Recommended Posts

Μα δεν μέμφεται το "κράτημα" (grip) αλλά το "αμόλημα" (handlling).

Grip θα έχει σίγουρα, και οι προηγούμενες είχαν. Αλλά όταν χαθεί, ετούτη, φαίνεται ότι φεύγει τελείως με τα μούτρα, το οποίο είναι ναι μεν ασφαλές, αλλά σίγουρα βαρετό. Ειδικά αν τα ηλεκτρονικά δεν σε αφήνουν να το προλάβεις, μιας και αυτά τα αυτοκίνητα δεν "περιστρέφονται" εύκολα με τιμονιές, γιατί κάνουν μικρές μεταφορές βάρους λόγω γεωμετρίας και ανάρτησης.

Κοντολογίς, μάλλον φτιάξανε φιλικό και βαρετό αυτοκίνητο για πλούσιες συζύγους... which is bad.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έπρεπε να το βάλω εδώ ή στα αστεία..η τυχαία 4 κίνηση της προβατίνας κάνει κάνει ένα απλό evo να γελάει...κρίμα και είναι κ λίγο όμορφη..

Κατι μου θυμιζει αυτο που λες... Ααα ναι !!

[video=youtube;Ees2aZcDUn8]

Link to comment
Share on other sites

please μην συγκρίνουμε διαφορετικά αυτοκίνητα . ναι πετάει μούτρα και τι έγινε κάθε μέρα στην πίστα θαστε ?

οσο για το evo επειδή έχει ο κολλητός μου δεν θες να μάθεις τι καίει και τι θέματα έχει .

οσο γαι την λαμπο θα βγαλει πισωκινητη έκδοση του αυτοκινήτου οπότε θα το σώσει κάπως :hehe:

α ρε μια gallardo valentino balboni που θέλετε όλοι σας :hehe:

[video=youtube;J9isUoyrKhc]

Edited by antonis
Link to comment
Share on other sites

Γελάω με αυτά που γράφεις κάθε φορά [MENTION=1118]venisk[/MENTION]. Μου θυμίζεις τα παρεάκια που κάθονται για καφέ 8 ώρες

και συζητάνε για τα Rallye 106 τους και κράζουν της Ferrari 360 και καταλήγουν μετά από 6 ώρες

πως τα Rallye τους είναι πιο γρήγορα από τις Ferrari...βέβαια ξέρεις...αυτο είναι συμπέρασμα της παρέας.

Προσωπικά η Huracan δεν μ'αρέσει τόσο όσο η Gallardo.

Οι γωνίες της Gallardo την κάνανε πιο επιθετική και κακιά.

Η Huracan είναι λίγο futuristic design, καταλαβαίνω την εταιρία και τις σχεδιαστικές της

ανησυχίες αλλά μ'α΄ρεσει λιγότερο. Βέβαια αν μου την χαρίζαν δεν θα έλεγα όχι.

Στο θέμα μας τώρα, συγκρίνεις Lambo με Mitsu? :hehe: :hehe:

Τιμόνι απο Xtrail έχουν ακόμα τα EVO? :hehe:

Πόσα κυκλοφορούν στην Ελλάδα ρέι? Και πόσες Huracan?

Ααααα...ναι ξέχασα...

Link to comment
Share on other sites

Ότι να Ναι..καμία επαφή με το θέμα..γελά όσο θες πάλι τα ίδια αμάξια θα βγάζει το γκρουπ σου και θα γελάμε όλοι οι υπόλοιποι..

Νίκο νομίζω απλά σου εξηγεί ότι δεν έχει σημασία που το Evo έφτανε το Lambo ας πούμε στις δοκιμές του Top Gear, κι ας έκαιγε λιγότερο, κι ας ήταν τρεις φορές φθηνότερο, κι ας είχε και μπαγκάζι μεγαλύτερο κι ας χώραγε και 3 παιδιά στα πίσω καθίσματα. Το ένα είναι Mitsubishi και η άλλη είναι Lambo. Το ένα μπορεί να το αγοράσει ο καθένας, το άλλο το έχουν λίγοι και το χαίρονται.

Sorry που μπαίνω στην συζήτηση αλλά επειδή παρακολουθώ top gear το θυμάμαι αυτό το επεισόδιο και μετά ο Hammond έλεγε του Clarkson ακριβώς το ίδιο πράγμα.

Link to comment
Share on other sites

Το Evo όμως έχει universal usb φορτιστή όπως το Lagdroid κινητό σου?

Το evo είναι καλό για τα λεφτά του η μπούρδα η άλλη δεν είναι καλή για τα λεφτά της από τι φαίνεται!

Δεν τολμάς να κάτσεις δίπλα στο m8 με την μπουρδίτσα σου φίλε :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Το evo είναι καλό για τα λεφτά του η μπούρδα η άλλη δεν είναι καλή για τα λεφτά της από τι φαίνεται!

Και αυτό το συμπέρασμα το έβγαλες από ένα video στο youtube?

Link to comment
Share on other sites

Ένώ εσύ που την οδηγάς κάθε μέρα ξέρεις καλύτερα? Εδώ βγάζουν συμπεράσματα για επεξεργαστές που δεν έχουν δει ούτε σε video το αυτόκίνητο είναι το πρόβλημα :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Πέραν της κόντρα σας ( :hehe: ) το "μην παίρνετε τα video review σαν ευαγγέλιο" για τα αυτοκίνητα, είναι σωστό pointer. Δοκιμάστε/ρωτήστε/δείτε owners club για τις νέες Porsche και το τιμόνι τους ας πούμε. Και μετά δείτε τι λένε τα reviews για το θέμα.

Χάσμα.

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλες κόντρες για θεωριτικές απόψεις τι να σου πω..:hehe:

Σε οποιοδήποτε άθλημα pc αυτοκίνητο ο owner 99% θα λέει πως έχει το πιο μαμηστερό πράγμα του κόσμου επείδη πλήρωσε για να το πάρει εντάξει υπάρχουν κάτι ελάχιστες εξαιρέσεις..

Ο καθένας λέει τα δικά του αυτός έχει οδηγήσει πολλά αμάξια για να έχει κάποια άποψη..δεν έχω μέτρο σύγκρισης δεν έχω φίλους ή γνωστούς που μπορούν να αγοράσουν αμάξι με 300 χιλιάδες ευρώ για να ξέρω :)

Το βράδυ θα πιάσω το τζόκερ σε λίγες μέρες θα σου πω την προσωπική μου άποψη :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Πού συνέβη; Μα φυσικά στη Ρωσία!

Η Lamborghini Huracán που συμμετείχε στο event ήταν μια στάνταρ LP610-4 που αποδίδει από τον 5,2λιτρο V10 μόλις... 610 PS ενώ το Sukhoi Su-27 Flanker στην πιο βασική του «έκδοση» αποδίδει από τους δύο κινητήρες Lyulka AL-31F ούτε λίγο ούτε πολύ 25.000 kg ώσης. Και φυσικά η πρώτη είναι μοντέλο 2014 και το δεύτερο μπήκε σε υπηρεσία στην τότε σοβιετική ΠΑ το 1985 (πτήση τελικού πρωτοτύπου 1981).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now