esdee

Offtopic Συζητήσεις

Recommended Posts

Άστα τώρα, νεύρα. Μάλλον χαιρέτησα 2x Samsung 64 SLC και 1x Intel 32. Πρέπει να τα πήρε το hot swap, δεν ξέρω γιατί. Ξαφνικά μύρισαν οι Samsung και next thing I know, πάνε όλα. Τώρα σετάρω πάνω στους 2x 74άρηδες που έχω τα Vista...

Γαμώ την γκαντεμιά μου γαμώ...πάλι RMA, πάλι στην Αγγλία, ΣΚΑΤΑ.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν....ή μας άφησαν και τα ραπτόρια ή η Revolution τον παίζει...Δεν ξέρω τι γίνεται, έχω ψιλοτρελαθεί σήμερα...Πάω στο Levelone για να επιβεβαιώσω ότι τα SSD και οι δίσκοι ψόφησαν...

Ε ρε γκινια σμρ...

Link to comment
Share on other sites

5600 με box cooling ! Πολυ καλο cpu του εκατσε . Θερμοκρασιες δε γραφει , αλλα εαν δεν ηταν τιποτε chilled air , τοτε μαλλον ειναι απιαστος .

Εμενα ειχε και την ultra120 με εναν normal ανεμιστηρα (απο τους ησυχους δηλαδη ) .

Στοχος μου ειναι τα 7.2+ ghz με LN2 . Cascade 6.5+ . Cpu-z παντα .

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα το thread του Masell στο XS : http://209.85.129.132/search?q=cache:PYPqsvxJs_0J:www.xtremesystems.org/forums/showthread.php%3Ft%3D126090+631+masell&cd=3&hl=el&ct=clnk&gl=gr

http://209.85.129.132/search?q=cache:eNU_s-Z9XKIJ:www.xtremesystems.org/forums/showthread.php%3Fp%3D3719920+631+masell&cd=4&hl=el&ct=clnk&gl=gr

Εχει παιξει με delta απο οτι φαινεται (120χ120χ38mm fan) και box cooler . Οποτε για cpu-z μπορει να γινει . Θερμοκρασιες 20C .

Link to comment
Share on other sites

Stelaras: Το P45 που είναι πιο "χαλαρό" από Χ48 δεν θα βοηθούσε περισσότερο, ή δεν παίζει ρόλο μιας και το FSB είναι μικρό για αυτούς τους επεξεργαστές ?

Link to comment
Share on other sites

Γενικα , η rampage extreme εχει πολυ μεγαλο FSB (Η δικια μου τραβαει pifast στα 675mhz για παραδειγμα ) .

Οπως ακριβως το λες ειναι ... Δεν ειναι μεγαλο το FSB , οποτε με τις περισσοτερες P35/P45 & X38/X48 μπορεις να κανεις τη δουλεια σου στη συγκεκριμενη περιπτωση . Με 450fsb εχεις 7200mhz .

Εξαλλου , ποσες P45 πανε 650+ ???? Δεν ειναι δεδομενο οτι το P45 θα παρει τετοιο FSB .

Link to comment
Share on other sites

Bασικά για να πας 7GHz+, προτιμότερο δεν είναι κάποιο 965 board ... ? Και αυτό γιατί έχουν πιο χαλαρά NB latency straps από ότι τα P35/P45/X38/X48 ... ;) Εντάξει αυτό μπορεί να μην ισχύει τόσο με το P35 που ουσιαστικά οι μόνες διαφορές είναι το PCI Express 2.0 και το ICH10, οπότε:

Bλέπε Commando, P5B Deluxe, P5DW2, P5E, P5K και πάμε λέγοντας ...

Edited by George_o/c
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν....ή μας άφησαν και τα ραπτόρια ή η Revolution τον παίζει...Δεν ξέρω τι γίνεται, έχω ψιλοτρελαθεί σήμερα...Πάω στο Levelone για να επιβεβαιώσω ότι τα SSD και οι δίσκοι ψόφησαν...

Ε ρε γκινια σμρ...

Και δεν παίζει τίποτα.....

Link to comment
Share on other sites

Ξερετε καποιο site που να μπορω να δω τον αγωνα της Formula 1 στην Μαλαισια σε μαγνητοσκοπηση η ακομα και να τον κατεβασω ?

Επαιξε στραβη και τον εχασα...:(

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now