Cuore_Sportivo

Επιλογή Antivirus

Recommended Posts

Επιτέλους έγινε format μετά από 6 μήνες και ξαλάφρωσε λίγο το PC...

:whistling:

Μπορείτε να μου προτείνετε ένα καλό και ελαφρύ antivirus που να έχει και firewall;

Είχα δοκιμάσει τα Kaspersky 6 και 7. Και τα δύο πολύ καλά, ειδικά σε θέματα firewall, αλλά ήταν και αρκετά βαριά. Τώρα το NOD32 για το οποιό μιλάνε όλοι δεν μπορώ να πω πως με εντυπωσίασε κιόλας.

Link to comment
Share on other sites

Για δοκιμασε το Bitdefender http://www.bitdefender.com/..Εχω δοκιμασει παμπολα Antivirus (Avast,Kaspersky,Norton) και υπερισχυει με διαφορα απο ολα..Ειδικα το Bitdefender Total Security 2008 που εχω αγορασει εδω και πολλους μηνες εχει κυριολεκτικα ΤΑ ΠΑΝΤΑ μεσα,κανει αψογη δουλεια και ειναι και "παναλαφρο"!!!:whistling: :whistling: Το Nod 32 δεν με συγκινησε καθολου μπορω να πω!!!:coffeetime:

P.S.Κανε με add στο msn για τα περεταιρω..;)

Link to comment
Share on other sites

Και τι θα επρεπε να κανει δλδ το nod32 για να σε "συγκινησει" ????

Ενα απλο, αθορυβο, ελαφρυ προγραματακι ειναι, που κανει (πολυ καλα) τη δουλεια του χωρις να σε ενοχλει....

Αν ηθελες κατι αλλο ας επαιρνες μια "σουιτα" φιλε μου.....

Το εχω σε ολα μου τα συστηματακια και ειμαι υπερ-ευχαριστημενος εδω και αρκετα χρονια....

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη ρε παιδια για antivirus δεν μιλαμε????

Το zone alarm firewall ειναι στην απλη μορφη του, και εχει και μια σουιτα με antivirus,που δεν εχει ενα εναμιση χρονο που κυκλοφορει....

Εσεις πως τη χρισημοποιειτε χρονια και ειστε και ευχαριστημενοι??????????

"Μια ζωη"... Ε οχι δα........

Link to comment
Share on other sites

Και τι θα επρεπε να κανει δλδ το nod32 για να σε "συγκινησει" ????

Ενα απλο, αθορυβο, ελαφρυ προγραματακι ειναι, που κανει (πολυ καλα) τη δουλεια του χωρις να σε ενοχλει....

Αν ηθελες κατι αλλο ας επαιρνες μια "σουιτα" φιλε μου.....

Το εχω σε ολα μου τα συστηματακια και ειμαι υπερ-ευχαριστημενος εδω και αρκετα χρονια....

Βασικα επειδη μπαινοβγαινω συνεχως απο το laptop σε Warez και τα συναφη (δεν χρειαζεται να τα αναφερω) οταν το ειχα εγκαταστησει πριν 1,5 χρονο κολλαγε πολυ πραγμα..Ισως εχεις δικιο και απο τοτε εχει αλλαξει ριζικα..Αυτο δεν το ξερω δυστυχως.Παντος οτι ειναι ελαφρυ αυτο το παρατηρησα σε μεγαλο βαθμο!!:drinks:

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη ρε παιδια για antivirus δεν μιλαμε????

Το zone alarm firewall ειναι στην απλη μορφη του, και εχει και μια σουιτα με antivirus,που δεν εχει ενα εναμιση χρονο που κυκλοφορει....

Εσεις πως τη χρισημοποιειτε χρονια και ειστε και ευχαριστημενοι??????????

"Μια ζωη"... Ε οχι δα........

E?

Πάνω απο 2 χρόνια είναι η Security Suite ;)

Link to comment
Share on other sites

ας πω και εγω μια γνωμη...!!!

εγω παιδια οταν δεν ηξερα απο υπολογιστες σαν θυμα ειχα βαλει Norton..:harhar:

ειναι γεγονος οτι ειναι τρελα βαρυς και πως βρισκει προβληματα τα οποια το ιδιο τα δημιουργει για να σου δειξει οτι κατι κανει!

μετα δοκιμασα zone alarm και ημουν ευχαριστημενος αλλα οχι τοσο απο το antivirus..

μετα περασα σε kaspersky το οποιο το θεωρω παρα παρα πολυ καλο και με καθολου τρυπες!!!!

μετα κατεληξα να κοψω την dsl και να ασχοληθω με το AWMN στο οποιο ο διαμοιρασμος ειναι πολυ πιο ποιοτικος.... (και 54mbps ταχυτητα) και επειδη μπηκα στο τρυπακι να κατεβαζω με τρελες ταχυτητες καταργησα τελειως το firewall γιατι οπως και να το κανεις οταν χρησιμοποιεις torrent clients και dc hubs τα firewall %#$@#$........ακομα και το firewall των windows κλεινω!

ε απο τοτε κατασταλαξα να εχω μονο antivirus sto συστημα μου και αυτο περιοδικα γιατι κατα μεσο ορο ποτε δεν χρειαστηκα τιποτα και ετσι ετρεχα χωρις τιποτα και το αποτελεσμα εχει φανει!!!! ποτε δεν κολησα τιποτα...αρκει να ξερεις σε ποιες ιστοσελιδες μπαινεις και τι κατεβαζεις....απο την στιγμη ομως που δεν εχω ξανα ασχοληθει με net hubs,kazaa,limewire και τετοια εχω βρει την υγεια μου....τα περνω κατευθειαν απο www.leechers.awmn , www.byteme.awmn και αλλα που ειναι ολα καρατσεκαρισμενα! ;)

εντελη προχθες εβαλα παλι το node32 το οποιο ειναι τρομερο και παναλαφρο!!!

και ο λογος ειναι οτι στο δυκτιο που εχω με κατι παιδια στον διπλανο μου βρεθηκε ο ιος Jeefo ο οποιος προσβαλει ολα τα exe που υπαρχουν στο pc....αρα φανταστειτε τι γινοτανε στο pc του γειτωνα!!!

(εδω αξιζει μια παρατηρηση....ο norton αυτον τον ιο δεν τον καθαριζει παρα σου το κανει delete το αρχειο...)

και με χαρα ειδα οτι το node32 του τα καθαρισε ολα!!!! και τα 3700 exe που ειχε στο pc του :shades:

ετσι λοιπον επανερχομαι....το εβαλα και εγω προχτες ετσι απλα για ενα τσεκαρισμα επειδη φοβηθηκα με τον λ@κ@μ@ τον διπλανο και ημουν πεντακαθαρος εντελη μετα απο 1 χρονο χωρις antivirus...!

μονο ενα keylogger ειχα σε ενα cheat ενως παιχνιδιου!!:P

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν μίλησα για Anti-Virus...μόνο για firewall...αλλά μόλις έριξα μια καλύτερη ματιά στο θέμα και όντως λέει για anti-virus!

Το Zona Alarm Firewall κυκλοφορεί σίγουρα πολύ περισσότερο απο 2 χρόνια..:harhar:

Anti-Virus δεν έχω βάλει ποτέ...απλά προσέχω λιγάκι παραπάνω..:)

Link to comment
Share on other sites

Οποιος διαβασει προσεκτικα θα δει οτι οταν αναφερομαι στα "ενα-εναμισυ χρονο"

μιλαω για την σουιτα zone alarm, που εχει antivirus....

To firewall zone alarm εχει πανω απο 8 χρονια που κυκλοφορει......

Και ναι....Αν ξερεις που μπαινεις συνηθως δεν χρειαζεσαι antivirus kai.....AN κολλησεις κατι θα το κολλησουν και αυτοι που εχουν

Link to comment
Share on other sites

Είχα το τελευταίο avast free κανω scan και δεν βρήκε απολύτως τίποτα. Βάζω το Kaspersky 7 trial και βρήκε 8 trojans και έναν ιό.

Τεςπα, αυτό που θέλω να ρωτήσω, είναι αν χρειάζεται να έχω τον ρώσο και στα Vista, από τη στιγμή που τον έχω στα ΧΡ. Αφού έτσι κι αλλιώς, όταν κάνω scan στον δίσκο με τα ΧΡ, κάνω και σε αυτόν με τα Vista.

Link to comment
Share on other sites

...NOD32 & Kaspersky είναι οτι καλύτερο υπάρχει...μην το ψάχνετε :T:

Εγω πάντως εδώ και 4 χρόνια εχω στήσει σε ενα P3 με 512ram το Smoothwall και έχοντας μόνο το Nod32 εχω ξεχάσει τι είναι υιός :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now