esdee

Offtopic Συζητήσεις

Recommended Posts

παιζει δυνατοτητα για black background? 

 

η εναλλαγη του λευκου στο box με του μαυρου στο reddit κανει μπαμ στα γλυκα ματακια μου :D 
και μου αρεσει το μαυρο κιολας ναουμ 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, venisk said:

Καλημέρα! Είμαστε ακόμα με το κοντομάνικο στα Χανιά...

Εγώ κάπως κατάφερα και αρρώστησα λιγάκι 2-3 μέρες, μάλλον επειδή τα βράδια κοιμόμουν με ανοιχτά τζάμια απ' τη ζεστη :hehe: 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

Τι θα γινει εκει στην Κρητη, θα φορεσετε ποτέ χειμωνιατικα;

Εμείς γινόμαστε Αφρική όσο περνάνε τα χρόνια, πιστεύω ότι μερικά χρόνια δεν θα χουμε καθόλου χειμώνα..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μπαμπη Τραμπακουλα , νομιζω οτι η GTX 690 λειτουργει ως SLI (διπυρηνη). THerefore, 2GB σε καθε chip. Therefore δεν αναγνωριζεται ως 4GB. 

Αλλα ναι , της activision φαινονται φυντανια, πωπωωω

Στα αλλα δλδ στην αναγνωριζει ετσι; Ενιγουει , οφφτοπικ οφφ :P 

Edited by tommybertsen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, tommybertsen said:

Μπαμπη Τραμπακουλα , νομιζω οτι η GTX 690 λειτουργει ως SLI (διπυρηνη). THerefore, 2GB σε καθε chip. Therefore δεν αναγνωριζεται ως 4GB. 

Αλλα ναι , της activision φαινονται φυντανια, πωπωωω

Στα αλλα δλδ στην αναγνωριζει ετσι; Ενιγουει , οφφτοπικ οφφ :P 

Όπως ακριβώς τα λες και εγώ αυτό νομίζω και το Modern Warfare Remastered δεν είναι optimized για SLI, αλλά αυτό το πράγμα με την Activision... Επίσης, από την Nvidia το λύσανε μόνοι τους το πρόβλημα. Με τα πολλά η Nvidia είπε πως θα στείλουν email με clarifications και αφού δεν ξέρανε τι να απαντήσουν μας είπαν "Είμαστε χαρούμενοι που βοηθήσαμε κλπ κλπ είμαστε στη διάθεσή σας κλπ κλπ" αλλά email δεν έστειλαν ποτέ.

Arun (Nvidia support)

I recently purchased Call of Duty Infinite Warfare Legacy Edition for Steam platform and tried to join Call of Duty Modern Warfare Remastered. My ring consists of a NVIDIA GTX 690 4Gb GPU, windows 10 and I noticed that CoD MWR uses only 2GB Dedicated video memory instead of 4Gb which are available from my GPU. Why this happens and who can I fix it (use all of GPU memory –Gb) ? You are kindly requested for your response.

......

Arun: sure, let me have this checked and send you an update via email to " .......sg@gmail.com" with further options to analyze this
 
Arun: it was a pleasure to assist you
 
Arun: is there anything else I could assist you
 
?????????? Το λύσαμε..... email όμως δεν πήραμε ποτέ
Link to comment
Share on other sites

Στο remastered του cod από 90fps πέφτω στα 5...μάλλον δεν το σηκώνει η 1080... :hehe:

Η 690 σου έχει 4gb 2+2 μέχρι τους dx11 τίτλους μπορεί να χρησιμοποιεί μόνο τα 2gb vram της, αυτό ισχύει για όλες τις διπύρηνες κάρτες.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, venisk said:

Στο remastered του cod από 90fps πέφτω στα 5...μάλλον δεν το σηκώνει η 1080... :hehe:

Η 690 σου έχει 4gb 2+2 μέχρι τους dx11 τίτλους μπορεί να χρησιμοποιεί μόνο τα 2gb vram της, αυτό ισχύει για όλες τις διπύρηνες κάρτες.

Για να μην παρεξηγούμαι, δεν είμαι ο κάτοχος της GTX 690, αλλά εκπροσωπώ έναν φίλο ο οποίος δεν τα πάει πολύ καλά με τα αγγλικά.

Ακόμα και αν το game είναι optimized για SLI?

BTW η αντιμετώπιση είναι που με χαλάει.

Edited by stavros
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now