George_o/c

Summer 2010: HWBOX.gr 3D Cheapazchips Challenge

Recommended Posts

Εύκολα μαζεύεις hw points, αλλά πρέπει ένα από τα 2 ( cpu, vga ) να είναι στο LN2....δεν μιλάω για 5-10 πόντους, που και πάλι καλοί είναι αν υπολογίσετε ότι θα παίξουν 6-7 άτομα .

Από όλες αυτές τις κάρτες ποια είναι η καλύτερη ;

Νίκο, τα καλά σκορ θα τα κρατήσεις για το τέλος ; Θα παίζεις με backups ; :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω καλύτερη είναι η GTS 512MB Σόφο.

Όσο για τους πόντους, σας λέω ένα πράγμα μόνο! Με την 8800GTS 320MB σε stock ψύξη χωρίς μόντες και τον Core i5 750 @ 4.2GHz με αέρα, μάζεψα 61 πόντους! Δεν χρειάζεται να τις βάλεις σε άζωτο, εκτός κι αν πηγαίνεις για τα πολλά ;)

Από τις 8800 κάρτες, μόνο οι 8800GS 384MB & 8800GS 768MB δεν έχουν πόντους. Τις έβαλα όμως μην τυχόν και κάποιος έχει και θέλει να παίξει.

Link to comment
Share on other sites

George, αν δεν κανω λαθος ολοι αυτοι πρεπει να ειναι hardware ποντοι.

Κανενας Global.

Eγω ειμαι ηδη στο απολυτο οριο.

Δεν μου δινουν αλλους..

Σοφε, θα παιξω με καποια απο τις πιο αδυνατες καρτες που εχω.

Καποια απο τις 8800gt.

Kαι δεν θα ποσταρω παρα τις τελευταιες μερες.

Δεν την ξαναπαταω οπως στους προηγουμενους διαγωνισμους.

Αν και (να το ξαναπω) δεν μου πολυκανει για διαγωνισμος αυτος εδω.

Link to comment
Share on other sites

ολοι εχετε καβατζα απο μια καρτα..εγω που περιμενω να στοκ ποτε θα δεησει να δω..!!!gts 512 περιμενω,οχι πως θα κανω κατι αλλα για τον χαβαλε και μονο..!

Link to comment
Share on other sites

Και τι πως είναι hardware πόντοι; Δεν bench-άρω για να γίνω φίρμα, ούτε για να ανέβω στο top100 του overclocking league... Bench-άρω πρώτον για την πλάκα μου και δεύτερον για την ομάδα. Τελοσπάντων, δεν θέλω να ξεφύγει η συζήτηση παραπέρα, καλό θα ήταν λοιπόν να το λήξουμε εδώ :)

Link to comment
Share on other sites

1)Οι hardware που θα μαζέψεις ακόμα και αν είσαι στο όριο ή ξεπέρασες τους 300 πάνε στην ομάδα.

2)Μια χαρά διαγωνισμός είναι.Γιατί εγώ που έχω την GTS 320MB να αναγκαστώ να πάω να πάρω άλλη?

3)Στην τελική αυτό αποφασίσαμε όλοι πριν μέρες και παίζει όποιος θέλει.Γι'αυτό λέγεται ανοιχτός διαγωνισμός.;)

4)Αν έχεις δυνατή κάρτα παίξε με τη δυνατή. Δεν κάνεις χάρη με το να παίξεις με την GT και όχι με την Ultra

5)Ένας με GTS320 μπορεί άνετα να κάνει πλάκα σε έναν με Ultra αν tweakάρει.Αυτός είναι ο κύριος σκοπός όλων των διαγωνισμών με όριο στο CPU.

Link to comment
Share on other sites

5)Ένας με GTS320 μπορεί άνετα να κάνει πλάκα σε έναν με Ultra αν tweakάρει.Αυτός είναι ο κύριος σκοπός όλων των διαγωνισμών με όριο στο CPU.

Bring it on biaaaaaaaaatch, έχει και backup ο μανιταράς :D

Edited by George_o/c
ekana edit to quote giati alla3e to post tou o crio :D
Link to comment
Share on other sites

Που ξέρεις, μπορεί και να βρω :P

Έπειτα σε σχέση με τους Wolfdale, οι Core i5/i7 χάνουν ΜΟΝΟ στα Dragos σε χαμηλά clocks περίπου 200FPS στο DL και λιγότερα στο DH. Τα Lobbies και τα Cars δεν έχουν κανένα πρόβλημα, ούτε και το Nature αν το tweak-άρεις σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Ενα πολυυυυ προχειρο απο εμενα με αερα προς το παρον... :P ακυρο γιατι το ss ειανι οτι να'ναι αλλα οκ :P

4,2αυξηθηκε τελικα η παρεμεινε στα 4 και απλα εσυ κανεις δοκιμες?

Link to comment
Share on other sites

4,2αυξηθηκε τελικα η παρεμεινε στα 4 και απλα εσυ κανεις δοκιμες?

εκει ειναι λιγο πριν παρω την r3x. Η μπανανα μου δεν παει πανω απο 222 oσο και να δωσεις απο ρευμα...

Link to comment
Share on other sites

δεν θέλω να συνεχίσω το off topic αλλα πηγες εκεί και τις είδες από κοντά?

διότι κάθε φορα που πηγαίνω εκεί "τυχαίνει" οι προσφορες να έχουν φύγει!

Link to comment
Share on other sites

Οι 8800GTS 320MB έχουν fix τιμή στα 50?, παραπάνω δεν αξίζει να δώσεις για αυτές με την καμία. Είχε και μια GT 512MB στα 52? αλλά πέταξε και αυτή σαν την Ultra :P

Τώρα οι μόνες 8800 που έμειναν είναι οι δύο GTS @ 80? και μια GS 384MB @ 87?. Αν δεν έχουν φύγει σε μια-δυο εβδομάδες, θα τις ρίξουν απότομα στα ~50? να φύγουν :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now