George_o/c

Summer 2010: HWBOX.gr 3D Cheapazchips Challenge

Recommended Posts

Ρε είπαμε...γιατί να μην τα συνδυάσουμε? ;)

με 4g δεν κανεις βαθμους?γιατι να βαλεις φωτια στο cpu που στο κατω κατω το χρησιμοποιεις καθημερινως?δεν ειναι το ιδιο με την καρτα που οι περισσοτεροι θα παρουν απο το στοκ 50-60?..αν θες να παρεις βαθμους μπορεις καλλιστα να παιξεις με αζωτο..!επισης και τα 4ειναι πολλα πιστευω..αν ερθει καποιος με q9450 ας πουμε δεν παιζει για κανενα λογο 4..στα 3,6 θα μπορει να παιξει ακομα και ενας 5200,η και κανενας 3300 celeron!!

Link to comment
Share on other sites

Pano συγκρίνεις εντελώς ανώμια πράγματα.

Τα 3.6G του q9450 είναι πολύ πιο "δυνατά" απο τα αντίστοιχα του 5200 και πολύ πιο "αδύναμα" απο αυτά του 980.Παίζουν ρόλο όχι μόνο οι συχνότητες αλλά και τα threads/cores η l2/l3 cache κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Pano συγκρίνεις εντελώς ανώμια πράγματα.

Τα 3.6G του q9450 είναι πολύ πιο "δυνατά" απο τα αντίστοιχα του 5200 και πολύ πιο "αδύναμα" απο αυτά του 980.Παίζουν ρόλο όχι μόνο οι συχνότητες αλλά και τα threads/cores η l2/l3 cache κτλ.

ναι αλλα ολοι αυτοι οι επεξεργαστες δεν μπορουν να ανεβουν στα 4 οπως οι πιο καινουριοι..και τα παιδια που θα επαιζαν με ενα celeron πχ δεν θα ειχαν την "απαίτηση" να "πιασουν τις επιδοσεις του 980 και του καθε 980,μονο να προσπαθησουν και να αποκομησουν μερικες εμπειριες.εξαλλου ο διαγωνισμος γινεται για να μπουν νεα ατομα και να μαθουν τον μαγικο κοσμο του o/c οχι για να παμε για παγκοσμια ρεκορ.. εγω με i7 θα ειμαι,ομως ισως να ηθελε και καποιος αλλος να προπαθησει να παιξει..;)

ολα αυτα τα λεω φιλικα!:)

Link to comment
Share on other sites

Αυτός που θέλει να δοκιμάσει δοκιμάζει και στα 3.6. ;)

αφου δοκιμαζει στα 3,6 ετσι και αλλιως γιατι να υπαρχει περιορισμος στο cpu?στην ψυξη το καταλαβαινω..(δεν θελω να γινω εριστικος..παντα φιλικα απευθυνομαι..!)

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε συ.Απλά μπαίνει ένα όριο ώστε να υπάρξει και tweaking.

ελπιζω τοτε να διαρευσει-πουν τα μυστικα οι μεγαλυτεροι ωστε να βελτιονονται οι μικροτεροι!!και δεν εννοω ηλικιακα!!!

Link to comment
Share on other sites

Άντε να κάνω την αρχή για την πρώτη κατηγορία, με ένα AquaMark run :) Πατήστε πάνω στην φωτογραφία για μεγαλύτερη ανάλυση :T:

4614c10f0ac722ef.jpg

//EDIT: Ορίστε και μια φωτογραφία του συστήματος. Είπαμε δεν είναι υποχρεωτικό, αλλά εντάξει ωραίο είναι να βλέπουμε τα συστήματα των άλλων :)

4614c10f1f97cac2.jpg

Edited by George_o/c
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω για αμοντάριστη κάρτα, 750/1100 που σταματάει είναι μια χαρά :)

Είναι Gigabyte factory overclocked η συγκεκριμένη, για αυτό τα stock ρολόγια δείχνουν τόσο αυξημένα ;) Κανονικά θα έπρεπε να είχε 600MHz πυρήνα.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω για αμοντάριστη κάρτα, 750/1100 που σταματάει είναι μια χαρά :)

Είναι Gigabyte factory overclocked η συγκεκριμένη, για αυτό τα stock ρολόγια δείχνουν τόσο αυξημένα ;) Κανονικά θα έπρεπε να είχε 600MHz πυρήνα.

αν συγκεντρωναμε και τα vmods ολα μαζι,καθως και τις εμπειριες-καταστηματα που πηρε τα εξαρτηματα, του καθενος απο την καθε καρτα θα ηταν ωραιο πιστευω!!καλη αρχη γιωργο!καλη αρχη σε ολους!

Link to comment
Share on other sites

G92 8800GT, 8800GTS, 8800GS & 9600GSO reference cards mods :)

Την 8800GS την είχαμε ξεχάσει, μετράει και αυτή έτσι; ;) Την προσθέτω στο πρώτο post :)

Αφού κάνουμε την πλάκα μας και παράλληλα μαζεύουμε πόντους για την HOT με τις κάρτες της σειράς 8800, στον διαγωνισμό θα μπορείτε να χρησιμοποιήσετε οποιαδήποτε από τις 8800GT 256MB, 8800GTS 320MB, 8800GS 384MB, 8800GTS 512MB, 8800GT 512MB, 8800GTS 640MB, 8800GTX, 8800GS 768MB, 8800Ultra και 8800GT 1024MB. Οι διαφορές μεταξύ τους δεν είναι μεγάλες, θα παίξουν όλοι γιατί όλοι σχεδόν έχουν κάποια 8800 ή όσοι δεν έχουν εύκολα βρίσκουν, θα πάρουν πόντους όλοι γιατί όλες είναι διάσημες στο hwbot και θα διασκεδάσουν επίσης όλοι!
Link to comment
Share on other sites

τέλειος!!!και επίσης κανένα προτεινόμενο κατάστημα να αγοράσουμε τα εξαρτήματα??εδώ κρήτη ξέρω αλλά δεν έχω χρόνο.. στην αθήνα θα ήταν καλό να πείτε!!εκεί δεν ξέρω καθόλου!!

Link to comment
Share on other sites

Ουπς....ειχα καιρο να μπω, και μολις ειδα το συγκεκριμενο thread.

Και μολις τελειωσα την αρμωση τoυ pot πανω στην gtx260 μου γ@μωτο. Κριμα η μονωση.

Αντε παλι απο την αρχη!!

Δεν ξερω που θα παιξω ακομα.

Θα μπεντσαρω και για τις δυο κατηγοριες, και θα αποφασισω στο τελος.

Τι θα κανω και τοσες νυχτες στο χωριο..

EDIT...Mεταξυ μας ..ξερω ποιος θα ειναι πρωτος στην δευτερη κατηγορια..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now