Recommended Posts

να ρωτήσω....

πόσο έχουν 2 980Χ?

ποιος θα βάλει ελαφριά τη καρδία υπογραφή σε τέτοια αλλαγή?

Ρε Άκη με δουλεύεις ;

Τα άλλα 2-3 άτομα που τους πήραν μέσα σε 4-5 ημέρες max σε αυτούς οι ίδιοι άνθρωποι δεν έβαλαν υπογραφές ;

Και σου είπα δεν με νοιάζει που κάνει 1,5 εβδομάδα . Με πειράζει που μου λένε αρλούμπες .

Edited by sofos1990
Link to comment
Share on other sites

Για πές μας την ιστορία σου να σου πώ που έισαι λάθος.

Επειδή έβγαλες το καλλώδιο απο την ψύκτρα της κάρτας γραφικών και ζήτησες

αντικατασταση, και ο τεχνικός έβγαλε την ψύκτρα για να δεί τι έγινε, δεν σημαίνει ότι

έχασε την εγγύηση της , αλλά επειδή απο το συγκεκριμένο μαγαζί θα πάρεις την εγγύηση, η Asus και η κάθε Asus εξιουσιωδοτεί έμεσα το Πλάισιο και το κάθε Πλάισιο

να ανοίξει την κάρτα να δεί τι έγινε .

Όταν πάς το αμάξι για service, άμα δεν προχωράει και τους έχει βγάλει την αντλία βενζίνης, ο τεχνικός θα το ανοίξει να δεί αν είναι οκ, δεν θα σου δώσει άλλο αμάξι επειδή έισαι πονηρός και θές να γίνει το δικό σου .

Άλλο ? Απο τι άλλο έχεις μέινει παραπονεμένος και λές πώς τα πράγματα άλλαξαν ?

Απ'ότι έχω καταλάβει εσύ πρέπει να είσαι υπεύθυνος στον τομέα των αντικαταστάσεων και γενικά ότι παίζει με το service γιατί ξέρεις (όχι μόνο από εμένα) πάρα πολλές λεπτομέρειες. Θέλω να καταλάβεις όμως ότι δεν είμαι κανένας ψυχάκιας που γουστάρει να κάνει Rma ούτε μου την έχει βιδώσει το Πλαίσιο και γουστάρω να το φορτώνω πράγματα που χαλάω. Πραγματικά δεν έχω καμία τέτοια όρεξη χωρις πλάκα. Απλώς δεν μπορώ να συνεχίζω να κάνω αυτό που μου αρέσει χωρίς το rma γιατί δεν μπορώ να το σηκώσω οικονομικά και εγώ και σχεδόν όλοι (λέω σχεδόν γιατί κάποιοι μπορούν). Αυτό μόνο. Δεν έχω κάτι μαζί σου εκτός και αν έχεις εσύ. Τώρα για τα άλλα που λες, εσύ ο ίδιος έχεις πει ότι έχει αλλάξει η πολιτική ως αναφορά τις αντικαταστάσεις. Κι εγώ το έχω διαπιστώσει γενικά από διάφορα...

Link to comment
Share on other sites

ΑΓΑΠΑΜΕ πλαισιο. 5 λεπτα με τα ποδια απο το σπιτι, RMA τα παντα ολα ευκολα & γρηγορα & καλες προσφορες.

χα χα χα που τα ειδες ολα αυτα?

σε οποιον εχει την δυνατοτητα να αγοραζει μονο απο εξωτερικο.εδω ειναι ολοι τους για κ....ες

Link to comment
Share on other sites

ΑΓΑΠΑΜΕ πλαισιο. 5 λεπτα με τα ποδια απο το σπιτι, RMA τα παντα ολα ευκολα & γρηγορα & καλες προσφορες.

τη είναι αυτά που λες :hysterical: η άνθρωποι εκεί στο πλαίσιο τα έχουνε χάσει και δεν μιλάω φυσικά για το προσωπικό(πολιτες και σέρβις ) . την αύξηση του ΦΠΑ την κάνανε 1και 2 βδομάδες πριν από την επίσημη κυκλοφορία ανεβάζοντας της τιμές χωρίς λόγο , τώρα αλλάξανε πιπίλα λένε για την ισοτιμία δολαρίου , εύρο :gizmo: . αυτά υφίστανται αλλά όχι στο μέγεθος τον τιμών τους . μπείτε σε καταστήματα του εξωτερικού και δείτε διαφορές ( ΑΤΙ 5870 350 ευρώ ) στο πλαίσιο πλησιάζει τα 500 εύρο (velociraptor150GB 130 ευρώ) στο πλαίσιο 180 ευρώ, άσε να μην πω για την EVGA GTX 480 (490 ευρώ έξω) και στο αγαπημένο κατάστημα 600 ευρώ :)...να τους χαιρόμαστε

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πώς και εσύ αλλά όπως και υπόλοιποι, κοιτάτε μόνο τι έιναι πιο ακριβή η Ελλάδα και δεν αναφέρετε καν τι έιναι πιο φθηνή.

Τσεκάρετε το και θα δείτε πώς έιναι 50%-50% περίπου. :)

το αυτό.

κάντε και ένα νέο νήμα για το πλαίσιο να μην γεμίζει τούτο :P

Link to comment
Share on other sites

Απ'οσο πληροφορήθηκα, έχουν μεταφέρει απο τις αποθήκες ότι παλιό στοκ και ότι ανοιγμένο προϊόν έχουμε και τα έχουν σκοτώσει σε τιμές(πιο κάτω απ'ότι οι τιμές στοκ).

Πολλά πράγματα δεν έιναι καν στο site .

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν νομιζω να ειχε κατι διαφορετικο αυτη η βδομαδα

σε αφθονια πχ ειχε 9600gt @ 15 ευρώ

2Χ2 gb DDR2 Adata 1066 @ 48 ευρώ

κάτι άλλο δεν νομίζω που να άξιζε

δλδ αν για κάποιον είναι ευκαιρία chieftec 650 modular με τα μισα modular καλωδια και 6 μηνες εγγύηση μόλις 15 ευρώ κάτω από το new, πάω πάσο

Link to comment
Share on other sites

οτι ειπε ο junior.

πχ την maximus ii formula απο 67? στα 64.90 :hehe::hehe: Βαλτε τη κανα 50ρικο μπας και φυγει. Οι rampage formula απο 30 πηγαν 25 και εξαφανιστηκαν. Εχει μερικες foxconn GT 1366 καινουριες στα κουτια τους γυρω στα 70?. Αξιζουν πιστευω. ΤΟΝΟΥΣ απο P5Q3 αν θυμαμαι καλα το ονομα στα 30? και ΤΟΝΟΥΣ απο giga p55 ud3l αν θυμαμαι παλι καλα σε καλη τιμη κ αυτες. Απο μνημες οι trancesnd 2x1 gb 1200mhz στα 40ε ακομα εκει, δν εφυγαν και ειχε κ μερικες ακομα adata που λεει ο junior. οι κοκκινες @ 52? :P Αρκετα mobo γενικοτερα αλλα σε καμμια περιπτωση σκοτωμα. πχ dfi t2rs κοντα 70? :hehe::hehe:

Απο VGA οντως 9600 @ 15 και πολυ λιγες 9800gx2 @ 80 αν 8εωρειτε οτι αξιζουν. Ολα τα αλλα απλα προσπερνας. Τα cpu εξαφανιστηκαν, μονο i7 940 @ 240? και κατι αλλα ακυρα.

Ουφφφφ τα 'πα!! :hehe::hehe:

Link to comment
Share on other sites

Είδα και μια GTS250 1GB κάπου στα 60?. Αυτή ήταν καλή περίπτωση για κάποιον που θέλει κάρτα για το PC του (και όχι για αγγελία). Οι 9600GT είναι λουκουμάκι στα 15? για CUDA.

Link to comment
Share on other sites

Μνήμες σε μοναδική τιμή - plaisio.gr

Πολλές μνήμες έχουν σηκωθεί και πολλές ακόμα θα σηκωθούν απο Δευτέρα/Τρίτη/Τετάρτη σε καλές τιμές.

Μερικές έιναι Bulk(Χωρίς συσκευασία), μερικές κλειστές :)

Keep an eye on this για 2α PC ή καβάντζες :D

Link to comment
Share on other sites

αυτες

Corsair 2GB DDR3-2000 Ram Kit (2 x 1GB, PC3 16000, 9-9-9-24, TW3X2G2000C9DFNV) Bulk - Μνήμες - plaisio.gr

κανουν για τετοια μητρικη

http://www.plaisio.gr/Computers/Hardware/Motherboards/Gigabyte-P55A-UD6-s1156-DDR3-P55-9MP55AUD6.htm

σε 1156?

η επειδη λειτουργουν με ρευμα 1.85 δεν γινεται?

Link to comment
Share on other sites

Δίνεις 1.3-1.35VTT και είσαι μια χαρά, κάνουν ;) Για να ξέρεις πάνω-κάτω πως τα πηγαίνουν από overcloking και ρεύματα, δες review τους εδώ :T:

Απλά, κατεμέ είναι λιγάκι βλακεία (με την καλή έννοια) να δίνεις 240? για μητρική και να βάζεις τέτοιες μνήμες... Καλύτερα να δεις κάτι τέτοιο για παράδειγμα http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.552659, που παίζουν 1600MHz 9-9-9-24 @ 1.5V και δεν θα στρεσάρουν πολύ τον IMC του CPU σου. Και πάρε μια φθηνότερη μητρική ;)

Edited by George_o/c
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now