GoriLLakoS

[CES 2010] Asus Rampage III Extreme X58 MotherBoard

Recommended Posts

νεωτερα σχετικα με την διαθεσιμοτητα.

Σημερα ερχονται οπως ειχαμε πει οι πρωτες 4 και την ερχομενη Πεμπτη-Παρασκευη θα παραλαβουμε αλλα 32 τμχ απο την συγκεκριμενη μητρικη.

Link to comment
Share on other sites

νεωτερα σχετικα με την διαθεσιμοτητα.

Σημερα ερχονται οπως ειχαμε πει οι πρωτες 4 και την ερχομενη Πεμπτη-Παρασκευη θα παραλαβουμε αλλα 32 τμχ απο την συγκεκριμενη μητρικη.

αυτο το <<συγκεκριμενη>> να υποθέσω οτι θα βγει και δευτερη εκδωση της

Rampage III Extreme με NF 200 και το πανελακι?:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

αυτο το <<συγκεκριμενη>> να υποθέσω οτι θα βγει και δευτερη εκδωση της

Rampage III Extreme με NF 200 και το πανελακι?:rolleyes:

μεχρι στιγμης δεν εχω καποια επισημη ενημερωση για το συγκεκριμενο θεμα.

Αν μαθω κατι εννοειται οτι θα ενημερωσω.

Link to comment
Share on other sites

αυτο το <<συγκεκριμενη>> να υποθέσω οτι θα βγει και δευτερη εκδωση της

Rampage III Extreme με NF 200 και το πανελακι?:rolleyes:

Εσύ πήρες σύντεκνε και έκανες "φασαρία" ? :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα κάτι για ποινή :) , μάλλον μας έχεις μπερδέψει με κανένα άλλο site?

Απλά σε ρώτησα, γιατί μου είπαν πώς πήρε καποιος και έλεγε πώς έιναι απο το Box και εκέι γράψανε πώς υπάρχει κτλ κτλ κτλ. και γέλασα :P

Λίγο ηρεμία σύντεκνε, και θα στην φέρω εγω εκέι, σε αντάλαγμα με στάκα :D

Link to comment
Share on other sites

:hehe:

Τα βλέπεις Αζούς, είδες τι κακά προκαλείς; :hehe:

Βρε, κάνε λίγο κράτη ακόμα, τόσο καιρό περίμενες μην το χαλάς τώρα :)

Edited by George_o/c
Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα κάτι για ποινή :) , μάλλον μας έχεις μπερδέψει με κανένα άλλο site?

Απλά σε ρώτησα, γιατί μου είπαν πώς πήρε καποιος και έλεγε πώς έιναι απο το Box και εκέι γράψανε πώς υπάρχει κτλ κτλ κτλ. και γέλασα :P

Λίγο ηρεμία σύντεκνε, και θα στην φέρω εγω εκέι, σε αντάλαγμα με στάκα :D

δεν είπα ποτέ ότι είμαι από το ΒΟΧ κτλ κτλ κτλ. και ούτε πήγα να εκμεταλλευτώ κάτι και στο τέλος και να θέλω δε μπορώ αλλά όταν ακούω μισόλογα και ασυναρτησίες άλλα να λένε από το κατάστημα εδώ στο Ηράκλειο και άλλα από εκεί και γενικά πράγματα που δεν μπορούν να τεκμηριωθούν,τότε τα παίρνω λίγο ανάποδα! και φυσικά δεν έχω μπερδέψει τίποτα και δεν με πείθει και τίποτα τώρα ποια έτσι κι αλλιώς το ήξερα από την αρχή ότι πάλι θα έχουμε τυρί με ψωμί δεν είναι και η πρώτη φορά ξέρεις που μου γίνεται αυτό, πριν κατι χρονια με τις cellshock τις κοκκινες στα 1150 μετα με τις cellshock τις 1600/7-6-6-18 πριν κανα δυμηνο παλι με cellshock στα 800/4-4-4-12 τωρα με την RIIIX όλο συμπτώσεις ρε γαμώτο!αδαής μπορεί να είμαι αλλά όχι βλάκας! τέλος πάντων το θέμα για μένα έχει λήξει . και _

Link to comment
Share on other sites

πρώτη επαφή με χ58 και επιτέλους η περιβόητη RIIIX .πακέτο με τον 980Χ. τις λίγες ώρες που ασχωληθεικα νομιζω οτι ειναι ενα ευκολο mobo! οπως ολες οι ASUS.

μέχρι στιγμής max bclk που παίζει σταθερά βγάζει 210. από 213 και πάνω μέχρι τα 220 που δοκίμασα δεν το έχει ακόμα! να υποθέσω στο πρώιμο bios? μπορεί και στην έλλειψη εμπειρίας με αυτήν την πλατφόρμα! κανενας αλλος εχει πειραματιστει με την καινουρια RIΙIX?

Υ.Γ το cpu pll είναι από bios 1.8. εδώ το δείχνει λάθος. όλα τα υπόλοιπα είναι όπως στο bios!

sr10rs.jpg

9-5-2010 11-27-39 μμ.png

sr10rs.jpg

9-5-2010 11-27-39 μμ.png

sr10rs.jpg

9-5-2010 11-27-39 μμ.png

sr10rs.jpg.79b15cd7cff91199691217f988002

57fd078177e50_9-5-201011-27-39.png.b3c00

Link to comment
Share on other sites

sr10rs βασικά πρέπει να δώσεις πιο πολύ vtt για να ανεβεις και άλλο σε bclk, είναι πολύ λίγο το 1.3v ;)

..bios πάντως παίζει το 531 και το 534 αν ψάξεις :)

Edited by mortisboy
Link to comment
Share on other sites

οκ...αφου δεν πάει παραπάνω με τόσο vtt απλά θέλει ψυξη το cpu...γενικά να ξέρεις ότι το οριο τους με αέρα είναι 220-230 max !!

και για summer in greece παει παρακατω...

Link to comment
Share on other sites

λογω του οτι αρκετα παιδια απο εδω με εχουν ρωτησει ποτε θα ξαναπαραλαβουμε την R3E ,ενημερωνω οτι αυριο θα παραλαβουμε 32 τμχ απο την συγκεκριμενη Mobo.

Link to comment
Share on other sites

με τόσο χαμηλό multi που το είχα και χαμηλό volt ούτε που ίδρωσε το αυτί του γι αυτό πιστεύω ότι είναι ποιο πολύ θέμα bios αλωστε στους 35 βαθμούς που είναι μάλλον υποθερμία το κόβω!εσυ γιατρε μου τι λες?:D το πρόβλημα είναι ότι δεν βρίσκω ανταπτορα για να βάλω την True Black 120!

Link to comment
Share on other sites

..βρε καλα είναι οι 35c αλλά ολα τα cpu μετά απο καποιο σημείο θέλουν μείον για να ανεβάσουν bclk με άλλα λόγια και θέμα βιος να είναι πάνω απο 230 μην περιμένεις!!

...και γιατί θες ανταπτορα για την true? αφου έχει τρύπες και για S775 το mobo :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now