Recommended Posts

Για 6x1GB να σου πω την αλήθεια δεν μπορώ να εγγυηθώ :(

Έχω δοκιμάσει μόνο με 2x1GB και 4x1GB σε P55 :) Και είχαν Samsung HCF0 chips όπως οι Dominator που θες να πάρεις. Μην ξεχάσεις όμως να τσιμπήσεις το VTT πάνω από 1.3V, γιατί αν πας να δώσεις 1.85V με 1.1V VTT δεν θα αντέξει και πολύ το CPU :)

Link to comment
Share on other sites

Τις είχα, τις κανονικές, όχι τις es που είναι καλύτερες. Δεν μού είχαν βγει τόσο καλές και μάλιστα χωρίς oc (από 1600 στα 1650 με στοκ ρευματα) απλά μια μέρα απεβίωσαν...

Link to comment
Share on other sites

Connect3D 4890 SVGA (PCI-Express, Dual Fan, 1GB) - Κάρτες Γραφικών - plaisio.gr

αν και αμφιβαλλω αν υπαρχουν.ενημερωτικα σε τετοιες καλες προσφορες στο παρελθον 9/10 με πηραν μετα λεγοντας οτι δεν υπαρχουν

as always ,με πηραν τηλ =νο κοκο

Link to comment
Share on other sites

Μετα την ενημέρωση του Gorilakou πάντως για τις RAM πήρα 2 τμχ Corsair TWIN3X2048-1600C7DHXIN με lifetime εγγύηση ,για ενα δευτερο pc που φτιάχνω τώρα,μάλλον ήτανε και τα τελευταία γιατι μετά την παραγγελία μου φύγανε και απο το site. χε χε.

Μέχρι στιγμής η παραγγελία έιναι OK είμαι στο picking... :)...

Thnx Bill!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ακόμα δεν έχω μπορέσει να πάρω ούτε μία. 2 ζευγάρια έχω παραγγείλει και με πήραν 4 φορές όχι τις έχουμε όχι τελικά δεν τις έχουμε όχι υπάρχει ένα τελευταίο κομμάτι τελικα το πρόλαβαν και κανένα από τα 2 δεν θα μου στείλουν. Τι να πω πρώτη φορά μένω τόσο απογοητευμένος από το πλαίσιο.

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι κι εγώ είχα ένα μπέρδεμα χθες και σήμερα με το Πλαίσιο με μια παραγγελία που έκανα και πραγματικά δεν το περίμενα. Ελπίζω να μου έρθουν τα πράγματα που θέλω γτ βλέπω να αγοράζω άλλα αντί άλλων... Τ αμισά το Σάββατο τα άλλα τη Δευτέρα ή την Τρίτη, υπάρχει διαθέσιμο τελικά δεν υπάρχει όχι τελικά υπάρχει θα πάνε ξεχωριστά κτλ κτλ...:(

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως οι μνήμες που ανεβαίνουν στις ευκαιρίες μπορέι να έχουν απο 1 έως 10τμχ.

Το site κάνει refresh ανα 10 λεπτά, δεν γίνεται να κάνει Online Update. Σε αυτά τα 10 "νεκρά" λεπτά μπορεί να πέσουν παραγγελίες και φυσικά πάει με σειρά προταιρεότητας.

Εάν δεν προλάβατε και σαν πήραν τηλέφωνο, μπορείτε να ζητήσεται κάτι ανάλογο και θέλω να πιστεύω πώς στο μεγαλύτερο ποσοστό θα σας βρούνε αντιστοιχων/παραπλήσιων δυνατοτήτων και τιμής απο άλλη μάρκα.

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως οι μνήμες που ανεβαίνουν στις ευκαιρίες μπορέι να έχουν απο 1 έως 10τμχ.

Το site κάνει refresh ανα 10 λεπτά, δεν γίνεται να κάνει Online Update. Σε αυτά τα 10 "νεκρά" λεπτά μπορεί να πέσουν παραγγελίες και φυσικά πάει με σειρά προταιρεότητας.

Εάν δεν προλάβατε και σαν πήραν τηλέφωνο, μπορείτε να ζητήσεται κάτι ανάλογο και θέλω να πιστεύω πώς στο μεγαλύτερο ποσοστό θα σας βρούνε αντιστοιχων/παραπλήσιων δυνατοτήτων και τιμής απο άλλη μάρκα.

ναι σιγουρα για το κατι αναλογο.αντι της 4890 μου προτειναν μια αναλογη gts 250=πολυ κατωτερη και απο 4870.αυτοι ψαχνουν για κοτσιφια και θυματα λεμε.ασε που υποψιαζομαι οτι 4890 δεν υπηρξαν ποτε και θελαν να σπρωξουν τις gts 250 ως ευκαιρια και καλα.για να κανουν τετοια κολπα πρεπει να εχει φαει μεγαλη ηττα στο τζιρο του το πλαισιο με την κριση

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως οι μνήμες που ανεβαίνουν στις ευκαιρίες μπορέι να έχουν απο 1 έως 10τμχ.

Το site κάνει refresh ανα 10 λεπτά, δεν γίνεται να κάνει Online Update. Σε αυτά τα 10 "νεκρά" λεπτά μπορεί να πέσουν παραγγελίες και φυσικά πάει με σειρά προταιρεότητας.

Εάν δεν προλάβατε και σαν πήραν τηλέφωνο, μπορείτε να ζητήσεται κάτι ανάλογο και θέλω να πιστεύω πώς στο μεγαλύτερο ποσοστό θα σας βρούνε αντιστοιχων/παραπλήσιων δυνατοτήτων και τιμής απο άλλη μάρκα.

Μακάρι να ήταν έτσι. Και τα 2 προϊόντα ήταν διαθέσιμα για πολύ ώρα και το ένα από αυτά ακόμα είναι. Εδώ μου πήραν και μου είπαν ότι το συγκεκριμένο δεν υπάρχει στις κεντρικές αποθήκες και επειδή είναι διαθέσιμο μόνο σε κατάστημα της Μαγούλας δεν θα μπορούσαν να μου το στείλουν σε άλλο κατάστημα παρά μόνο άμα το παραγγείλω στο χώρο μου. Όταν ρώτησα για ποιο λόγο η απάντηση που πήρα ήταν ότι αυτή είναι η πολιτική του Πλαίσιο. Δέχτηκα να μου τα στείλουν και μετά από λίγο με πήρε άλλος υπάλληλος και μου είπε εδώ βλέπω κάνατε μια παραγγελία κύριε χ...., σαν να μην είχε προηγηθεί το προηγούμενο περιστατικό. Και πάλι από την αρχή στο τέλος μου είπαν ότι ούτε αυτές είναι διαθέσιμες. Οπότε δεν μιλάμε για 10λεπτά. Ευχαριστούμε πάντως για την συνεχή ενημέρωση των προσφορών.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έφαγα προχτές 2 άκυρα. Για δύο μνήμες 2X1Gb και για την 4890. Με το που μου ήρθε το δεύτερο άκυρο πέτυχα Mushkin 4GB DDR2-800 στα 42? οι οποίες ευτυχώς υπήρχαν. 1 στις 3 με λίγα λόγια. Μάλλον τυχερός.

Μακάρι να ήταν έτσι. Και τα 2 προϊόντα ήταν διαθέσιμα για πολύ ώρα και το ένα από αυτά ακόμα είναι.

Ναι για αυτές έφαγα το άκυρο. Νομίζω μου είπε ότι υπάρχουν - ή έστω υπάρχει μία - στην Μαγούλα. Τα ίδια με σένα με λίγα λόγια (δεν διάβασα όλο σου το ποστ μονοκόματα).

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως οι μνήμες που ανεβαίνουν στις ευκαιρίες μπορέι να έχουν απο 1 έως 10τμχ.

Το site κάνει refresh ανα 10 λεπτά, δεν γίνεται να κάνει Online Update. Σε αυτά τα 10 "νεκρά" λεπτά μπορεί να πέσουν παραγγελίες και φυσικά πάει με σειρά προταιρεότητας.

Εάν δεν προλάβατε και σαν πήραν τηλέφωνο, μπορείτε να ζητήσεται κάτι ανάλογο και θέλω να πιστεύω πώς στο μεγαλύτερο ποσοστό θα σας βρούνε αντιστοιχων/παραπλήσιων δυνατοτήτων και τιμής απο άλλη μάρκα.

Δεν ξέρω ρε Gorillako αλλα πραγματικά υπάρχουν τύποι στο ειδικά στο τηλέφωνο οι οποίοι πραγματικά δεν ξέρουν που πάνε τα 4.

Απορώ με τι κριτήρια τους παίρνουν.

Τον ρώτησα για triple channel μνήμες που έχει στην προσφορα και ο τύπος μου λέει επι λέξη

"Ναι αλλα τι τύπο θέλετε , υπαρχουν πολλοί ,DDR1 - DDR2 -DRR3"

Ελεοςςςςςςςςςςς :(....

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ρε Gorillako αλλα πραγματικά υπάρχουν τύποι στο ειδικά στο τηλέφωνο οι οποίοι πραγματικά δεν ξέρουν που πάνε τα 4.

Απορώ με τι κριτήρια τους παίρνουν.

Τον ρώτησα για triple channel μνήμες που έχει στην προσφορα και ο τύπος μου λέει επι λέξη

"Ναι αλλα τι τύπο θέλετε , υπαρχουν πολλοί ,DDR1 - DDR2 -DRR3"

Ελεοςςςςςςςςςςς :(....

αν σηκωνες τηλεφωνα ολη μερα οπως κανουν τα παιδια εκει καποια στιγμη μπορει να κολλαγες και εσυ.δεν δινουν και τους τρελους μισθους στο πλαισιο αρα για τα κριτιρια ειναι low

Link to comment
Share on other sites

Απο το προηγουμενο Σαββατο παραγγειλα ενα σετακι

2Χ1 DDR2 Geil.Μεχρι την Πεμπτη ηταν σε εξελιξη ελεγε το site.

Πεμπτη μπορεσα και περασα μια βολτα απο το καταστημα της Καλαμαριας

τις πηρα απο εκει στο επιτοπου και τελος.

Α ακομα σε εξελιξη βγαζει την παραγγελια :P

Link to comment
Share on other sites

Καλά κάνετε και γράφετε τα σχόλια σας, τα μεταφέρω ΌΛΑ πάνω πάνω.

Τα κατανοώ όλα και προσπαθώ να βοηθάω όσο μπορώ όταν μπορώ.

Απλά πρός ενημέρωση σας, απο εβδομάδα θα σηκωθούν πολλά πράγματα με την περιγραφή bulk

αλλά με διαθεσιμότητα της τάξης του 1-2-3 το πολύ 10τμχ.

Απ'όσο ξέρω αρχικά Mobos/PSUs και μέσα στην εβδομάδα Ram και διάφορα άλλα πράγματα.

Απλά ενημερώνω, εάν κάποιος δεν προλάβει να πάρει, δεκτό το κράξιμο :P

Link to comment
Share on other sites

για του λόγου το αληθές

έχει καποιες μητρικές και κάρτες γραφικών σε προσφορά το Πλαίσιο από 10 ευρώ πατώντας στην κατηγορία το φίλτρο Ευκαιρία

Mητρικές σε μοναδική τιμή - plaisio.gr

Κάρτες Γραφικών σε μοναδική τιμή - plaisio.gr

Link to comment
Share on other sites

Πριν 30' τις ανέβασαν. Πρόλαβα μια 4890 (τους πήρα και μου το επιβεβαίωσαν τηλεφωνικά). Έχει και μια 275 στα 80? για όσους ψάχνουν για αντίστοιχη Nvidia.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now