Recommended Posts

Συμφωνα με τον νομο το δικαιουσαι. Αυτο ηθελες να ψωνισεις εσυ και οχι κατι αλλο για να σου κοψουν πιστωτικο. Ουσιαστικα δεν μπορουν αν σε υποχρεωσουν να παρεις κατι αλλο αν δεν το θες, οποτε οποιος στο ειπε αυτο πες του να αφησει τα σαπια και να σου δωσει refund αν δεν εχει να σου τις αντικαταστησει με ιδιες.

Σε ευχαριστώ πολύ για την ταχύτατη απάντηση

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη σε ποιο δεν σου απάντησα ωρέ?

Στο 4. Πως μια αγγελία που έγινε πριν 2 μέρες έχει μείνει ακόμα σε κατάσταση "Σε Επεξεργασία >>". Χώρια το ότι και η σημερινή, δεύτερη, δεν έχει προχωρήσει.

Πάντως αν μετά από 2 βδομάδες ομαλοποιηθούν τα πράγματα καλό θα ήταν ΚΑΙ τα προϊόντα που υπάρχουν μόνο σε συγκεκριμένα μαγαζιά να μπορεί κάποιος να τα παραγγείλει online με μόνη υποχρέωση από την μεριά του να πάει να τα πάρει από το μαγαζί που τα έχει.

Link to comment
Share on other sites

4. Δεν ξέρω. Όλες οι παραγγελίες πάνε σε πωλητές και τις ελέγχουν. Άμα θέλεις στείλε μου σε πμ αριθμό παραγγελίας να ενημερώσω και να ψάξω να σου πώς με ακρίβεια χωρίς να λέω μ@μ@κίες.

Δύσκολο, γιατί τα προϊόντα μπορεί να έιναι σε PC που έχει ακυρωθεί απο πελάτη ή στον τόιχο πρός επίδειξη, η χωρίς παρελκόμενα ή...ή....ή και μετά θα έχουμε παράπονα του τύπου, παράγγειλα κάρτα και ήρθε χωρίς συσκευασία, παράγγειλα κουτί και έλειπαν οι βίδες κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Αυτος ο ssd υπαρχει ???

OCZ Solid Series 60GB SSD (Sata II) - Solid State Drives - plaisio.gr

Τον κανω παραγγελια υπαρχει ενα στην μαγουλα

Με παιρνουν απο τις παραγγελιες και μου λενε οτι δεν υπαρχει και μετα τον ξαναβαζουν στο

site και λεει αναμενεται συντομα !!!!!!!!!!!!!!!

2 κομματια στην στουρναρη 5870 ενω τα δειχνουν ουτε αυτα υπαρχουν !!!!!!!!!!!!!!!!

Μηπως τα κρατανε οι πωλητες και δεν τα δινουν ?????????

Link to comment
Share on other sites

Αυτος ο ssd υπαρχει ???

OCZ Solid Series 60GB SSD (Sata II) - Solid State Drives - plaisio.gr

Τον κανω παραγγελια υπαρχει ενα στην μαγουλα

Με παιρνουν απο τις παραγγελιες και μου λενε οτι δεν υπαρχει και μετα τον ξαναβαζουν στο

site και λεει αναμενεται συντομα !!!!!!!!!!!!!!!

2 κομματια στην στουρναρη 5870 ενω τα δειχνουν ουτε αυτα υπαρχουν !!!!!!!!!!!!!!!!

Μηπως τα κρατανε οι πωλητες και δεν τα δινουν ?????????

Τα τσεκάρω και σου λλεω την Δευτέρα :)

Link to comment
Share on other sites

εμενα μολις ηρθε ενα ikonik ra x10 sim στα 35 evro bulk.ολα τα παρελκομενα ok,αλλα απο πισω εχει φαει ενα βροντο σουτιδι λες και το ριξαν απο τον 10 ο οροφο.μονο bulk δεν ηταν.παντως αν πιανουν καποιου τα χερια του με πρεσα η διαφορα εργαλεια μπορει να ασχοληθει.εφυγε πισω οποτε οποιος θελει τους λεει

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως 2 πράγματα ήθελα και τα πήρα κανονικά. Έγινε βέβαια λίγο μπέρδεμα με την αγορά του ενός αλλά στο τέλος όλα οκ.

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση για τις παραγγελίες μου σήμερα. Εν ολίγης η πρώτη που περιελάμβανε 4 προϊόντα βγήκε όλη off. Σε αυτήν ήταν και ο OCZ SSD που αναφέρθηκε ποιο πάνω. Με βάση το Πλαίσιο δεν υπάρχει ούτε δείγμα του OCZ. Τα άλλα 3 προϊόντα υπάρχουν - μάλιστα το ένα από αυτά, ο 9750 Χ4, ξανά εμφανίστηκε από ότι βλέπω μέσα στην τελευταία ώρα - ως διαθέσιμα από stock και μεμονωμένα καταστήματα παρόλο που τηλεφωνικά μου είπαν ότι δεν υπάρχουν διαθέσιμα.

Η 4650 που ανέφερα ποιο πάνω - είπα έτσι για την ιστορία να ρωτήσω - επίσης μου είπαν ότι δεν υπάρχει. Βέβαια φαίνεται διαθέσιμη ακόμα σε κατάστημα.

Μάλλον εννοούσαν ότι δεν είναι διαθέσιμα για τηλεφωνική παραγγελία τα παραπάνω προϊόντα. Τέλος πάντων.

Η δεύτερη τώρα παραγγελία που περιελάμβανε 2 2,5'' δίσκους SATA προχωράει κανονικά αφού είναι σε κατάσταση start piking. Πάλι καλά.

Απολογισμός. Από παραγγελίες της τάξης των 180? τελικά προχώρησε μόνο μία των 20?. Οπότε 20? στην τσέπη του Πλαισίου και 160? παραμένουν στην δική μου. Ίσως να μην είναι και τόσο άσχημα τελικά.

Link to comment
Share on other sites

Τα τσεκάρω και σου λλεω την Δευτέρα :)

Φίλε Γοριλλάκος έχεετε μαγαζί με η/υ...Άμα σας πώ να μου κρατήσετε κάτι μπορείς...;;;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Γοριλλάκος έχεετε μαγαζί με η/υ...Άμα σας πώ να μου κρατήσετε κάτι μπορείς...;;;

Ο GoriLLakoS λέγεται Βασίλης Πλαισιούρας και έχει το 40% του Πλαισίου.

Link to comment
Share on other sites

Ο GoriLLakoS λέγεται Βασίλης Πλαισιούρας και έχει το 40% του Πλαισίου.
Μην του πείτε τίποτα αυτουνού του DS7 όσον αφορά την παράνομη διακίνηση hardware που γίνεται εδώ μέσα...

:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Να πω εγώ την εμπειρία μου μετά την τελευταία αλλαγή πολιτικής διαχείρισης αποθεμάτων της εταιρείας.

Παράθεση γεγονότων θα κάνω τα συμπεράσματα δικά σας.

1) Στις 01/10/2010 εμφανίζονται με διαθεσιμότητα διάφορα προϊόντα κάνω παραγγελία ένα από αυτά ήταν και ο γνωστός OCZ Solid Series 60GB SSD (Sata II) με ειδοποιούν την επομένη ότι δεν υπάρχει διαθεσιμότητα (καλώς, συμβαίνουν αυτά). Αφού βρήκε από το site την επόμενη ημέρα εμφανίστηκε ξανά. Ξανά παραγγελία ξανά πρόβλημα με διαθεσιμότητα (λογικά αν υπήρχε διαθεσιμότητα δεν θα έπρεπε να ολοκληρωθούν οι προηγούμενες παραγγελίες).

2)Στις 04/10/2010 09:10 παίρνω τηλ. για ένα προϊόν που βρίσκεται μόνον στο συγκεκριμένο κατάστημα η απάντηση έχει γίνει λάθος εγγραφή, αλλά μπορείς να καταλάβεις από τον τόνο της φωνής ότι δεν είναι και πολύ σίγουρο. Ξαναμπαίνω στο κόπο το απόγευμα άλλος στο τηλέφωνο υπήρχε έχει δοθεί. Την επόμενη ημέρα το πρωί ξανά τηλ (μιας και εμφανίζεται ακόμη στο side) έχει γίνει κράτηση από χτες (καλά χτες μου είπατε ότι δόθηκε, εεεεεεεε!!!!!! Συγνώμη, τώρα που το βλέπω καλά στο κομπιούτερ δεν υπάρχει.

3) Στις 04/10/2010 10:10 παίρνω τηλ. για ένα προϊόν που βρίσκεται μόνον στο συγκεκριμένο κατάστημα η απάντηση να το κοιτάξω στις παραλαβές μου σήμερα ……αναμονή ..μου έχει έρθει σήμερα αλλά υπάρχει όνομα επάνω.???? καλά αφού δεν μπορεί να γίνει κράτηση πως το κατάφερε ο «τυχερός» ……. δεν τον ρωτάς (φιλικά) πως το έκανε αυτό να το κάνουμε και εμείς. Η απάντηση: ίσως έχει γίνει λάθος, το τσεκάρω και να σας ενημερώνω και αν τυχόν έχει γίνει κράτηση και δεν τον παραλαβή μέχρι το βραδύ θα σας τον κρατήσω. Την επόμενη ημέρα ξανά τηλ ξανά είναι εδώ ακόμη το προϊόν αλλά ξαναπάρτε το μεσημέρι. Το μεσημέρι τηλ. …μισό λεπτό να κοιτάξω…. (ακούγονται συζητήσεις από το τηλ ……..τι θα κάνουμε να τον δώσουμε ή όχι… επίσημη απάντηση τελικά πέρασε ο «τυχερός» και το παράλαβε.

Καλόπιστα τα αναφέρω διότι έτσι ή αλλιώς αυτά συμβαίνουν.

Link to comment
Share on other sites

κι εμείς αν δουλεύαμε εκεί την πάρτι μας και τους κολλητούς μας πρώτα θα εξυπηρετούσαμε!

παρήγγειλα 10 VGA και εστάλησαν οι 5 (πάλι καλά λέω)

μέσα στο κουτί υπήρχαν οι 3! :D

WYEINWYG

Link to comment
Share on other sites

Ας κανω quote τον εαυτο μου :P

Παντα υπαρχει κ αυτο το ενδεχομενο. Γιατι εγω αμα ημουν μεσα δν θα καβατζωνα πραμα αβερτα??:P

ειναι προφανες οτι γινεται πανηγυρι σε καθε καταστημα ;) το θεμα ειναι να τηρουν λιγο τα προσχηματα

Link to comment
Share on other sites

για κάτσε ρε Σπύρο

πόσους OCZ να είχανε σε ένα κατάστημα? στο λέω εγώ, έναν. Σιγά μην και έμενε, κι εγω αν δούλευα Πλαίσιο θα τον ειχα πάρει

απλά αυτή την φορά οι υπάλληλοι δεν ξερανε πολλά για τις προσφορές

γιαυτο και σε πολλές προσφορές εμείς τους ξυπνούσαμε

και γιαυτο δεν θελει τηλ, αλλα απο κοντα να πας ;)

Link to comment
Share on other sites

καλα εδω συμφωνω 1000 τα εκατο. Μονο απο κοντα!

και γενικα θα ελεγα ολο το ξεστοκαρισμα να γινοταν ετσι. Εσωτερικη διαφημιση στο καταστημα κ οποιος περναγε να τσιμπαγε κατι. Δν μπαινει κ λιγος κοσμος καθημερινα στα καταστηματα. ;)

Το να μπαινουν στο site προσφορες ελαχιστων τεμαχιων μονο μπαχαλο θα προκαλεσει

Οσο για το καβατζωμα το ιδιο λεμε ;) απλα οταν αποφασιζεται να γινει οσο μιλας με το πελατη δν ειναι κ οτι καλυτερο :hehe:

νταξ, το χοντραινω απλα θελω να δειξω το κωμικοτραγικο της υποθεσης

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρέλαβα σήμερα 1κιτ cellshock 1000 Cl5 αλλά dead.

Τσάμπα κόπος.Το χειρώτερο είναι ότι στο τηλ σου λένε έκλεισε η παραγγελία περάστε να παραλάβετε και μετά πας να παραλάβεις και σου λένε δεν υπαρχει.Οργάνωση 0.Έχω χαλάσει ένα δεκάρικο βενζίνες και πόσες ώρες για το τίποτα.Απαράδεκτη κατ'εμέ η τακτική με τα bulk.

Πιστεύω ότι χίλιες φορές καλύτερα να τα πέταγαν στο στοκ και να μην έβγαιναν ποτέ στο web.

Link to comment
Share on other sites

Σας ζαλίζω πάλι αλλά αν γίνεται αυτό που αναφέρεται παραπάνω είναι θεμιτό για έμενα. Πρώτα την πάρτη μας (κατανοητό), απλά το κόλπο θέλει τρόπο και δεν χρειάζεται μας χαλάνε, διότι επί της ουσίας τις περισσότερες φορές και ευγενικοί είναι και την δουλεία μας κάνουμε.

Διορθωμένο πλέον.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now