maska79

Ταινίες & Σειρές...

Recommended Posts

Pulp Fiction. Όταν την είδα πρώτη φορά, δεν την κατάλαβα. Αλλά τώρα όταν συνειδητοποίησα τι γίνεται, το σίγουρο είναι ότι αυτή η ταινία έθεσε τα νέα στάνταρ για τον κινηματογράφο.

Relax, είσαι μικρός ακόμη θα αλλάζεις γρήγορα γνώμη.

Link to comment
Share on other sites

Πάω να δω Oldboy & Captain America: The First Avenger. Εντυπώσεις; Αύριο. ;)

To Captain America το είδα χθές και μπορώ να πώ οτι είναι αρκετά καλογυρισμένο και με τα προφανή εφέ μέσα. Άν θυμάσαι τί παίζει με τα κόμικ περίμενε κάτι ανάλογο και επίσης θα υπάρξει και δεύτερο :)

Εγώ ετοιμάζομαι να δώ για πρώτη φορά το Pi που άν και ασπρόμαυρο είναι απο τα καλύτερα classic.

Pi - Der Film (1998) - IMDb

Link to comment
Share on other sites

εγω σημερα πηγα και ειδα το καινουριο sherlok holmes.γενικα μπορω να πω καλη ταινια.την περιμενα ΠΟΛΥ χειροτερη.η σκηνοθεσια εχει βοηθησει πολυ να ανεβει η ταινια και πιστευω σε 3d θα ηταν ακομα καλυτερη.

Link to comment
Share on other sites

Πάω να δω Oldboy & Captain America: The First Avenger. Εντυπώσεις; Αύριο. ;)

Λοιπόν, τι έχω να πω. Για το Oldboy έχω να πω τα καλύτερα, αφού έχω ακούσει πολύ καλά πράγματα για αυτήν και πραγματικά τα αξίζει. Την είδα δύο φορές. Το Captain America, καλό είναι αλλά μέχρι εκεί, αφού από ένα σημείο και μετά μπορούσες να προβλέψεις τι θα γίνει και περίμενες να τελειώσει γρήγορα. Ανάμικτα συναισθήματα.

Τέλος, χθες είδα και την Beyond the Law. Πολύ καλή ταινία κατά την γνώμη μου, παρά την χαμηλή βαθμολογία στο IMDB.

Αυτά από εμένα, καλή θέαση. :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now