$@39@

General Android Thread

Recommended Posts

χαχαχα καλη φαση...εχει ενδιαφερον ομως ε??

Ερωτηση...στο x10i της Σωτηριας με το flashtool δεν κανω ολη την δουλεια??

για roms,kernels κλπ κλπ...

Εξαρτάται τι roms θες να βάλεις. Οι μόνες ρομς που παίζουν στο flash tool είναι οι official.

Το flash tool είναι μια χαρά για να το rootάρεις και να του περάσεις το xrecovery.

Οι περισσότερες ρομ,kernels κτλπ απ το xrecovery περνάνε.

Link to comment
Share on other sites

με το flashtool έχει επιλογή να στο rootάρει το κινητό και να σου περάσει το xrecovery. Για να ενεργοποιήσεις αυτές τις λειτουργίες πρέπει να έχεις ενεργοποιήσει το debugging mode.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας

πρόσφατα αγόρασα το Huawei Ideos X5, και θα'θελα να ρωτήσω κάποια πράγματα.

1ον. Πώς μπορώ όταν το έχω συνδεμένο μέσω USB με το PC μου να μπαίνω στο ίντερνετ όπως γινόταν όταν είχα το HTC Diamond με WM, και

2ον. Τι GPS navigation software να χρησημοποιήσω που να μην θέλει να ναι διαρκώς συνδεμένο στο ίντερνετ μέσω 3G. BTW έχω βάλει το iGO αλλά μου το βγάζει σε ένα μικρό παράθυρο στην οθόνη

Αυτά

Κανείς που να ξέρει να απαντήσει αυτά; ^^

Γιατί με ρωτούσε πάλι σήμερα ο brother και δεν ήξερα να του απαντήσω :D

Link to comment
Share on other sites

Για gps να βάλει το Navigon 3.6.0 που γίνεται εγκατάσταση απλά και γρήγορα απλά πρέπει την 1η φορά να είναι συνδεδεμένος στο wifi και να περιμένει να κατεβάσει ότι χρειάζεται (συνήθως είναι πάρα πολλοί οι χάρτες και εμείς χρειαζόμαστε μόνο της Ελλάδας). Εδώ είναι ότι χρειάζεται Mobilism • View topic - [Android] Navigon MN 3.6.0 EU. Τώρα για ίντερνετ μέχω κινητού στο pc δεν ξέρω γτ δεν έχω κάνει ποτέ κάτι τέτοιο... Εάν χρειαστεί οτιδήποτε για το navigon μίλα μου μέσω msn.

edit: Μόλις περιμένει και τελειώσει ότι κατεβάζει, θα συνδέσει το κινητό στον η/υ και θα βγάλει από το φάκελο sd card/navigon/maps όλους τους χάρτες και θα αφήσει μόνο της Ελλάδας. Να μην τους σβήσει, απλά να τους κάνει αποκοπή-επικόλληση σε ένα φάκελο στον η/υ να τους έχει.

Edited by $@39@
Link to comment
Share on other sites

για ιντερνετ μεσω τοθ κινητου να ψαξει για usb tethering αλλα εμενα δενδουλεψε ποτε γιατι εδινα ιντερνετ στο πισι απο το wifi του κινητου.

για το gps οτι ειπε ο πουσιας, δεν τα ξερω καλα αυτα εγω.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά το να προχωρήσεις λίγο τις γνώσεις σου παραπέρα σε άγνωστα νερά, απαιτεί θυσίες. Δοκιμάζω σε μένα και όχι σε άλλους, πολύ απλά για να είμαι σε θέση να απαντήσω 100% σε ότι χρειαστεί. Και αυτό για να μην κάνει κάποιος άλλος κάποιο λάθος. Τουλάχιστον όπως σου είπα το διόρθωσα χθες και ΑΜΑ σου αρέσει... που δεν το νομίζω :D

Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν... τώρα το Game boy α μπορεί να έχει τροφοδοσία από Mini-usb και αν παίρνει μπαταρία πό το desire που έχει 99% τα χαρακτηριστικά που χρειάζεται το game boy. Και αυτό γιατί όπως σου είπα θα έχει επαναφοριζόμενη μπαταρία που θα τη βάζω κατευθείαν πάνω στο φορτιστή και θα είναι και πολύ ελαφρύτερο όταν παίζω στο χέρι. Και όταν θέλω θα παίρνω ρεύμα από φορτιστή usb ;)

Link to comment
Share on other sites

δεν ξαπαπερνας nightly. για καποιο λογο δεν εγιναν κανονικες ρομ και εμειναν beta. εχουν αρκετα κουσουρια απο οσο ειχα δει οταν ασχολιομουν με android :P

Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν... τώρα το Game boy α μπορεί να έχει τροφοδοσία από Mini-usb και αν παίρνει μπαταρία πό το desire που έχει 99% τα χαρακτηριστικά που χρειάζεται το game boy. Και αυτό γιατί όπως σου είπα θα έχει επαναφοριζόμενη μπαταρία που θα τη βάζω κατευθείαν πάνω στο φορτιστή και θα είναι και πολύ ελαφρύτερο όταν παίζω στο χέρι. Και όταν θέλω θα παίρνω ρεύμα από φορτιστή usb ;)

Ωραια η modda. Μπράβο ;)

Sent from my Blade using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αλλα προσωπικα το εχω βαρεθει το Android.

Δεν εχει κατι το εντυπωσιακο σαν λειτουργικο, δεν ειναι κομψο...

Αντε να βγει κανα High end Nokia με wp7 να το χτυπησουμε...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now