Recommended Posts

Σήμερα δεν είχα έμπνευση να διαβάσω, αλλά έχωσα γενικά αρκετό διάβασμα αυτές τις μέρες, οπότε σήμερα δικαιούμαι ένα διάλειμμα :hehe:

Θα φάω ένα τέτοιο σάντουιτς για σένα Bill όταν πάω Χανιά :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Ποστάρω ότι πόσταρα προχθές και στο insomnia, για όποιον ενδιαφέρεται :)

Ανακοινώθηκε το pricing του naxxramas.

5 wings, 700 gold ή 5.99? το καθένα.

Το πρώτο wing θα είναι free για τον πρώτο μήνα. Ουσιαστικά λοιπόν, το κόστος είναι 4 x 700 gold (2800 gold) ή 17.99? (είναι το bundle price). Μια χαρά τιμή :)

Περισσότερα εδώ: Curse of Naxxramas: Wing Entry Details and Heroic Mode - News - Hearthstone Διαβάστε το, εξηγεί και τι παίζει με το heroic mode, ότι τα wings θα εμφανίζονται ανά βδομάδα κτλ.

======

======

Συμφέρει περισσότερο να αγοράσει κανείς το 4-bundle με τα 17,99?, παρά να πληρώσει 2800 gold. Εξηγώ γιατί:

Το Naxxramas κοστίζει 2800 gold ή 18?. Αυτό σημαίνει 155.5 gold για κάθε 1?.

Απ' την άλλη, με 45? αγοράζεις 40 packs (είναι το πιο value bundle), τα οποία αν τα έπαιρνες με gold θα έδινες 4000g. Αυτό μεταφράζεται σε 88.8 gold για κάθε 1?.

Η αναλογία του Naxxramas είναι απίστευτο value, σχεδόν το διπλάσιο από το καλύτερο card bundle του παιχνιδιού. Πράγμα που σημαίνει ότι το gold που έχετε κρατήσει για το naxxramas, καλύτερα να το δώσετε για να πάρετε packs και να αγοράσετε με 18? το 4 wing Naxxramas bundle ;)

Link to comment
Share on other sites

ε λογικα ναι δεν νομιζω να μαζεψω τοσο gold σε τοσο λιγο χρονικο διαστημα.

Μήτσο προλαβαίνεις και θα σου πω και γιατί. Θα αποκαλύπτουν ένα wing την εβδομάδα. Οπότε αν βγάλουν το πρώτο wing μες στον Ιούλιο (είπαν ότι είναι on track για Ιούλιο), τα επόμενα τέσσερα θα χρειαστούν 1 μήνα για να αποκαλυφθούν όλα.

Απλά σου λέω δεν αξίζει γιατί αγοράζοντας το naxxramas με gold, η αξία του gold σου πέφτει σχεδόν κατά 50% όπως έδειξα σε προηγούμενο post :P Με 2000 gold αγοράζεις 20 packs και προσθέτεις κάρτες στην συλλογή σου που θα σε βοηθήσουν στο constructed περισσότερο. 17.99? είναι cool imho. Έτσι κι αλλιώς το επόμενο adventure/expansion δεν έρχεται πριν τον Νοέμβρη που είναι η Blizzcon :P

Link to comment
Share on other sites

23 Ιουλίου κυκλοφορεί το Naxxramas στην Ευρώπη και 22 στην Αμερική! Curse of Naxxramas Creeps Out on July 23! - Hearthstone

Στις 22 θα δοκιμάσω να μπω στον NA server να πάρω κι εκεί το πρώτο wing να υπάρχει, να πω και εντυπώσεις, αν και νομίζω ότι τόσα άτομα που θα λογκάρουν ταυτόχρονα θα φάνε κοκομπλόκο οι servers :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Αν και το εχω αφησει για τα καλα το παιχνιδι, θα του δωσω μια ευκαιρια στο πατσ!

( [MENTION=461]George_o/c[/MENTION] ετοιμασου για ασπιδες.)

Μας παράτησες κι έφυγες, δε σηκώνω κουβέντα, κανόνισε να μη μπεις :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν αυτός εδώ ^^ ο πρώτος αντίπαλος, είναι κάπως εύκολος. Έχει βέβαια 2 2-8 taunts που κοστίζουν 3 mana LOL, και ένα 2-3 που κοστίζει 1 mana και έχει charge :hehe:

Η δεύτερη μου φάνηκε κάπως ζόρικη, αλλά με πέταξε το παιχνίδι. Τόσος κόσμος που είναι μέσα, γίνεται πανικός :D

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν αυτός εδώ ^^ ο πρώτος αντίπαλος, είναι κάπως εύκολος. Έχει βέβαια 2 2-8 taunts που κοστίζουν 3 mana LOL, και ένα 2-3 που κοστίζει 1 mana και έχει charge :hehe:

Η δεύτερη μου φάνηκε κάπως ζόρικη, αλλά με πέταξε το παιχνίδι. Τόσος κόσμος που είναι μέσα, γίνεται πανικός :D

σκαιπ χοντρε.

Link to comment
Share on other sites

Το τέλειωσα στην Ασία, στους άλλους server δεν μπορώ να μπω ακόμα :P

Τους πρώτους δύο τους κέρδισα με ένα απλό rogue deck που έχω φτιάξει σε αυτόν το server - http://i.imgur.com/1auFGH2.jpg

Την Maexxna (final boss) την κέρδισα με το basic deck του priest. Έβγαλα τους Silverback Patriarch, κόλλησε και γυρνούσε πίσω πάντα έναν από τους δύο. Θέλει απλά board control και τέλος :P

6qV4BJF.png

Πάω να κάνω τα class challenges Που μου άνοιξε και μετά βουρ για Heroic mode :hehe:

Btw ορίστε μια photo πως είναι τα class challenges, πρέπει να παίξεις με deck που σου δίνει το game :D

AYGuQZp.jpg

Edited by George_o/c
Link to comment
Share on other sites

Τα class challenges που ξεκλειδώνουν μετά που κερδίζεις το boss, ήταν πολύ διασκεδαστικά. Τo rogue deck που σου δίνει το game είχε Loatheb και Alexstrasza μέσα :D Heroic mode αύριο να δούμε τι λέει για αυτό.

Πολύ ευχαριστημένος απ' την Blizzard, άξιζε η αναμονή. Πιστεύω θα δούμε πολλά καινούρια decks και στο constructed, το είχε ανάγκη αυτό το Hearthstone! :)

Link to comment
Share on other sites

μετα απο πολυ πονο και αφου εκανα custom deck μονο και μονο γι αυτο το fight εκανα clear ολο το naxx. H maexxna HC ειναι πολυ μα πολυ παλουκι!! θελει δυνατο board control deck

Hearthstone_Screenshot_7232014035708_zps06fcd4ff.png

Hearthstone_Screenshot_7232014035727_zpsc690d05b.png

Edited by khetzal
Link to comment
Share on other sites

Μου έσπασε τα νεύρα το heroic mode, παιδεύτηκα 2 ώρες άνετα για πάρτη του. Την περισσότερη ώρα κόλλησα στην Maexxna κι εγώ, τέρμα σπαστική.

Έκατσα με υπομονή προς το τέλος και έφτιαξα ένα priest deck με πράματα που νόμιζα ότι θα μου φανούν χρήσιμα και την νίκησα επιτέλους :D Mind Control Tech, Mass Dispell & Alexstrasza MVP :D Ειδικά όμως τα MCT έκαναν φοβερή δουλειά. Μετά ήθελε νομίζω κάποιες σωστές αποφάσεις σε ορισμένα σημεία, και έβγαινε.

Link to comment
Share on other sites

Στις 1 τα ξημερώματα κυκλοφόρησε το δεύτερο wing για όποιον δεν το πήρε χαμπάρι :P

Το heroic εδώ με δυσκόλεψε περισσότερο από ότι αυτό της προηγούμενης εβδομάδας. Συνολικά το πάλεψα ~4 ώρες για να νικήσω και τα 3 bosses. Βάζω σε spoiler τα deck που χρησιμοποίησα για κάθε boss μαζί με μερικές συμβουλές σε περίπτωση που δεν θέλει να "κλέψει" κάποιος :D Δεν κοίταξα καθόλου τι έχουν ποστάρει στο reddit, ήθελα να δω πως θα τα πάω μόνος αυτή τη φορά.

Noth

Δεν με δυσκόλεψε ιδιαίτερα. Με το mana addict miracle βγήκε σε λιγότερες από 10 προσπάθειες. Απλά απέφευγα να βγάζω minions, χρησιμοποιούσα removals και προστάτευα την mana addict. Αν και ομολογώ ότι ένα γύρο που την άφησα χωρίς conceal + 2 coldblood πάνω της, για κάποιο λόγο δεν τη σκότωσε ο Noth :P

RVlReaj.jpg

Heigan

Αρκετά κουραστικός. Έφτιαξα δικό μου priest deck για να τα βγάλω πέρα με δαύτον, μέχρι που τραβούσε μόνο topdecks ενώ εγώ είχα κάτω sunwalker και argent commander. Νομίζω ότι ξεπερνώντας το αρχικό phase, είναι εύκολο να τον κάνεις out-sustain με priest.

mIZU4nx.jpg

Loatheb

Αν στους άλλους 2 μαζί έφαγα 1.5 ώρα περίπου, όλο τον υπόλοιπο χρόνο τον σπατάλησα εδώ. Υπερβολικά σπαστικός. Μου έτυχε να τον κερδίζω στον επόμενο γύρο με hounds τούμπανα (17-1), και να μου βγάζει faceless στο hound και να με σκοτώνει :hehe: Και πολλές άλλες αποτυχημένες προσπάθειες με priest, druid και zoolock decks. Τελικά αποφάσισα ότι ο τρόπος να τον σκοτώσεις είναι να παίξεις έξυπνα με το Unleash the Hounds και να βάλεις και κάμποσο heal μες στο deck. Πρώτο γύρο έκανα aggressive mulligan για Freezing Trap ή Hunter's Mark & Arcane Shot ώστε να ξαποστείλω τον Fen Creeper. Το loatheb hunter deck λοιπόν κατέληξε κάπως έτσι

7zSkek1.jpg

Edited by George_o/c
Link to comment
Share on other sites

Στις 1 τα ξημερώματα κυκλοφόρησε το δεύτερο wing για όποιον δεν το πήρε χαμπάρι :P

Το heroic εδώ με δυσκόλεψε περισσότερο από ότι αυτό της προηγούμενης εβδομάδας. Συνολικά το πάλεψα ~4 ώρες για να νικήσω και τα 3 bosses. Βάζω σε spoiler τα deck που χρησιμοποίησα για κάθε boss μαζί με μερικές συμβουλές σε περίπτωση που δεν θέλει να "κλέψει" κάποιος :D Δεν κοίταξα καθόλου τι έχουν ποστάρει στο reddit, ήθελα να δω πως θα τα πάω μόνος αυτή τη φορά.

Noth

Δεν με δυσκόλεψε ιδιαίτερα. Με το mana addict miracle βγήκε σε λιγότερες από 10 προσπάθειες. Απλά απέφευγα να βγάζω minions, χρησιμοποιούσα removals και προστάτευα την mana addict. Αν και ομολογώ ότι ένα γύρο που την άφησα χωρίς conceal + 2 coldblood πάνω της, για κάποιο λόγο δεν τη σκότωσε ο Noth :P

RVlReaj.jpg

Heigan

Αρκετά κουραστικός. Έφτιαξα δικό μου priest deck για να τα βγάλω πέρα με δαύτον, μέχρι που τραβούσε μόνο topdecks ενώ εγώ είχα κάτω sunwalker και argent commander. Νομίζω ότι ξεπερνώντας το αρχικό phase, είναι εύκολο να τον κάνεις out-sustain με priest.

mIZU4nx.jpg

Loatheb

Αν στους άλλους 2 μαζί έφαγα 1.5 ώρα περίπου, όλο τον υπόλοιπο χρόνο τον σπατάλησα εδώ. Υπερβολικά σπαστικός. Μου έτυχε να τον κερδίζω στον επόμενο γύρο με hounds τούμπανα (17-1), και να μου βγάζει faceless στο hound και να με σκοτώνει :hehe: Και πολλές άλλες αποτυχημένες προσπάθειες με priest, druid και zoolock decks. Τελικά αποφάσισα ότι ο τρόπος να τον σκοτώσεις είναι να παίξεις έξυπνα με το Unleash the Hounds και να βάλεις και κάμποσο heal μες στο deck. Το loatheb hunter deck λοιπόν κατέληξε κάπως έτσι

7zSkek1.jpg

p2w imo.

Link to comment
Share on other sites

μολις παω σπιτι, το περναω στο λαπτοπ και μπαινω να σου ριξω ενα μανικι γιατι πολυ γλωσσα εχεις βγαλει το τελευταιο 2μηνο.

:3

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now