Recommended Posts

Από το στόμα μου το πείρες.

Oldhag kαι στο κάτω κάτω άμα δεν ξέρεις δεν τα λες δημoσίος αυτά τα πράματα γιατί παρεξηγούνται.

Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που του έλεγαν για πιστωτικό έχει δίκιο να φωνάζει. Αν δεις ότι υπάρχει λάθος περιγραφή προϊόντος και άρα το λάθος είναι δικό σου επιστρέφεις τα λεφτά. Όταν το λάθος είναι δικό σου κοιτάς πως να ζητήσεις ειλικρινά συγνώμη από τον πελάτη για την ταλαιπωρία του, δεν κοιτάς πως να δεσμεύσεις τα λεφτά στο μαγαζί.

Link to comment
Share on other sites

anyway εγω αυτα που μου συνεβησαν τα ειπα.ετσι κι αλλιως εδω ειναι γκετο απο υπαλληλους του πλαισιου που βγαζουν και εχτρα χαρτζλικακι απο rma+samples reviews

Ειμαι και εγω μερος αυτου του γκετο οπως χαρακτηριστικα αναφερεις.

Σκοπος μου-αλλα και του Γοριλακου- ειναι να βοηθαμε τα παιδια εδω

Οπως ισως θα εχεις δει, αναφερω με κινδυνο να τα πληροφορηθουν και οι ανταγωνιστες μας-οι οποιοι συρρεουν κατα δεκαδες εδω μεσα-τιμες για προιοντα τα οποια ΔΕΝ εχουν κυκλοφορησει,ημερομηνιες που τα περιμενουμε,σε τι ποσοτητες κτλ.

Δεν αναφερω καν τα προσωπικα μηνυματα που δεχομαι οπου εχω βοηθησει για χωρηγηση καλυτερων τιμων,εξυπηρετηση για προβληματα σε RMA κτλ.

Απο που και ως που λοιπον εμπλεκεις εμμεσως το ονομα μου για '' εχτρα χαρτζιλικακι απο rma+samples reviews΄΄οπως χαρακτηριστικα αναφερεις?

Εχεις καποια αποδειξη οπου φαινομαι οτι πουλαω κατι ή ησουν μπροστα σε καποια δοσοληψια μου οπου φαινεται να παιρνω ΄΄χαρτζιλικακι΄΄ ?.

Μιλαω τουλαχιστον για την παρτη μου και πιστεψε με δεν θα επιτρεψω σε κανενα να πεταει λασπη διχως λογο....

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι και εγω μερος αυτου του γκετο οπως χαρακτηριστικα αναφερεις.

Σκοπος μου-αλλα και του Γοριλακου- ειναι να βοηθαμε τα παιδια εδω

Οπως ισως θα εχεις δει, αναφερω με κινδυνο να τα πληροφορηθουν και οι ανταγωνιστες μας-οι οποιοι συρρεουν κατα δεκαδες εδω μεσα-τιμες για προιοντα τα οποια ΔΕΝ εχουν κυκλοφορησει,ημερομηνιες που τα περιμενουμε,σε τι ποσοτητες κτλ.

Δεν αναφερω καν τα προσωπικα μηνυματα που δεχομαι οπου εχω βοηθησει για χωρηγηση καλυτερων τιμων,εξυπηρετηση για προβληματα σε RMA κτλ.

Απο που και ως που λοιπον εμπλεκεις εμμεσως το ονομα μου για '' εχτρα χαρτζιλικακι απο rma+samples reviews΄΄οπως χαρακτηριστικα αναφερεις?

Εχεις καποια αποδειξη οπου φαινομαι οτι πουλαω κατι ή ησουν μπροστα σε καποια δοσοληψια μου οπου φαινεται να παιρνω ΄΄χαρτζιλικακι΄΄ ?.

Μιλαω τουλαχιστον για την παρτη μου και πιστεψε με δεν θα επιτρεψω σε κανενα να πεταει λασπη διχως λογο....

Mπορει στην περιπτωση σου το πλαισιο (ή καλυτερα ο υπαλληλος) να ηταν foul αλλα δεν ειναι σωστο να γενικευουμε. Τα παιδια δεν πληρονονται για να δινουν πληροφοριες εδω μεσα ουτε για να βοηθανε. Αν δεις παλιοτερα ποστ εχουν βοηθησει να λυθουν προβληματα που κατα καιρους υπηρχαν με το πλαισιο (οπως γινεται και με ολες τις εταιριες, κανεις δεν ειναι τελειως).

Link to comment
Share on other sites

ευτυχώς που υπάρχουν εδώ υπάλληλοι και μας βοηθάνε σε οποιες δυσκολίες μας με τους "άσχετους" (υπάρχουν και τέτοιοι δυστυχώς στα καταστήματα). μακάρι να υπήρχαν και από άλλες εταιρείες -καταστήματα!

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής μόνο βοήθεια έχουν προσφέρει τα παιδιά εδώ μέσα. Δεν είναι σωστό να τα τους την πούμε για τπτ. Και στην τελική όπως προαναφέρθηκε δεν είναι υποχρεωμένοι να το κάνουν οπότε τουμπεκί...

Link to comment
Share on other sites

ο ανθρωπος βγηκε να πει την ταλαιπωρια του και πεσατε να τον φατε.. Φαουλ βεβαια και του μεν γιατι λεει αναποδεικτα πραγματα και των δε ομως που απο κερατα τον βγαλατε και δαρμενο.

Γενικα παντως κ μενα ωρες ωρες με ενοχλει η "πλαισιο-ποιηση" του φορουμ. Καλο ειναι να μην υπαρχουν ταυτοτητες. Ειναι κ αλλοι εδω απο αλλες εταιριες και ειναι "φαντασματα"

και δεν ενοοω τον ghost :hehe:

Link to comment
Share on other sites

ο ανθρωπος βγηκε να πει την ταλαιπωρια του και πεσατε να τον φατε.. Φαουλ βεβαια και του μεν γιατι λεει αναποδεικτα πραγματα και των δε ομως που απο κερατα τον βγαλατε και δαρμενο.

Γενικα παντως κ μενα ωρες ωρες με ενοχλει η "πλαισιο-ποιηση" του φορουμ. Καλο ειναι να μην υπαρχουν ταυτοτητες

φιλε μου καλησπερα

Αν προσεξες δεν πηγα να βγαλω τρελο και γραφικο κανεναν.

Αναφερθηκα ΜΟΝΟ στο αναποδεικτο των λογων του οσον αφορα το προσωπο μου.

Κανεις δεν ειπε οτι το Πλαισιο δεν κανει λαθη.

Κανει και πολλα μαλιστα καθε ημερα τα οποια καποιες φορες δικαιολογουνται λογω του μεγαλου ογκου των παραγγελιων και καποιες φορες ειναι απλα ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΑ να γινονται για μια εταιρεια του μεγεθους του.

Δυστηχως κανεις μας δεν μπορει να εγγυηθει οτι λογω μιας αβλεψιας ενος συναδελφου οτι δεν θα ταλαιπωρηθει καποιος χριστιανος.

Εξαλλου ενας λογος που συνδραμουμε καθημερινα εδω μεσα ειναι για να βοηθουμε ωστε να λυθουν τετοιου ειδους προβληματα.

Το θεμα ειναι να υπαρχει ψυχραιμια απο ολες τις πλευρες.

Στην τελικη εις βαρους του δικου μας χρονου και παντα με γνωμονα την εξυπηρετηση ,συμβαλουμε με σκοπο την επιλυση των διαφορων προβληματων που προκυπτουν.

Link to comment
Share on other sites

Αλιμονο δεν αμφισμητει κανεις τις καλες σας προθεσεις ουτε οτι γινονται λαθη απο αμελεια και οχι δολο. Προς θεου.. Αναφερομουν γενικοτερα και λογω των προηγουμενων ποστ που οδηγησαν εκει που οδηγησαν ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει Πλαισιο-ποιηση του forum, αλλά επειδή κάποιοι απο εδώ δουλέυουμε στο Πλάισιο, μας είναι σαφώς πιο έυκολο να ενημερώνουμε/απαντάμε/μαθαίνουμε πράγματα και καταστάσεις απο κάποιους που δουλέυουν σε καράβια/ελτά/club και άλλα επαγγέλματα άσχετα με αυτά που συζητάμε σε αυτό εδώ το forum.

Καλώς ή κακός, το site βασίζεται σε hardware και μόνο, και κατά την δική μου άποψη σαν Βασίλης και τίποτα άλλο πιστεύω πώς το Πλάισιο είναι το Νο.1 στην Ελλάδα , και αυτό το κάνει πολλές συζητήσεις του box να έιναι άμεσα συνδεδεμένες με το Πλαίσιο.

Έάν είμαστα σε site με αμάξια και μια ομάδα ανθρώπων δούλευε στην Audi και πολλές συζητήσεις ήταν γύρω απο αυτή, θα λέγαμε πώς υπάρχει Audo-ποίηση του φόρουμ ?

Ουδέ ποτέ έχει βγεί κάποιος απο το Eshop/Multirama και του την έχουμε πέι ή του έχουμε πέι κάτι αρνητικό. Χαιρόμαστε να έχουμε ανθρώπους και απο άλλες εταιρίες και να βοηθάνε όλο τον κόσμο. Το Forum έιναι ανοιχτό για όλους, ας έρθουν :)

Εγώ είπα στον oldhag, πώς κρίμα βάζει τις φωνές κτλ και αυτός έιπε πώς θέλουνε να τον κοροϊδέψουνε.

Δεν ξέρω πραγματικά αν έγινε αυτό, ούτε τον αμφισβητώ, αλλά του είπα πώς και χωρίς φωνές θα του δίνανε πίσω τα λεφτά του για προϊόν αγορασμένο μία μέρα.

Εδώ άλλοι τύποι κάνουν αυτήν την δουλειά, και ζητάνε να πάρουν πίσω πράγματα 1-2 χρονών (βλέπε WARRIOR), δεν θα τα δίνανε στον oldhag με προϊόν μίας ημέρας ?

Επειδή όμως είπε κάτι που αναφέρθηκε σε μένα άμεσα & έμεσα ,Extra χαρτζηλικάκι απο RMA δεν καταλαβαίνω τι σημάινει, εξήγησε μου τι σημάινει σε παρακαλώ.

Και τέλος, δεν δέχομαι να μου λέει κάποιος άσχετος με την δουλειά μου εάν έχω/βρίσκω/αγοράζω/πουλάω review samples, είναι γούστο μου και καπέλο μου το τι κάνω και που τα βρίσκω και δεν θα ήθελα όχι να τα πιάνεις στο στόμα σου, αλλά ούτε και να σου περνάει σαν ιδέα .

Σκέψου πώςς δουλέυεις σε club και έχεις δωρεάν τραπέζι, δουλέυεις στον ΟΤΕ και έχεις δωρεάν Internet, δουλέυεις στην ΕΒΓΑ της γειτονιάς σου και έχεις δωρεάν γάλα .

Αυτά είχα να πώ, ας συνεχίσουμε στο θέμα του τίτλου και όχι στις διαμάχες.

Link to comment
Share on other sites

Συζητησεις για το πλαισιο ας υπαρχουν Bill και πρεπει να υπαρχουν αλλα οταν στα νεα το πρωτο σχολιο απο κατω ειναι "διαθεσιμο σε 10 μερες στα 30?" εμενα δν μου καθετε καλα. Μπορει πολλοι (και εγω) να ψωνιζουν απο πλαισιο αλλα κατι τετοιο στην εμφανιση του φορουμ δν μου χτυπαει καλα. Η παρεϊτσα που ειναι εδω τα ξερει κ ημερομηνιες κ ολα οποτε κατι τετοιο ειναι υπερβολικο κατεμε. Αμα ο καθενας διαφημισει την πραματεια του κατω απο καθε ποστ, αλιμονο μας. Δεν λεω οτι γινοταν εσκεμμενα η κακοπροεραιτα (για λογους ανταγωνισμου κλπ) αλλα σαν απλο αναγνωστη, πως μου φανηκε.. Για τα υπολοιπα εχεις δικιο αλλα εριξες λιγο λαδακι στη φωτια :P

Link to comment
Share on other sites

Συζητησεις για το πλαισιο ας υπαρχουν Bill και πρεπει να υπαρχουν αλλα οταν στα νεα το πρωτο σχολιο απο κατω ειναι "διαθεσιμο σε 10 μερες στα 30?" εμενα δν μου καθετε καλα. Μπορει πολλοι (και εγω) να ψωνιζουν απο πλαισιο αλλα κατι τετοιο στην εμφανιση του φορουμ δν μου χτυπαει καλα. Η παρεϊτσα που ειναι εδω τα ξερει κ ημερομηνιες κ ολα οποτε κατι τετοιο ειναι υπερβολικο κατεμε. Αμα ο καθενας διαφημισει την πραματεια του κατω απο καθε ποστ, αλιμονο μας. Δεν λεω οτι γινοταν εσκεμμενα η κακοπροεραιτα (για λογους ανταγωνισμου κλπ) αλλα σαν απλο αναγνωστη, πως μου φανηκε.. Για τα υπολοιπα εχεις δικιο αλλα εριξες λιγο λαδακι στη φωτια :P

Δεν νομιζω παντως οτι τα παιδια εχουν οφελος απο το να μας πουν ποτε ερχεται και τι και σε τι τιμη. Ουτε περνουν καποιο μπονους απο αυτο. Πραγματικα μακαρι να ηταν και απο το eshop παιδια εδω και απο τα Multirama και απο ολα τα μαγαζια. Το οτι οι αλλοι δεν ειναι εδω δεν σημαινει οτι τα παιδια του πλαισιου ειναι οι κακοι τις υποθεσης που μας ενημερωνουν και μας βοηθανε.

Εγω πλεον ψωνιζω μονο απο το πλαισιο λογω αυτης της συμπεριφορας, την οποια δεν την βρικα σε αλλα μαγαζια και εχανα τα λεφτα μου στα θεματα εγγυησεων. Εχω πεσει και σε μερα στο πλαισιο που ο υπαλληλος βαριοταν ή ειχε τα δικα του αλλα αυτο ηταν μια στο τοσο. Αλλα το να μας ενημερωνουν και να τους την λεμε και απο πανω... ειναι χαζομαρα. συγκεκριμενα τα παιδια εχουν λυσει πολλα θεματακια που εχουν προκυψει και μαλιστα σχετικα με ατομα που δεν τα ξεραν.

Link to comment
Share on other sites

ναι βρε και γω μαζι τους ειμαι! -ασχετα αν δν απαντανε στα pm καμμια φορα γκουχ γκουχ-

το οτι ενημερωνουν, εχουν καλη θεληση και προθεσεις δν το αμφισβητει κανεις. Πιθανοτατα και εκεινα τα ποστ σε εκεινο το πνευμα ειναι, απλα εμενα δν μου χτυπησαν καλα. Τεσπα, απλα το "παραπονο" μου ηθελα να πω, πιο πολυ για την εικονα του φορουμ και τιποτα αλλο. Ισως ειμαι και εγω υπερβολικος ;)

Link to comment
Share on other sites

Συζητησεις για το πλαισιο ας υπαρχουν Bill και πρεπει να υπαρχουν αλλα οταν στα νεα το πρωτο σχολιο απο κατω ειναι "διαθεσιμο σε 10 μερες στα 30?" εμενα δν μου καθετε καλα. Μπορει πολλοι (και εγω) να ψωνιζουν απο πλαισιο αλλα κατι τετοιο στην εμφανιση του φορουμ δν μου χτυπαει καλα. Η παρεϊτσα που ειναι εδω τα ξερει κ ημερομηνιες κ ολα οποτε κατι τετοιο ειναι υπερβολικο κατεμε. Αμα ο καθενας διαφημισει την πραματεια του κατω απο καθε ποστ, αλιμονο μας. Δεν λεω οτι γινοταν εσκεμμενα η κακοπροεραιτα (για λογους ανταγωνισμου κλπ) αλλα σαν απλο αναγνωστη, πως μου φανηκε.. Για τα υπολοιπα εχεις δικιο αλλα εριξες λιγο λαδακι στη φωτια :P

Πάνω σε αυτό, έχω να πω κάτι. Επειδή βάζω πολλά νέα, μου έχει τύχει άπειρες φορές να μην μπορώ να βρω πόσο θα κοστίζει ένα προϊόν ή την ημερομηνία διαθεσιμότητας. Αν δεν βρίσκω την τιμή πουθενά στο internet, ρωτάω άτομα από εξωτερικό που έχουν contacts μες στις εταιρείες μήπως και ξέρουν να μου πουν ένα τυπικό MSRP (Manufacturer Suggested Retail Price). Ακολουθώντας αυτή την τακτική συνήθως βρίσκω.

Είναι όμως και πολλές φορές που ΔΕΝ μπορώ να βρω τιμή με τίποτα Σπύρο. Ειδικά αν ρωτήσω άτομο απευθείας μέσα από εταιρεία, πάλι δεν λέει γιατί δεν έχει λόγο να μου πει... Οπότε δεν το βρίσκω καθόλου ενοχλητικό που με τα posts των παιδιών μαθαίνω και εγώ και το υπόλοιπο forum πότε καταφθάνει το προϊόν και σε τι τιμή ;)

Πίστεψέ με η πρόθεσή τους δεν είναι να διαφημίσουν την πραμάτεια τους. Και τώρα που ειπώθηκαν όλα αυτά φοβάμαι ότι θα σταματήσουν και θα ξαναγυρίσουμε στα παλιά.

"Ξέρουμε τιμή;"

"Δυστυχώς δεν ξέρουμε παιδιά."

//ΕDIT:

@oldhag: Man αν δεν ξέρεις καλύτερα να μην μιλάς.

Edited by George_o/c
Link to comment
Share on other sites

Αυτά είχα να πώ, ας συνεχίσουμε στο θέμα του τίτλου και όχι στις διαμάχες.

:]

ps: θέλει min 5 χαρακτήρες για να κάνει post :P

Link to comment
Share on other sites

Δεν αναφερω καν τα προσωπικα μηνυματα που δεχομαι οπου εχω βοηθησει για χωρηγηση καλυτερων τιμων,εξυπηρετηση για προβληματα σε RMA κτλ.

Τα αναφέρεις όμως :P lol j/k

Link to comment
Share on other sites

ναι βρε και γω μαζι τους ειμαι! -ασχετα αν δν απαντανε στα pm καμμια φορα γκουχ γκουχ-

το οτι ενημερωνουν, εχουν καλη θεληση και προθεσεις δν το αμφισβητει κανεις. Πιθανοτατα και εκεινα τα ποστ σε εκεινο το πνευμα ειναι, απλα εμενα δν μου χτυπησαν καλα. Τεσπα, απλα το "παραπονο" μου ηθελα να πω, πιο πολυ για την εικονα του φορουμ και τιποτα αλλο. Ισως ειμαι και εγω υπερβολικος ;)

Εν μέρη έχεις δίκιο.

Απλά επειδή κάποια παιδιά δουλεύουν στο πλαίσιο, γουστάρουν να λένε περισσότερες πληροφορίες σχετικά με την τιμή και την ημερομηνία κυκλοφορίας στην χώρα μας και όχι μόνο.

Αυτό μόνο κακό δεν μας κάνει.Αυτά τα "κονέ έχουμε" και με αυτά συμβιβαζόμαστε.

Όσο για την ιστορία του oldhag, άμα μίλησε και με υπεύθυνο καταστήματος και δεν του έδωσε ούτε αυτός την λύση που ήθελε και έπρεπε να έχει, ίσως να χρειαζόταν να υψώσει λίγο τον τόνο της φωνής του

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα κι εγώ..

Γενικά δεν είναι καθόλου κακό να ενημερώνουν οι φίλοι για προιόντα και τιμές. Και εννοείται πως έχουν καλή πρόθεση αλλά ταυτόχρονα βοηθάνε όσο να'ναι και την εταιρία τους. Θεμιτό είναι αυτό όμως...

Τώρα σε ότι αφορά τον oldhag, θεωρώ λογικό (ή μάλλον αναμενόμενο) να μην του προτείνει κάποιος από μόνος του να του δώσει πίσω χρήματα. Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι πρέπει να κράξει για να το πετύχει. Μην ξεχνάμε ότι τις περισσότερες φορές την πληρώνουν κάποιοι που δεν ευθύνονται. Και πιστέψτε με, συνήθως στο πλαίσιο οι πωλητές είναι αυτοί που τα ακούνε παρότι είναι και οι τελευταίοι που φταίνε...

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ρε συ, οι μαγνητες Α4 χρησιμοποιουνται και στο CERN, δεν ξερεις ποσο ακριβοι ειναι! Σκεψου μαλιστα την πιθανοτητα μαυρης τρυπας στα εγγραφα σου - και σταντ, και καταστροφεας εγγραφων, και μωβ πυροτεχνηματα, ολα μαζι!

το καψα :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now