esdee

Offtopic Συζητήσεις

Recommended Posts

Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλους και σε όλες!

Παίδες τι λέτε για τους Streamers? Φούσκα είναι και θα σκάσει ή βλέπετε μέλλον?

[MENTION=3682]Astalavista[/MENTION] τι stream έκανες ρε φίλοC? Μιλούσες καθόλου ή μόνο η κάμερα σε έδειχνε? :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλους και σε όλες!

Παίδες τι λέτε για τους Streamers? Φούσκα είναι και θα σκάσει ή βλέπετε μέλλον?

@Astalavista τι stream έκανες ρε φίλοC? Μιλούσες καθόλου ή μόνο η κάμερα σε έδειχνε? :hehe:

Δυστυχώς, μέλλον βλέπω μόνο σε κάτι γυναίκες που τα πετάνε όλα έξω στο stream, και πέφτουν βροχή τα donations από τους άνδρες. Για τους υπόλοιπους, δεν το βλέπω να τραβάει για πολλά χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, μέλλον βλέπω μόνο σε κάτι γυναίκες που τα πετάνε όλα έξω στο stream, και πέφτουν βροχή τα donations από τους άνδρες. Για τους υπόλοιπους, δεν το βλέπω να τραβάει για πολλά χρόνια.

Τις γυναίκες που τα πετάνε όλα έξω δεν μπορούμε να τις αποκαλούμε "μέλλον".

Παράσιτα όμως μπορούμε...όπως υπάρχουν σε κάθε τι εκεί έξω "παράσιτα" τα οποία συνυπάρχουν

απλά.

Ρώτησα το παραπάνω γιατί το μυαλό μου δεν μπορεί να βρεί έναν καλό λόγο

ή να κατανοήσει γιατί κάποιος αρέσκεται στο να παρακολουθεί streamers.

Δεν μιλάω όταν streamάρει κάποιος μεγάλους τελικούς...αλλά για όλα τα

υπόλοιπα.

Γιατί κάποιος να θέλει να δεί τον Gorillako να streamάρει και να μιλάει για

hardware?

Link to comment
Share on other sites

Για εμένα προσωπικά φούσκα ειναι και καποια στιγμή θα σκάσει. Πέρα απο ονόματα του χώρου του gaming που τα σπρώχνουν οι εταιρίες (Trump, Amaz κλπ) δεν εχει κανενα νόημα το stream, πέρα απο το να κανεις τον χαβαλε σου με 5-10 φιλους που θελουν να δουν πως παιζεις, αν εχεις Guild για να εχεις καποιο υλικό να διαφημίσεις την guild/clan σου κλπ.

Edited by Clopyright
Link to comment
Share on other sites

Τις γυναίκες που τα πετάνε όλα έξω δεν μπορούμε να τις αποκαλούμε "μέλλον".

Παράσιτα όμως μπορούμε...όπως υπάρχουν σε κάθε τι εκεί έξω "παράσιτα" τα οποία συνυπάρχουν

απλά.

Ρώτησα το παραπάνω γιατί το μυαλό μου δεν μπορεί να βρεί έναν καλό λόγο

ή να κατανοήσει γιατί κάποιος αρέσκεται στο να παρακολουθεί streamers.

Δεν μιλάω όταν streamάρει κάποιος μεγάλους τελικούς...αλλά για όλα τα

υπόλοιπα.

Γιατί κάποιος να θέλει να δεί τον Gorillako να streamάρει και να μιλάει για

hardware?

Steaming σε videogames μου αρέσει να παρακολουθώ από καλούς παίχτες πχ, για να μαθαίνω καλές τακτικές κτλ, όπως πχ στο World of Tanks, πριν δω κάτι τυπάδες στο twitch, ήμουνα τελείως άσχετος.

Τώρα για Hardware, προσωπικά, θα μου ήταν πολύ ενδιαφέρον να δω μια συζήτηση για hardware μεταξύ ατόμων(debate) σε stream, και να υπάρχει αλληλεπίδραση με το κοινό. Αν είναι ένα άτομο μόνο, νομίζω ότι είναι καλύτερο να γίνουν βίντεο στο YouTube.

Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα το steam. Πχ steam με oculus rift κτλπ αξίζει να δεις γιατί είναι κάτι που θα αργήσουμε να το δούμε στα pc μας.

Και συνήθως αυτά που είναι με oculus έχουν και full γέλιο.. πχ unboxholics horror night

Link to comment
Share on other sites

Το θεωρώ μια χαζομάρα κ μισή και δεν έχει κανένα ενδιαφέρον να βλέπω κάποιον να μαζεύει αντικείμενα η να κάνει πιου πιου εκτός του ότι μπορώ να το κάνω κ μόνος μου το θεωρώ 100% χαμένο χρόνο.

Sent from my SM-N910C

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=5]GoriLLakoS[/MENTION] πιο πολύ τέστ ήταν ώστε να δω τις απαιτήσεις σε εξοπλισμό και ταχύτητα γραμμής... θέλω να streamαρω σε 60FPS αλλά βλέπω πως δεν είναι εφικτό. Έπαιζα H1Z1 battle royale με τον κολλητό!

Τώρα η ερώτηση που κάνεις είναι πολύ σύνθετη, και εξαρτάται σε ποιο κοινό την απευθύνεις. Μιλάμε για χάσμα γενεών αυτήν την στιγμή, καθώς το νεανικό κοινό μου φαίνεται πως απορρίπτει την "κονσέρβα" της τηλεόρασης και στρέφεται σε πιο "αυθεντική" ψυχαγωγία με content που είναι on demand σε κάτι που είναι πάνω στα ενδιαφέροντα της ηλικίας (video games).

Αντίστοιχα, εσύ έχεις απορρίψει τις εφημερίδες και τα περιοδικά και έχεις στραφεί στο Ιντερνετ, όμως οι γονείς σου και οι μεγαλύτερες ηλικίες όχι.

Από κει και πέρα, είναι θέμα της προσωπικότητας- streamer. Δεν αρκεί μόνο το content (τα παιχνίδια δηλαδή), αλλά και ο ιδιος ο streamer με το skill του αλλά και τις ατάκες που πετάει. Αν κάτσεις να παρακολουθήσεις έναν μεγάλο streamer (πχ lirik, summit1g) που δεν έχουν κάποιο σταθερό αλλά παίζουν διάφορα παιχνίδια θα καταλάβεις.

Νομίζω πως όχι απλά δεν θα σκάσει, αλλά ήρθε για να μείνει ειδικά από την στιγμή που α)μια ολόκληρη γενιά "γαλουχείται" με το twitch και μακρυά από την παραδοσιακή τηλεόραση και κυρίως β) κάποιοι ...δίνουν λεφτά και κάποιοι βγάζουν.

Edited by Astalavista
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=5]GoriLLakoS[/MENTION] πιο πολύ τέστ ήταν ώστε να δω τις απαιτήσεις σε εξοπλισμό και ταχύτητα γραμμής... θέλω να streamαρω σε 60FPS αλλά βλέπω πως δεν είναι εφικτό. Έπαιζα H1Z1 battle royale με τον κολλητό!

Τώρα η ερώτηση που κάνεις είναι πολύ σύνθετη, και εξαρτάται σε ποιο κοινό την απευθύνεις. Μιλάμε για χάσμα γενεών αυτήν την στιγμή, καθώς το νεανικό κοινό μου φαίνεται πως απορρίπτει την "κονσέρβα" της τηλεόρασης και στρέφεται σε πιο "αυθεντική" ψυχαγωγία με content που είναι on demand σε κάτι που είναι πάνω στα ενδιαφέροντα της ηλικίας (video games).

Αντίστοιχα, εσύ έχεις απορρίψει τις εφημερίδες και τα περιοδικά και έχεις στραφεί στο Ιντερνετ, όμως οι γονείς σου και οι μεγαλύτερες ηλικίες όχι.

Από κει και πέρα, είναι θέμα της προσωπικότητας- streamer. Δεν αρκεί μόνο το content (τα παιχνίδια δηλαδή), αλλά και ο ιδιος ο streamer με το skill του αλλά και τις ατάκες που πετάει. Αν κάτσεις να παρακολουθήσεις έναν μεγάλο streamer (πχ lirik, summit1g) που δεν έχουν κάποιο σταθερό αλλά παίζουν διάφορα παιχνίδια θα καταλάβεις.

Νομίζω πως όχι απλά δεν θα σκάσει, αλλά ήρθε για να μείνει ειδικά από την στιγμή που α)μια ολόκληρη γενιά "γαλουχείται" με το twitch και μακρυά από την παραδοσιακή τηλεόραση και κυρίως β) κάποιοι ...δίνουν λεφτά και κάποιοι βγάζουν.

Η γενιά αυτή που λές...στα 18 της θα συνεχίσει να βλέπει Twitch?

Υπάρχει κάπου επίσημο στατιστικό ηλικίας του κοινού του Twitch?

Πολύ απλά θέλω να σας πώ πως δεν μπορώ να καταλάβω αυτόν τον τρόπο διασκέδασης.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now