Recommended Posts

:crack: Όχι όχι.. όχι! Πες μου διεύθυνση.. σου στέλνω τώρα 2 κομμάτια!

FYI το συγκεκριμένο Μιλφειγ κάνει το Μιλφειγ της Δέσποινας να φαίνεται λες και το έφτιαξε πρωτοετής σπουδαστής ζαχαροπλαστικής!

Link to comment
Share on other sites

Δεν άντεξα!!! Πήρα κρουασάν μήλου να φάω ζεστο!! Ήταν το μοναδικό γλυκό που μπορούσα να βρω τέτοια ώρα!!! :hehe: Θα πάρω και παγωτό από απέναντι σε λίγο.

Link to comment
Share on other sites

3 θεματα.

1)ποια ειναι οι δεσποινα (εκτος αν εννοεις τα ζαχαροπλαστεια/φουρνοι τι ειναι)

2)ποια το εφτιαξε αυτο?

3)γιατι κοιταει και ο πουσιας το θεμα?

Link to comment
Share on other sites

Να είδες.. εγώ απλά postara ένα μικρό Snack μην γνωρίζοντας ότι είσαι στο γραφείο και ψοφάς για ένα γλυκό.. ενώ ο φίλος σου από πάνω σου ξύνει τις πληγές σκόπιμα! Να ποιον θα χαντακώσεις! :D

Link to comment
Share on other sites

ο σακης ειναι γνωστος μου, οχι φιλος μου οποτε πάλι έχασες :P

anyway, ελατε στο ΟΤ να τρολλαρουμε, μην γεμιζουμε το θεμα ετσι :D

Link to comment
Share on other sites

Έχει αρχίσει να παίρνει σχήμα.. κάπως έτσι θα δείχνει απλά σκεφτείτε το sleevaρισμένο και το 24pin κάτω θα είναι σταθερό - στερεωμένο στην αλουμινένια κατασκευή!

Πως σας φαίνεται σαν ιδέα?

dsc02063e.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ένας λόγος που το έκανα έτσι J. είναι γιατί θα μου είναι πιο εύκολο να "στρώσω" τα καλώδια.. τα καλώδια πηγαίνουν σε ευθείες γραμμές στον προορισμό τους, χωρίς να μπλέκονται μεταξύ τους.. θα είναι αρκετά εύκολο το στρώσιμο και πιστεύω ότι θα δείξει πολύ όμορφα με τον φωτισμό του plexi από πίσω! Mike πιστεύω ότι τα έχω κάνει όλα σωστά όσο αναφορά την συνδεσμολογία, τώρα αν του δώσω ρεύμα και τα πάρω όλα στα χέρια.. τι να σου πω! Ελπίζω να βάλει ο θεός το χέρι του :D

Link to comment
Share on other sites

Ενας απο τους (ελαχιστους) λογους που λυπαμαι που μενω επαρχια, ειναι οτι δεν μπορω να

γνωρισω απο κοντα ατομα σαν εσας ωστε να μπορεσω να μαθω κατι παραπανω.

Respect σε ολους σας και συνεχισε τη καλη δουλεια, η καθε ιδεα σου ειναι καλυτερη απο τη

προηγουμενη. Μου φαινεται οτι στο τελος θα τρελλαθουμε ολοι μας απο αυτο που θα μας

εμφανισεις.

Link to comment
Share on other sites

Το αλουμινένιο που έχω βάλει από πάνω είναι το πλακάκι που είχε η VGA από την MSI και θα κόψω την ψύκτρα σε αυτό ακριβώς το σχήμα! Πέρα από αισθητική βελτίωση πιστεύω ότι θα κάνει και καλύτερη δουλειά αυτό που θα βάλω!

Link to comment
Share on other sites

μετα θα κολησεις την ψυκτρα πανω στο αλουμινενιο

η προκειται για αντικατασταση?

αν ειναι για αντικατασταση θεσεις για τις βιδες θα κανεις με την υδροκοπη?

Link to comment
Share on other sites

Θα αντικαταστήσω το αλουμινένιο πλακάκι με την ψύκρα που θα κόψω. Τις τρύπες θα τις ανοίξω μόνος μου όπως και το σπείρωμα. Θα βιδωθεί πάνω στο pcb με τον ίδιο τρόπο που ήταν βιδωμένο και το αρχικό πλακάκι. Και μιας και το συζητάμε ξέρετε που μπορώ να βρω μικρών διαστάσεων ελατήρια?

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος ρε Mike αλλά δυστυχώς το πιο μικρά που έχει είναι M4 .. είναι πολύ μεγάλα για την δουλειά που τα θέλω.. αλλά τώρα που το σκέφτομαι νομίζω βρήκα μια πολύ καλή λύση.. Ελατήρια από στυλό και μαύρο ματ spray για το βάψιμο! Λες να είναι κομπλε?

Link to comment
Share on other sites

Αν τα θελεις για τις γραφικων τα ψυχτρακια παντως δεν νομιζω οτι χρειαζετε...κανε M2.5 σπειρωμα και περνα βιδακια (βαλε και button head inox) χωρις ελατηρια...λεω μια ιδεα τωρα...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now