$@39@

General Android Thread

Recommended Posts

λοιπον εβαλα το cyanogen mod 7 το τελευταιο....βγαινει το μπλε ανθρωπακι,γυριζει ολα οκ...δεν βλεπω ομως android market και ΒΑΣΙΚΟ δεν βλεπει τις επαφες μου απο την Sim.....

Link to comment
Share on other sites

Peace, Love, Unity, Respect & Razer guyz :)

Μην αγχώνεσαι πλάκες κάνουν μεταξύ τους για αυτό δεν λέμε τίποτα. Όταν τους γνωρίσεις θα καταλάβεις :D

το παιζει εριστικος... και μαγκας

Δεν υπάρχει ο Jason :hehe:

Link to comment
Share on other sites

λοιπον εβαλα το cyanogen mod 7 το τελευταιο....βγαινει το μπλε ανθρωπακι,γυριζει ολα οκ...δεν βλεπω ομως android market και ΒΑΣΙΚΟ δεν βλεπει τις επαφες μου απο την Sim.....

Θα κάνεις εγκατάστασει με τον ίδιο τρόπο που έβαλες την ρομ ένα άλλο zip που θα έχει μέσα τα Google apps Για τη συσκευή σου. Μέσω clockwork ή όποιο custom recovery έχεις και μετά Reboot. Απλώς θα πρέπει να μην σετάρεις τίποτα στην αρχή και να σετάρεις αφού έχεις περάσει τα gapps. Για τις επαφές μην αγχώνεσαι. Θα τις περάσεις κανονικά από τη σιμ. Απλώς μετά κάνε ένα extract to sd για να στις βλέπει αμέσως όποια ρομ και να βάλεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλό :T: Είδες με τη ρομ και μόνο πόσο κερδίζεις? Βασικά με τις επαφές σου, πάτα το εικονίδιο των επαφών και μετά το menu. Θα σου ανοίξει 6 παραθυράκια. Ένα από αυτά λέει Εισαγωγή/Εξαγωγή, το πατάς και μετά σου βγάζει 4 επιλογές. Πατάς αυτή που λέει "Εισαγωγή από κάρτα SIM". Το δοκίμασες?

Link to comment
Share on other sites

oh yes...δεν εκανε τιποτα...δοκιμασα και κατι κολπακια με airplane mode on/off αλλα τζιφος...

ε τελικα πηρα το Χ10i εκανα backup /sd κι απο κει το περασα στο LG...πφφφφ...μαμακιες...

Link to comment
Share on other sites

Το αποθήκευσες σαν .vcf αρχείο δλδ και τώρα θα το αναγνωρίζεις όποτε θες πάλι. Γενικά καλό θα ήταν όταν το σετάρεις τελείως το κινητό, δλδ βάλεις όποιο πρόγραμμα θες, κανένα Navigation και γενικά το έχεις όπως θες, κάνε ένα nand backup από Recovery mode μέσω clockwork. Τραβάει Image από όλο το κινητό και πολύ απλά αν δοκιμάσεις κάτι στο μέλλον και δεν "κάτσει" σωστά απλά κάνεις ένα restore το zip Που θα έχεις φτιάξει και τέλος. Ούτε γάτα ούτε ζημιά :) Εγώ έχω 4-5 διαφορετικά backups από κάθε ρομ που μου άρεσε (μέχρι και 2.2 έχω :heh:) και βάζω ανά πάσα στιγμη όποιο θέλω.

Link to comment
Share on other sites

παντως οτι ανεβαινεις στο quadrant δεν σημαινει πως εχεις πιο γρηγορη ρομ στην καθημερινοτητα που χρησιμοποιεις το κινητο.. ειναι απλα "αριθμοι"..

χωρις o/c υπαρχει ρομ που το galaxy s το πρωτο, βγαζει 3500.. αυτο δεν σημαινει πως ειναι απαραιτητα καλη..!;) δες ποια εχει μεγαλυτερη ευχρηστια,και σου δινει την αισθηση της ταχυτητας καλυτερα απο τις αλλες και διαλεξε..!:)

Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεσαι πλάκες κάνουν μεταξύ τους για αυτό δεν λέμε τίποτα. Όταν τους γνωρίσεις θα καταλάβεις :D

Δεν δεν δεν σε πιάνω.:rant::cussing:

Δεν υπάρχει ο Jason :hehe:

Γιωργο σταματα κοκκινίζω :o

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας

πρόσφατα αγόρασα το Huawei Ideos X5, και θα'θελα να ρωτήσω κάποια πράγματα.

1ον. Πώς μπορώ όταν το έχω συνδεμένο μέσω USB με το PC μου να μπαίνω στο ίντερνετ όπως γινόταν όταν είχα το HTC Diamond με WM, και

2ον. Τι GPS navigation software να χρησημοποιήσω που να μην θέλει να ναι διαρκώς συνδεμένο στο ίντερνετ μέσω 3G. BTW έχω βάλει το iGO αλλά μου το βγάζει σε ένα μικρό παράθυρο στην οθόνη

Αυτά

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now