίπεδα, ιδιαιτέρως οικονομικά, εργασιακά, υγειονομικά, και τα "γκέτο" της Αθήνας. *

Ελα ντε πες τα.... που εχουν φαγωθει ολοι να σχολιαζουν σκ@τομυαλους οσους ψηφισαν χα, λες κ ειναι φασιστες. Συμφωνω απολυτα σε οσα λες. Ζητημα ειναι να ψηφισε το 1% απο αυτους ιδεολογικα.

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξανα εκλογες παει το πραγμα εκτος αν ο Σαμαρας και Βενιζελος πουνε οχι στο μνημονιο και πανε με τον τσιπρα...πραγμα εξωπραγματικο(λιγακι?)

Α και +1 σε οτι ειπε ο Bill.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now