esdee

Offtopic Συζητήσεις

Recommended Posts

Ξέχασα και άλλο...

Ένας διευθυντής τμήματος, 62 ετών, θέλησε να βοηθήσει τους (ευτυχώς λίγους) άστεγους που έχει η πόλη.

Οργάνωσε λοιπόν ένα fundraising με στόχο τις 3000?.

Για να προβάλει το σκοπό του, πήγε και κοιμήθηκε την Παρασκευή 4 Δεκεμβρίου στο δρόμο, μαζί με τους άστεγους της πόλης, ώστε να διαπιστώσει από κοντά τις συνθήκες. Μάλιστα, εκείνη την Παρασκευή μας χτύπησε η καταιγίδα Desmond, με βροχή και ανέμους >160χαω. Φυσικά δεν ακύρωσε το πρόγραμμά του, πήγε κανονικά με τη βροχή.

Τελικά, μάζεψε 3340? με τα οποία πλήρωσε μια επέμβαση για έναν άστεγο που έπρεπε να γίνει άμεσα και με τα υπόλοιπα αγόρασε φάρμακα, ρούχα, κουβέρτες και τρόφιμα, τα οποία και τους τα έδωσε.

Ψάξε να το βρεις σε εφημερίδα. Δε νομίζω να υπάρχει, ίσως σε κάποια τοπικά νέα.

Δεν τα προωθούν, αλλά τα κάνουν καθημερινά.

copegalway.ie | Support Paddy Medley's fundraising page | copegalway.ie - Online Fundraising and SMS Donation

Link to comment
Share on other sites

Επίσης μην ξεχνάμε ότι εδώ μιας πιάνει ο πόνος για όσους έχουν ανάγκη μόνο τις γιορτές. Τουλάχιστον όσοι έχουν την υγεία τους έπρεπε να τους παίρνει το κράτος και να τους βάλει να δουλεύουν ώστε να προσφέρουν και να μην χρειάζεται απλά να τους λυπούνται κάθε 24 Δεκέμβρη. Κρίμα τους πρόσφυγες που ήρθαν.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! Είχε ένα μίνι τροχαίο μια φίλη μου πρωί πρωί πέρασε ένα στοπ κ έριξε ένα μηχανάκι..δεν έπαθε τίποτα αυτός και σηκώθηκε αμέσως και της λέει κρατάς λεφτά πάνω σου να πάμε να μου πάρεις ένα πλαστικό για το μηχανάκι? :hehe:

Link to comment
Share on other sites

^^^

Σωστό το βρίσκω το παλικάρι για να μην επιβαρυνθεί η φίλη σου και πληρώνει και παραπάνω ασφάλεια γιατί νομιζω εχει κάποια μικρή ποινή!

Το θέμα ειναι να υπάρχει συνεργασία σε τέτοιες περιπτώσεις!

Και αφού ήταν μόνο υλικές ζημιές πάλι καλα!

Όλα φτιάχνονται!

Sent from my iPhone 6S 

Link to comment
Share on other sites

Helloooooooooo peope!

How are you?

Πρώτη μου είσοδος μετά τις 28 Δεκεμβρίου και πολλά πολλά μηνύματα! :D

Όλοι καλά?

Ετοιμάζομαι για Mega Sales Thread λογικά αύριο!

SMS και τηλέφωνα δεν θα απαντηθούν :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από εφέ η ταινία ήταν ένα πήγαινε έλα...αν είναι δυνατόν! Να πάρει όσκαρ για τα εφέ τίποτα άλλο.

Να δω πρώτα την ταινία του λεονάρντο και μετά θα σου πω αν το αξίζει..έπρεπε να έχει 2-3 με τέτοιες ερμηνείες τόσα χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

Helloooooooooo peope!

How are you?

Πρώτη μου είσοδος μετά τις 28 Δεκεμβρίου και πολλά πολλά μηνύματα! :D

Όλοι καλά?

Ετοιμάζομαι για Mega Sales Thread λογικά αύριο!

SMS και τηλέφωνα δεν θα απαντηθούν :hehe:

Σημερινα θα απαντηθουν?!

Wellcome back.

Link to comment
Share on other sites

Καλα ρε παλουκαρια δεν σας άρεσε το madmax? Το είδατε κινηματογραφο η σε καμιά 20αρα tv με tn πανελ και ο ήχος έπαιζε απο τα ενσωματωμένα ηχεια? :hehe:

Καλα δεν είναι και για 10 οσκαρ αλλά είναι ταινιαρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλα ρε παλουκαρια δεν σας άρεσε το madmax? Το είδατε κινηματογραφο η σε καμιά 20αρα tv με tn πανελ και ο ήχος έπαιζε απο τα ενσωματωμένα ηχεια? :hehe:

Καλα δεν είναι και για 10 οσκαρ αλλά είναι ταινιαρα.

Δε πήγα στον κινηματογράφο γιατί κάνουνε θόρυβο οι θεατές και με αποσυντονίζουν. :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Όλοι λένε πάντως ότι η ερμηνεία είναι εκπληκτική, και η ταινία αξίζει όσκαρ. 12 υποψηφιότητες έχει νομίζω το The Revenant συνολικά.

Εντάξει σαν ταινία βλεπόταν, αλλά όχι και για όσκαρ το Mad max...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now