Recommended Posts

Ο topic starter το σταμάτησε το Hearthstone, οπότε επαναφέρω το thread. Παίζει κανείς άλλος; Ο nord απ' ότι βλέπω το 'κοψε κι αυτός, τον jim600v τον συναντώ μέσα αλλά δεν έτυχε να παίξουμε, ο ChameZX μπαίνει ακόμα και μιλάμε, κανείς άλλος για practice? :D

Link to comment
Share on other sites

Καλο ειναι! εδω παιζουμε κανα ταρο χεχεχε

Ρε παιδες, τελικα το απντεητ με ναξραμας μαθαμε καποια συγκεκριμενη πληροφορια?

Link to comment
Share on other sites

Καλο ειναι! εδω παιζουμε κανα ταρο χεχεχε

Ρε παιδες, τελικα το απντεητ με ναξραμας μαθαμε καποια συγκεκριμενη πληροφορια?

Κυκλοφορεί λογικά τελευταία εβδομάδα του Ιούλη. Μαζί του έρχεται ένα καινούριο board, 30 new cards τις οποίες θα μπορείς να τις ξεκλειδώσεις παίζοντας τα wings του Naxxramas (adventure mode σε single player εναντίον του υπολογιστή ;)) και καινούρια class challenges.

Ουσιαστικά το Naxxramas είναι ένα adventure το οποίο μπορείς να παίξεις είτε δίνοντας gold ή δίνοντας χρήματα (όπως οι αρένες), είναι single player και περιλαμβάνει 5 wings. Το πρώτο από αυτά θα είναι free, τα άλλα 4 πρέπει να δώσεις gold/χρήματα για να τα παίξεις και να ξεκλειδώσεις τις νέες κάρτες. Ακούγεται όμως ότι δεν θα είναι εύκολο, πράγμα που εξυπακούεται ώστε να βγάλει φράγκα η Blizzard :hehe:

Μάζευε gold Κωστα Λος :Dhttp://www.hwbox.gr/strategy-games/36126-curse-naxxramas-adventure-mode-sto-hearthstone.html

Η Blizzard φαίνεται ότι με το Naxxramas επικεντρώνεται πάρα πολύ στο deathrattle μιας και πάρα πολλές από τις κάρτες που έχει ήδη ανακοινώσει, είναι βασισμένες σε αυτό. Πχ

Y7Zjbvd.jpg

Η πιο OP κάρτα που έχει ανακοινωθεί μέχρι στιγμής είναι αυτή εδώ του Shaman. Φαντάσου να την συνδυάσεις με Sylvanas πχ τι έχει να γίνει, κλέβεις 2 minions του αντιπάλου :P

rebirth.png

Eπίσης όποιος δεν έχει πάει ήδη από rank 20 και πάνω, προλαβαίνει ακόμα μέχρι το τέλος της σεζόν (31 Μαΐου), για να κερδίσει το καινούριο cardback πάλι

PWWI59U7LGFC1398867787573.jpg

Edited by George_o/c
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν παιζω με το ιδιο παθος οπως τις πρωτες εβδομαδες κανω τα quest καθε μερα, βεβαια μετα το update θα αποκτησει καποιο ενδιαφερον!

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με το update θα το πανε καλα γενικα, εννοω εχει πολυ πραμα το WoW σαν παιχνιδι, οποτε αν παρουν βημα βημα καποια πραγματα θα δουμε στο μελλον πολλα patches.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η κάρτα η Dancing Knifes (Swords) βγαίνει σε μεγάλη να την βάλω αφίσα στην κουζίνα μου? :hehe:

Και η Rebirth να την κολλήσω έξω από την τουαλέτα μου? :hehe:

Αυτές οι κάρτες είναι ακόμα ακυκλοφόρητες ρει και δεν υπάρχει πουθενά το art τους σε high res. Σε αυτό το album Hearthstone High-res - Imgur θα βρεις αρκετές high res photos από artwork του hearthstone/warcraft να το κολλήσεις σε όλο σου τον τοίχο να κάνεις το δωμάτιο Blizzard Dungeon :hehe:

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=5]GoriLLakoS[/MENTION] Νόμιζα ότι ρωτούσες σοβαρά ρε :hehe:

[MENTION=4902]ChameZX[/MENTION] ακούς; :D Ανέβηκα Rank 8 4αστέρια στο δικό μου account χθες βράδυ και αφού ξεκίνησα win streak, ήθελα μία νίκη ακόμα για να ανέβω Rank7 1αστέρι. Αλλά δεν ξέρω τι παίχτηκε, μαμήθηκε ο Δίας μάλλον και έχασα 9 παιχνίδια συνεχόμενα, οπότε έπεσα Rank 9 0αστέρια :( Για να μην ξαναγυρίσω Rank 10, το άφησα ως έχειν, καλά είμαστε για αυτή τη σεζόν. Την προηγούμενη έκλεισα Rank 11 και είχα βάλει σαν στόχο να πάω σε μονοψήφιο Rank - από τη στιγμή που το έπιασα είμαι ευχαριστημένος. Τον Ιούλιο τώρα με το καλό, γιατί έχουμε εξεταστική τον Ιούνιο, θα παλέψω για Rank 7 και βλέπουμε.

Για όποιον ενδιαφέρεται, από Rank 19 που ξεκίνησα τώρα το Μάη, μέχρι Rank 13 πήγα με Handlock deck και από Rank 13 μέχρι Rank 9, με το miracle rogue deck του Freegold. Σημείωση, από Rank 13 μέχρι Rank 9 πήγα με ~14 νίκες αν δεν κάνω λάθος, δύο win streak ήταν ουσιαστικά. Τα παραθέτω και τα δύο decks μπας και θέλει να προσπαθήσει κανείς γιατί τελειώνει πάλι η σεζόν:

Στο Handlock δεν υπάρχουν πολλές εναλλακτικές σε κάρτες. Οι giants και τα twilight drakes χρειάζονται οπωσδήποτε. Αντί για leeroy μπορείτε να βάλετε arcane golem. Ένα καλό combo που περιέχει αυτό το deck μέσα είναι leeroy - power overwhleming - faceless manipulator για 20 damage μαζωμένα, αλλά πάνω κάτω το ίδιο γίνεται και με τα arcane golems. Αν παρατηρήσετε δεν υπάρχει Lord Jaraxxus μέσα γιατί κάνει το deck υπερβολικά αργό και αν δεν έχεις πλεονέκτημα, έτσι κι αλλιώς δύσκολα θα σε σώσει.

TkaQp7p.png

Το miracle rogue του Freegold αντί για SI7 Agents χρησιμοποιεί mana addicts. Τα preparation είναι απαραίτητα όταν τραβάς κάρτες με τον auctioneer. Αντί για Bloodmage Thalnos μπορείτε να βάλετε Kobold Geomancer και αντί για Leeroy, πάλι Arcane Golem. Και τα δύο decks θέλουν πολύ practice για να μάθεις τι κάρτες κρατάς στην αρχή απέναντι σε κάθε class, να μάθεις τα combos, να διαχειρίζεσαι σωστά το life total σου για να μην σε ξεκάνει ο άλλος κτλ.

86xFUQd.png

Καθοδόν για τις 1000 νίκες :D

9CJhAsL.png

============

============

Επειδή στο δικό μου δεν ξαναπαίζω ranked μέχρι τέλος της σεζόν, έπιασα το account του αδερφού μου σήμερα και ξεκίνησα από rank 21 με Paladin, έτσι για να τιμήσω το αγαπημένο class του ChameZX :hehe: Ένα αγώνα πριν το Rank 16 μου έτυχε Warlock με Jaraxxus, ε και έτυχε να έχω στο χέρι μου τον Harrison Jones, οπότε τράβηξα 8 καρτούλες :hehe::hehe:

1ktD8LV.jpg

o9J2dif.jpg

gGuTIBU.jpg

Edited by George_o/c
Link to comment
Share on other sites

p2w scrub.

Πες τα, πες τα! :hehe:

Καλα, τζορτζη εχεις δωση πολυ πιεση δικε μου! ξεφυγες χαχαχα

εεεε! εεεε! μην αποκαλυπτεις τα γουστα μου!

πλακα πλακα φιλε, αυτο το ντεκ που παιζω παλαντιν, χωρις να ψωνιστω, δινει πολυ πονο! 4/6 παιχνιδια ειναι win :) , και οχι οτι εχω και καμια σουπερ ντουπερ ουαου καρτα, χαλαρα πραγματα, μου λειπουν παρα πολλες για να γινει κατα καποιον τροπο ενα πιο solid ντεκ, ειναι γεματο νουμπ καρτες.

Link to comment
Share on other sites

p2w scrub.
Πες τα, πες τα! :hehe:

Καλα, τζορτζη εχεις δωση πολυ πιεση δικε μου! ξεφυγες χαχαχα

εεεε! εεεε! μην αποκαλυπτεις τα γουστα μου!

πλακα πλακα φιλε, αυτο το ντεκ που παιζω παλαντιν, χωρις να ψωνιστω, δινει πολυ πονο! 4/6 παιχνιδια ειναι win :) , και οχι οτι εχω και καμια σουπερ ντουπερ ουαου καρτα, χαλαρα πραγματα, μου λειπουν παρα πολλες για να γινει κατα καποιον τροπο ενα πιο solid ντεκ, ειναι γεματο νουμπ καρτες.

Ξέρω ότι το λέτε για πλάκα το p2w για να με πειράξετε κτλ (o nord τώρα θα απαντήσει ότι το εννοεί απολύτως σοβαρά :hehe:), αλλά ειδικά το miracle rogue που παίζω δεν είναι p2w γιατί έπαιζα αρκετό καιρό χωρίς thalnos/leeroy με τις αλλαγές που πρότεινα παραπάνω και πήγαινε κομπλέ.

Για του λόγου το αληθές, ορίστε ένα παιχνίδι που έπαιξα σήμερα το απόγευμα στο οποίο δεν χρησιμοποιώ ούτε καν auctioneer.

[video=youtube;W2KxkHaNNE0]

Link to comment
Share on other sites

Πριν από 20 λεπτά έγινε το ladder reset στον EU, από Rank 9, Rank 19 με 3 αστέρια. Άντε πάλι να ανέβουμε :hehe: Τουλάχιστον το καινούριο Card Back είναι πολύ όμορφο!

nIU6E52.png

====================

====================

Ξεκίνησα NA account πριν από 4.5 ώρες, έπαιξα το tutorial και ξεκίνησα κατευθείαν ranked. Rank 15 και ανεβαίνω :hehe: 3 πακετάκια έχω ανοίξει μέχρι τώρα με το gold που σου δίνει αρχικά και στο ένα από αυτά ήταν ο Leeroy, στο δεύτερο ήταν ο Azure Drake. Έκανα disenchant και μερικές βλακείες ακόμα και έφτιαξα ένα καλό basic deck. Οι Αμερικάνοι είναι πιο τρελοί από τους Ευρωπαίους, στο Rank 16-17 δεν έπαιξα ένα game που να μην είχαν Legendary κάρτα.

Ok3fmd0.png

AUVtl47.png

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now