Recommended Posts

[MENTION=429]jim_600v[/MENTION] [MENTION=6447]X4K4[/MENTION] [MENTION=4793]khetzal[/MENTION]

Παίδες το deck του hunter απλά δεν υπάρχει. Χθες είχα ανέβει rank 10 με miracle rogue και μετά από λίγο ξανάπεσα στο rank 11 με 0 αστέρια. Ξεκίνησα σήμερα με το απόγευμα με hunter από 'κει και κέρδισα 19 στα 26 παιχνίδια, με win streak απευθείας 11 -> 9, μετά σκάλωσα λίγο στο 9 και από τότε σταθερά win streak μέχρι το rank 6 :D

[MENTION=4902]ChameZX[/MENTION] Oh you must be proud of your boy sir :hehe:

[MENTION=1120]p_under[/MENTION] Όταν ξεκινήσεις πάλι hearthstone να παίζεις αυτό το deck. Του nord δεν του λέω τίποτα γιατί θα μου πει τα γνωστά p2w κτλ :hehe: ενώ το συγκεκριμένο hunter deck είναι πάμφθηνο.

aefGV0o.png

Edited by George_o/c
Link to comment
Share on other sites

πο πο αυτα τα ρισετ σκοτωνουν απο ρανκ 4 σε ρανκ 17 και τωρα ολο πεφτω εχουν ολοι φουλ λετζενταρι τα νευρα μου....

Την πρώτη ημέρα πρέπει γενικά να έχεις υπομονή για να κάτσεις να ανέβεις, εγώ αποφεύγω την πρώτη εβδομάδα γενικότερα. Μόνο τη σεζόν του Ιουλίου κάθισα και ασχολήθηκα την 1η μέρα, πήγα 12 και το άφησα εκεί :P

Αυτό το μήνα θα πιάσω ranked αν είναι μετά τις 20, ελπίζω να μην έχει αλλάξει πολύ το meta :hehe:

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=461]George_o/c[/MENTION] μην καίγεσαι τόσο πολύ, γίνεις κανένας pro και σε ζητάνε ομάδες του εξωτερικού! Σκέψου και εμάς λίγο...

:hehe: :hehe:

[MENTION=230]AMDnord[/MENTION] (χρόνια πολλά btw και από δω.) Tο μανίκι τραβήχτηκε τελικά ή όχι?

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=461]George_o/c[/MENTION] μην καίγεσαι τόσο πολύ, γίνεις κανένας pro και σε ζητάνε ομάδες του εξωτερικού! Σκέψου και εμάς λίγο...

Ό,τι και να σου πω είναι λίγο :P Κάποια στιγμή θα πάω και legend :P

Link to comment
Share on other sites

RIP Hunters & Miracle Rogue, πανικός στο reddit.

Upcoming Balance Changes for 9/22 - Forums - Hearthstone

Leeroy and Buzzard Nerfs : hearthstone

Αν και ο miracle δεν παιζόταν πολύ τελευταία, τον ξέκαναν τελείως τώρα.

Leeroy από 4 πήγε στα 5 mana

Starving Buzzard από 2 πήγε στα 5 mana επίσης, απλά αντί για 2/1 είναι 3/2 τώρα :P

Οι αλλαγές θα ισχύουν από 22 Σεπτέμβρη.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=4902]ChameZX[/MENTION] [MENTION=429]jim_600v[/MENTION]

Παλικάρια, μόλις έκανα το πρώτο μου 12 win arena, με mage φυσικά :D Το προηγούμενό μου ρεκόρ ήταν 9 wins και αυτή τη φορά ήμουν πολύ πιο άνετος λόγω των 3 fireball και των 4 flamestrike. Έφτασα μέχρι τις 8 νίκες αήττητος, μετά πήγα 9-1, μετά 10-1, 10-2, και από 'κει το τερμάτισα :hehe: Final boss ήταν ένας priest που έκανε concede στον 10ο γύρο γιατί μόλις είχα ρίξει το δεύτερό μου flamestrike τότε.

Τα legendary drafts που μου έτυχαν ήταν:

Lorewalker Cho - Hogger - Beast ---> επέλεξα Hogger

Baron Rivendare - Ysera - Thalnos ---> επέλεξα Thalnos γιατί είχα ήδη πολύ late game

Στο 19ο draft επέλεξα το τέταρτό μου flamestrike οπότε μετά αναγκαστικά έπρεπε να πάρω 2 drops & 3 drops, οπότε έπαιρνα ότι έβρισκα μπας και βελτιώσω λίγο το early μου. Αλλιώς θα έκανα ένα ωραιότατο 3 win arena και λε πουλέ :hehe:

Ακολουθούν μερικές αναμνηστικές photos :hehe: Μιλάμε ξεκίνησα 3 παρά και τελείωσα πριν λίγο :hehe:

Εδώ πρόσθεσα επίτηδες το κομματάκι κάτω κάτω για να δείξω τις υπόλοιπες κάρτες του deck, δεν χωρούσαν.

6oYzWnS.jpg

cWQmi2h.jpg

VI7mDbr.jpg

HTDduBD.jpg

9DkGaoD.jpg

Edited by George_o/c
Link to comment
Share on other sites

ωραιος γιωργο, η mage ειναι πολυ δυνατη στην αρενα!

Πρέπει να σου κάτσει το draft όμως, αλλιώς δεν βγαίνει άκρη :/

Οι τελευταίες μου αρένες ήταν 3-3, 4-3, 4-3, 1-3, 4-3, 7-3 και το 12άρι. Αν δεν πιάνεις τα 7 να παίρνεις το gold πίσω ώστε να ξαναμπαίνεις, δεν κάνεις τίποτα. Και δεν το λέω για τις κάρτες, τις έχω σχεδόν όλες, απλά η αρένα έχει φάση όταν βαριέσαι το constructed :P

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now