JC_Denton

Review + Overclocking Guide: GIGABYTE GA-EX58-EXTREME + Core i7 920 @ 4 GHz

Recommended Posts

JC_Pieston είσαι GIGAντοτεράστιος όπως είπε και κάποιος άλλος !

Πήρες ένα απλό pdf και το μετέτρεψες σε 28 Full σελίδες.

Εμένα μου άρεσε πολύ, ήσουν λεπτομερέστατος και οι φωτογραφίες τα Cπάνε :hehe::T:

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά από τις καλύτερες παρουσιάσεις (αν όχι η καλύτερη) σε παγκόσμιο επίπεδο για Core i7. Ειλικρινά έχω μείνει άφωνος από την άψογη δουλειά που κάνατε. Όσα μπράβο και να σας πουν, πραγματικά είναι λίγα. Συγχαρητήρια για μια ακόμα φορά.

Απλά...απίστευτο review.

Link to comment
Share on other sites

Thanx man, η αλήθεια είναι ότι με παίδεψε αρκετά το συγκεκριμένο, αλλά πιστεύω πως βγήκε καλό :D

Χαίρομαι που σ' άρεσε, όπως επίσης ελπίζω να βοήθησε όσους τώρα μπήκαν στο "τριπάκι" του o/c ή των i7 ;)

Μόλις βρω χρόνο, θα ετοιμαστεί και κάτι ακόμα, λίγο πιο extreme όμως αυτή τη φορά :D

Link to comment
Share on other sites

βρε αυτοι καλα ειναι τους ερχονται τα mobo τζαμπα κ με οδηγειες κιολας για ο/c(σιγα τις οδηγειες τις gigabyte...για noobs,τεσπα...)δινουν terravolts κλπ κανουν τα clokia τους χωρις πολλα εξοδα να ναι καλα οι χορηγοι:Q.. ας επαιρνα τζαμπα mobo κ μετα να δεις reviews k mhz που θα εκανα 1000+1 σελιδες θα εγραφα!!

μη το παρει κανας reviewer προσωπικα δεν αναφερομαι προσωπικα σε κανενα

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι έτσι απλά τα πράγματα όμως ;)

1) Μπορεί η μητρική να μη σου μείνει, οπότε..δε θες να την επιστρέψεις και καμμένη...

2) Το να γράψεις ένα Review δεν είναι εύκολη υπόθεση. Φαίνεται εύκολο, δεν είναι όμως. Οι δοκιμές, οι φωτογραφήσεις, το διάβασμα άρθρων, η "πίεση" για να εντοπίσεις τα αρνητικά/θετικά του κάθε προϊόντος, το timeline που σου έχει τεθεί, τα διαγράμματα...Όλα αυτά ΔΕΝ είναι ευχάριστη εμπειρία.

Όπως και οι Reviewers παιχνιδιών δεν καλοπερνάνε, έτσι και εδώ.

Να σου πω επίσης το εξής: Για ελάχιστα review που έχω κάνει έχω κρατήσει πράγματα. Αυτά τα Review όμως δεν τα θεωρώ τα καλύτερά μου. Κέφι, όρεξη και διάθεση να υπάρχει, αυτό κάνει ένα Review καλό.

Ας μου δώσουν αύριο τζάμπα μια GTX 295 αλλά να με πιέσουν να βγάλω το Review σε 4 μέρες. Θα βγει κάτι μέτριο. Αν κάτσω μόνος μου και κάνω δοκιμές, με ότι κάρτα βρω μπροστά μου μέσα σε ένα μήνα, θα βγει ένα Roundup απίστευτο ;)

3) Στο δικό μας h/w κάνουμε χειρότερα ;) Ειδικά εγώ είμαι λίγο των ορίων, έστω κι αν είμαι με αέρα. Δίνω ρεύμα άνετα, δεν το φοβάμαι. Το παν για μένα είναι να κάνω ένα αντικειμενικό Review. Αν αυτό σημαίνει ότι θα δοκιμάσω τις αντοχές μιας μητρικής στα άζωτα, θα τις δώσω όσα Volt παίρνει. Αν όμως μιλάμε για αέρα και 24/7 καταστάσεις, σιγά μην τη ζορίσω με πολύ φορτίο - ποιος ο λόγος?

Link to comment
Share on other sites

βρε αυτοι καλα ειναι τους ερχονται τα mobo τζαμπα κ με οδηγειες κιολας για ο/c(σιγα τις οδηγειες τις gigabyte...για noobs,τεσπα...)δινουν terravolts κλπ κανουν τα clokia τους χωρις πολλα εξοδα να ναι καλα οι χορηγοι:Q.. ας επαιρνα τζαμπα mobo κ μετα να δεις reviews k mhz που θα εκανα 1000+1 σελιδες θα εγραφα!!

μη το παρει κανας reviewer προσωπικα δεν αναφερομαι προσωπικα σε κανενα

μακάρι να ήταν τόσο απλά τα πράγματα και μακάρι να κρατάγαμε ότι hw κάναμε review

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω ότι ούτε καν μπήκες στον κόπο να διαβάσεις το κείμενο και να δεις ότι ΑΚΡΙΒΩΣ πάνω σε αυτό το .pdf που μας έστειλε η GIGABYTE βασίστηκε ο οδηγός?

...:hug:..

Link to comment
Share on other sites

Φοβερό άρθρο και ακόμα καλύτερη αντιγραφή... όλα τα αντιγράψατε... και τις εικόνες και τα σχεδιαγράμματα...

http://images.tweaktown.com/imagebank/Core%20i7%20920%20oc%204G%202008.12.12_(ENG).pdf

Ειναι απλά τα πράγματα φιλαρακι μου. Αμα δεν σ αρέσει αυτό το Site ΜΗΝ ΞΑΝΑΜΠΕΙΣ ΠΟΤΕ.

Link to comment
Share on other sites

Φοβερό άρθρο και ακόμα καλύτερη αντιγραφή... όλα τα αντιγράψατε... και τις εικόνες και τα σχεδιαγράμματα...

http://images.tweaktown.com/imagebank/Core%20i7%20920%20oc%204G%202008.12.12_(ENG).pdf

:@....

Κόκκινη απ'το πρώτο λεπτό; Κακό σημάδι αυτό... Πάρε τα κουβαδάκια σου και άντε να παίξεις αλλού τώρα :)

Link to comment
Share on other sites

Αφηστε τις κοκκινες παιδες, μην κανουμε πραγματα που δε μας αρεσουν ;)

Απλα με παραξενευει το οτι ο φιλος μας μπηκε, ποσταρε το link και προφανως δε διαβασε καν τον οδηγο. Δεν πειραζει, εκανε λαθος.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now