GoriLLakoS

Αγορά 24" IPS

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους,

Ήμουν έτοιμος να σηκωθώ και να πάω Msystems να πάρω επιτέλους μια 24άρα γιατί σπίτι με την 18.1" νιώθω σαν μονόφθαλμός αλλά τελευταία στιγμή συνειδητοποίησα πως η Dell 2412M δεν έχει HDMI!

VGA 15 pin-D Sub, DVI-D, DisplayPort

1. Θέλω να πάω να την πάρω σήμερα όποια επιλέξω επειδή έχω πολύ δουλειά μέσα στο ΣουΚου.

2. Θέλω να έχει καλό IPS Panel.

3. Θέλω 24άρα.

4. Θέλω HDMI θύρα αλλά με βλέπω να πάιζω με αντάπτορες όπως πάω :P

Edited by GoriLLakoS
Link to comment
Share on other sites

Πόσα διαθέτεις και ενδιαφέρεσαι και για gaming ?

Υ.Γ. Από όσο γνωρίζω δεν υπάρχει κάποιο μειονέκτημα αν χρησιμοποιήσεις dvi --> HDMI αντάπτορα

Link to comment
Share on other sites

Το display port της 2412m νομίζω είναι το ίδιο με το hdmi.

wikipedia

"DisplayPort is a digital display interface developed by the Video Electronics Standards Association (VESA). The interface is primarily used to connect a video source to a display device such as a computer monitor, though it can also be used to transmit audio, USB, and other forms of data"

Dell ...;)

Link to comment
Share on other sites

:T: Ίδιο σε σχήμα εννοείς για να μπορουν να μπαινουν κα τα 2?

Ένα πράγμα φοβάμαι για το θέλω με HDMI. Δεν ξέρω εάν οι επεξεργαστές με intergrated VGA μπορουν να δώσουν σήμα μέσω αντάπτορα ή όχι!

Ειλικρινά δεν έχω άλλον ενδοιασμό!

Link to comment
Share on other sites

Όχι έχουν διαφορετικό σχήμα αλλά συνδέονται με αντάπτορα..

Λογικά θα δουλεύει, τι σχέση έχει η κάρτα γραφικών με το τι μετατρέπει το σήμα στην πορεία?Δεν νομίζω πως θα έχεις πρόβλημα..

Link to comment
Share on other sites

Είναι μερικές μητρικές μπελαλίδικες που γράφουν στο manual πως σήμα η ενσωματωμένη VGA δίνει μόνο ας πούμε απο HDMI και χωρίς αντάπτορα. Γιάυτό φοβάμαι μην την πάρω και μετά την βγάλω αγγελία :P

Πάω να την πάρω και ο AMDNord (ο Θεος δηλαδή), βοηθός!

Link to comment
Share on other sites

Θα κάνεις δουλειά τόσες θύρες έχει! Άμα την βάλεις αγγελία στείλε ένα pm πρώτα!:respekt:

Άντε γρήγορα πάρτη γιατί ούτως η άλλως με τόσα χρήματα δεν παίζει να βρεις καλύτερη!

Και περιμένουμε και καμιά photo ε! για ν σου πούμε μεγειά!

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις υποχρεωτικά HDMI κοιτάς και εδώ!

Αν και θα επιμείνω στη Dell, και ας παίζουν τα embed συστήματα με D-Sub 15pin. Δεν χάνεις σε μετρήσεις.

Manειρο, έχεις διαβάσει καθόλου τι γράφω η απλά μου γράφεις ότι θέλεις?

Δεν φοβάμαι μην χάνω, γιατί δεν χάνω.

ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΝ ΔΕ ΔΙΝΕΙ ΣΗΜΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΩ ΤΙΠΟΤΑ.

:lol

Link to comment
Share on other sites

Οι πρώτες Z77 λοιπόν ή οι φθηνές έχουν VGA+DVI και οι καινούριες και οι πιο μεγάλες έχουν συνήθως DP+HDMI.

Όπως και να έχει, πήγα και δανείστηκα μια GTX280 για μετρήσεις :P

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγω πήγαινα για 24" αλλα πήρα 32" τηλεόραση Samsung. Βέβαια πιο ακριβή αλλά ΑΝΕΤΑ βλέπεις τα πάντα. Αρκει να εχεις χώρο και να είσαι σε απόσταση περίπου 90cm απο την οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now