esdee

Offtopic Συζητήσεις

Recommended Posts

Που να κοιταξω για Fluke πολυμετρα και σταθμους κολλησης/αποκολλησης ?

Το τελευταιο δεν θελω να ειναι μαζι για 2 λογους:

1) ειναι πανακριβοι

2) πρακτικοτητα

Εχω ενα κολλητηρι για χαζοδουλειες των 10? αλλα ειναι καιρος να παω σε

ενα καλυτερο, πιστευω στα 30-50? να καλυπτομαι. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Πάστελ πότε θ'αλλάξει ο καιρός; Για συνεχόμενες μέρες, όχι 2-3 και μετά πάλι τα ίδια. Έλληνα με τόσα χρήματα δεν παίρνεις Fluke. Κοιτάς σε άλλες μάρκες.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά, τους ανθρώπους με "αρνητική" ενέργεια, τους εκτιμώ περισσότερο από τους ανθρώπους που συγκρίνουν την ενέργεια τους με την ενέργεια άλλων. Το θέμα δεν είναι να είσαι "καλύτερα" από τον διπλανό σου.. το θέμα είναι να είσαι καλά με τον εαυτό σου.. Το να τροφοδοτείς το χαμόγελο σου, από την δυστυχία των γύρω σου, δεν είναι και τόσο υγιές.. Όλο αυτό, είναι χαρακτηριστικό του Έλληνα! Κρίνουμε το πόσο χαρούμενοι/θετικοί είμαστε, σε σχέση με το πόσο δυστυχισμένοι είναι οι γύρω μας..

Ένας άνθρωπος που για τον Α ή Β λόγο, βλέπει τα πράγματα μαύρα, τουλάχιστον έχει κάποιες πιθανότητες να βελτιώσει την ζωή του γιατί βλέπει ακριβώς τι είναι αυτό που τον κάνει έτσι.. On the other hand, ένας άνθρωπος που νομίζει ότι είναι χαρούμενος, επειδή οι γύρω του είναι δυστυχισμένοι, είναι μάλλον γελασμένος..

Μην προσπαθείς να είσαι πιο γελαστός από τον διπλανό σου.. να προσπαθείς να είσαι πιο γελαστός από ότι ήσουν εχτές..

Όλοι τραβάμε το λούκι μας, χωρίς να ξέρουμε τι λούκι τραβάει ο απέναντι με την "κακή διάθεση".. Είναι πολύ ρηχό να κρίνεις κάποιον, επειδή δεν σου αρέσει ο τρόπος με τον οποίον διαλέγει να παλέψει τα προβλήματα του..

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά, τους ανθρώπους με "αρνητική" ενέργεια, τους εκτιμώ περισσότερο από τους ανθρώπους που συγκρίνουν την ενέργεια τους με την ενέργεια άλλων. Το θέμα δεν είναι να είσαι "καλύτερα" από τον διπλανό σου.. το θέμα είναι να είσαι καλά με τον εαυτό σου.. Το να τροφοδοτείς το χαμόγελο σου, από την δυστυχία των γύρω σου, δεν είναι και τόσο υγιές.. Όλο αυτό, είναι χαρακτηριστικό του Έλληνα! Κρίνουμε το πόσο χαρούμενοι/θετικοί είμαστε, σε σχέση με το πόσο δυστυχισμένοι είναι οι γύρω μας..

Ένας άνθρωπος που για τον Α ή Β λόγο, βλέπει τα πράγματα μαύρα, τουλάχιστον έχει κάποιες πιθανότητες να βελτιώσει την ζωή του γιατί βλέπει ακριβώς τι είναι αυτό που τον κάνει έτσι.. On the other hand, ένας άνθρωπος που νομίζει ότι είναι χαρούμενος, επειδή οι γύρω του είναι δυστυχισμένοι, είναι μάλλον γελασμένος..

Μην προσπαθείς να είσαι πιο γελαστός από τον διπλανό σου.. να προσπαθείς να είσαι πιο γελαστός από ότι ήσουν εχτές..

Όλοι τραβάμε το λούκι μας, χωρίς να ξέρουμε τι λούκι τραβάει ο απέναντι με την "κακή διάθεση".. Είναι πολύ ρηχό να κρίνεις κάποιον, επειδή δεν σου αρέσει ο τρόπος με τον οποίον διαλέγει να παλέψει τα προβλήματα του..

Ωραίος φίλε :)

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά, τους ανθρώπους με "αρνητική" ενέργεια, τους εκτιμώ περισσότερο από τους ανθρώπους που συγκρίνουν την ενέργεια τους με την ενέργεια άλλων. Το θέμα δεν είναι να είσαι "καλύτερα" από τον διπλανό σου.. το θέμα είναι να είσαι καλά με τον εαυτό σου.. Το να τροφοδοτείς το χαμόγελο σου, από την δυστυχία των γύρω σου, δεν είναι και τόσο υγιές.. Όλο αυτό, είναι χαρακτηριστικό του Έλληνα! Κρίνουμε το πόσο χαρούμενοι/θετικοί είμαστε, σε σχέση με το πόσο δυστυχισμένοι είναι οι γύρω μας..

Ένας άνθρωπος που για τον Α ή Β λόγο, βλέπει τα πράγματα μαύρα, τουλάχιστον έχει κάποιες πιθανότητες να βελτιώσει την ζωή του γιατί βλέπει ακριβώς τι είναι αυτό που τον κάνει έτσι.. On the other hand, ένας άνθρωπος που νομίζει ότι είναι χαρούμενος, επειδή οι γύρω του είναι δυστυχισμένοι, είναι μάλλον γελασμένος..

Μην προσπαθείς να είσαι πιο γελαστός από τον διπλανό σου.. να προσπαθείς να είσαι πιο γελαστός από ότι ήσουν εχτές..

Όλοι τραβάμε το λούκι μας, χωρίς να ξέρουμε τι λούκι τραβάει ο απέναντι με την "κακή διάθεση".. Είναι πολύ ρηχό να κρίνεις κάποιον, επειδή δεν σου αρέσει ο τρόπος με τον οποίον διαλέγει να παλέψει τα προβλήματα του..

Δεν μίλησα πριν το να είσαι καλύτερα από τον διπλανό σου. Μάλλον εσύ το βλέπεις έτσι.

Εγώ μίλησα να υπάρχεις εσύ που εισαι χαρουμενος και χαμογελαστός και να περιβάλεσαι από ανθρώπους

που συνέχεια τα βλέπουν όλα μαύρα....και να πρέπει συνέχεια να τους κάνεις support!

Το γιατί τα βλέπουν μαυρα δεν ξέρω...μπορεί από τον πολύ απλόλόγο πως έχουν ψυχολογικά ή ανάγκη

από ανάδειξη του εγώ τους καιαυτός έιναι ο μοναδικός τρόπος να τραβάνε την προσοχή σου μέχρι και

έναν πολύ άγριο και άσχημο λόγο.

Από την άλλη, δεν ξέρω κανέναν που τα βλέπει μαυρα να ξέρει τον λόγο καινα ξέρει τι τον κάνει έτσι.

Συνήθως, προσπαθεί να βρεί κάποιον λόγο στα πάντα για να νιώσει ριγμένος, μειωμένος, αδικημένος κτλ.

Άλλο το κακή διάθεση φίλε Γιάννη που συμβαίνει σε όλους και άλλο η μαυρίλα και η μιζέρια!

Link to comment
Share on other sites

Δεν το προσωποποιώ.. δεν είναι πως το βλέπω εγώ και πως το βλέπεις εσύ.. Είναι πως το βλέπει ο κάθε ένας μας στις διάφορες φάσεις που περνάμε. Όπως όλοι, έτσι και εσύ, έχουμε ανάγκη από υποστήριξη σε κάποιες φάσεις τις ζωής.. Το θέμα είναι πως κρίνεις αυτούς που έχουν ανάγκη από υποστήριξη, όταν εσύ είσαι δεν την χρειάζεσαι..

Link to comment
Share on other sites

Δεν το προσωποποιώ.. δεν είναι πως το βλέπω εγώ και πως το βλέπεις εσύ.. Είναι πως το βλέπει ο κάθε ένας μας στις διάφορες φάσεις που περνάμε. Όπως όλοι, έτσι και εσύ, έχουμε ανάγκη από υποστήριξη σε κάποιες φάσεις τις ζωής.. Το θέμα είναι πως κρίνεις αυτούς που έχουν ανάγκη από υποστήριξη, όταν εσύ είσαι δεν την χρειάζεσαι..

Έχει διαφορά το "χρειάζομαι υποστήριξη σε κάποια φάση της ζωής μου" από το "χρειάζομαι υποστήριξη για όλη μου την ζωή"!

Δεν έχει?

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=5]GoriLLakoS[/MENTION]

βασιλη μου θα με στηριξεις εμενα σε ολη μο υτην ζωη?

Γεια btw!

Μακάρι Αλέκο μου αλλά δεν μπορώ!

Λόγω ύψους και κιλών δεν θα σε αντέξω για τόσο μεγάλο χρονικό διάστημα!

Link to comment
Share on other sites

-Μαρινάκη σε θέλουν στο τηλέφωνο.

-Ποιος;

-Αυτός. 3-0!

πες και εσύ ρε @venisk γαμώτο!

:hehe: Καλό αλλά είναι 0-3!!

Τι να πω και εγώ περιμένω με αγωνία το παοκ - 0-3!!

Ο καθένας μας έχει διαφορετικές εμπειρίες από τη ζωή του και από τους ανθρώπους που γνωρίζει και συναναστρέφεται. Το μόνο που ξέρω είναι ότι στα καλά είμαστε όλοι πρώτοι καφέδες φαγητά ποτά βόλτες..μόλις στραβώσει κάτι την κάνουμε με ελαφρά πηδηματάκια.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πέρασαν για άλλη μία φορά καταπληκτικά. Ο κόσμος άπειρος, έβγαλα όσες φωτό μπορούσα μέχρι που πέθανε η μπαταρία της μηχανής και μετά άρχισα με το κινητό μερικές. 280+ φωτογραφίες σύνολο. Όπως είπα τo thread αύριο. Μη περιμένετε να δείτε γήινα μοντέλα.

Και 3 πίκρες από την έκθεση.

1) Η Ferrari δεν είχε τη La Ferrari

2) H Porsche δεν είχε την 918.

3) Δεν μας άφησαν να μπούμε στη Rols Royce. (μπήκαμε στην Aston Martin βέβαια).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now