MetallicGR

Microsoft Windows 8.2 Update τον Ιανουάριο

Recommended Posts

[NEWS_IMG=Microsoft Windows 8.2 Update τον Ιανουάριο]http://www.hwbox.gr/images/metro/news_images/microsoft.png[/NEWS_IMG] Ένα μείζονος σημασίας update φέρνει η Microsoft τον Ιανουάριο του 2014.

Ανεπίσημες πηγές κάνουν λόγο για μια νέα έκδοση (update) των Windows 8.1 που θα έρθει τον Ιανουάριο. Το... δεκαδικό ψηφίο που προστίθεται ενδέχεται να φέρει και άλλες αλλαγές βασιζόμενοι στις κριτικές του λειτουργικού από τους χρήστες. Λέγεται μάλιστα ότι μαζί με τα νέα features, θα περιλαμβάνονται bug fixes και άλλες μικροαλλαγές στον πυρήνα. Τέλος, το update θα παρατείνει την διάθεση των λεγόμενων Windows 9 για το 2015.

[img_ALT=Microsoft Windows 8.2 Update τον Ιανουάριο]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums261-picture18648.jpg[/img_ALT]

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω βαλει τα 8.1 ακομη, αν κι ακουω πολλα καλα. Λες να περιμενω το .2 κατευθειαν? :hehe:

Αν κι αυτο που πιστευω ειναι οτι και το .1 και το .2, στην ουσια ειναι SPs, των 8.

Απλα πιο μαρκετιστικο ακουγεται το πρωτο παρα το δευτερο. Και μονο τον ογκο των updates

αν προσεξετε, ταιριαζει γαντι !!

Link to comment
Share on other sites

Τα σπάνε τα 8.1 μακάρι να είναι το ίδιο κ καλύτερα τα 8.2!!

Τα 8.1 σε laptops με Brazos APUs έχουν φοβερά προβλήματα. Δεν κατεβαίνει η skype for desktop εφαρμογή και αναγκαστικά χρησιμοποιείς την παπαριά των windows. Είναι πιο αργά, δεν λειτουργεί το πρόγραμμα φωτογραφιών των Windows και μερικά ακόμα πράγματα... ^^ Αυτά μου τα είπε ο αδερφός μου για το brazos laptop του και τα διάβασε και σε forums των lenovo/acer κτλ.

Γενικότερα τα έχουν πάει καλά αλλά σε μεμονωμένες περιπτώσεις δημιούργησαν προβλήματα. Εγώ δεν έχω κάνει ακόμα το update στο δικό μου laptop.

Edited by George_o/c
Link to comment
Share on other sites

Τα 8.1 σε laptops με Brazos APUs έχουν φοβερά προβλήματα.

Με προκαλείς τώρα και μετά θα μου βάζει πάλι χέρι ο Bill....:hehe:

Στο pc μου και σε άλλα 2 pc που τα έχω βάλει εγώ πάνε κομμάτια όχι απλά καλά, δεν είχα ποτέ ποιο σταθερό λειτουργικό.

Link to comment
Share on other sites

Με προκαλείς τώρα και μετά θα μου βάζει πάλι χέρι ο Bill....:hehe:

Στο pc μου και σε άλλα 2 pc που τα έχω βάλει εγώ πάνε κομμάτια όχι απλά καλά, δεν είχα ποτέ ποιο σταθερό λειτουργικό.

Ρε σου λέω έχει ο αδερφός μου brazos laptop και τα έχω δει τα προβλήματα αυτά live. Μόνο με καινούριο BIOS θα φτιάξουν και η Lenovo τους έχει στο περίμενε όλους.

Link to comment
Share on other sites

Οπότε δεν φταίνε τα 8.1 αλλά η lenovo και η amd..δεν συνεργάζονται σωστά με τα 8.1..ε θα φτιάξει κάποια στιγμή..

same, το μόνο που θα ήθελα ήταν ένα "scheduled" file transfer...

wow, θα είναι γ@ματο κάτι τέτοιο..να φεύγεις κ να αρχίζει τ μεταφορά όποτε γουστάρεις?

Link to comment
Share on other sites

περιμενουμε το 2015 για τα 9, ελπιζω με κανονικο interface.

Μην εχεις αυταπατες για το μελλον των Windows, του Desktop PC και της Microsoft ...ξεκινα την μεταφορα σου στο Linux που ειναι το πραγματικο μελλον του Desktop PC απο τωρα, ποτε δεν ειναι αργα.

http://www.xbitlabs.com/news/other/display/20130830191452_Microsoft_Windows_10_Set_to_Be_Company_s_First_Cloud_Operating_System_Rumour.html

Edited by IntelUser2525
Link to comment
Share on other sites

Μην εχεις αυταπατες για το μελλον των Windows, του Desktop PC και της Microsoft ...ξεκινα την μεταφορα σου στο Linux που ειναι το πραγματικο μελλον του Desktop PC απο τωρα, ποτε δεν ειναι αργα.

Microsoft Windows 10 Set to Be Companyʼs First Cloud Operating System ? Rumour - X-bit labs

μεταβαση θα γινει σιγουρα.... μαλλον ομως προς mac.

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις....πως δουλευετε με Windows 8.1?

Υπάρχει patch να τα κάνει να φαίνονται σαν κανονικά windows?

Τα έβαλα σε ένα PC και δεν είχα καμία όρεξη να τα μάθω...ε και τα έβγαλα... :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις....πως δουλευετε με Windows 8.1?

Υπάρχει patch να τα κάνει να φαίνονται σαν κανονικά windows?

Τα έβαλα σε ένα PC και δεν είχα καμία όρεξη να τα μάθω...ε και τα έβγαλα... :hehe:

στη αρχη οταν τα ειδα, μου θυμισαν τα μηχανηματα στις τραπεζες που πληρωνουμε τις καρτες. :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now