George_o/c

Summer 2010: HWBOX.gr 3D Cheapazchips Challenge

Recommended Posts

Ερωτησουλα... ποσταρουμε μονο το final score; Η μπορουμε να ποσταρουμε παραπανω απο ενα αν στην πορεια μας βγει καλυτερο απο οτι εχουμε ηδη ποσταρει;

Link to comment
Share on other sites

Ποστάρεις όσα θες....Απλά θα μετρήσει το καλύτερο σου....;)

Το μόνο που δεν μπορείς να αλλάξεις είναι η κατηγορία....;)

Link to comment
Share on other sites

Το 1.92V στις μνήμες απέδωσε τελικά, τα sub-timings σφίχτηκαν όσο δεν πήγαινε άλλο :D Me lovez Kingston HyperX! :big_boss:

Στο 2k1 έφτασα έναν ο οποίος έπαιζε με 980X @ 4.7GHz :hehe:

4614c1172c909be7.jpg 4614c1172c9450d2.jpg

(πατήστε πάνω στις φωτογραφίες για μεγαλύτερη ανάλυση)

Edited by George_o/c
Link to comment
Share on other sites

Τα ρολόγια των shaders παίζουν linked εκεί. Αν τα βάλεις unlinked στα 1800 ή 1830MHz, μπορεί να φανεί στο GPU-Z ότι πήρε την συχνότητα αλλά στην πραγματικότητα δεν την έχει δεχτεί. Και αυτό γιατί ανεβαίνουν/κατεβαίνουν μόνο σε βήματα των 54MHz :)

Τώρα για 18x220, δεν γίνεται να δοκιμάσω γιατί θα απέχω 40MHz από τα 4GHz. Και ο κανονισμός είναι +/- 9MHz ;)

Link to comment
Share on other sites

ωραίος! δοκίμασε και με 18x220 και 1800/1830 στον shader

Τι τρεχει με τα στρογγυλα ρολογια, τι διαφορα κανουν (αν κανουν) και γιατι? Εγω αυτο που ξερω μονο ειναι να μην χρησημοποιω ζυγους πολλαπλασιαστες στην Classified.

stealth

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω, το ψάχνω ακόμα. μου φαίνεται ότι δίνουν το μέγιστο στα 3Dmarks, και έχουν μια βάση διότι δεν εισάγονται καθυστερήσεις λόγω ανομοιογένειας, ειδικά στο AM3 το έχω δει.

οι παλιότεροι θα πρέπει να το έχουν ήδη παρατηρήσει αυτό, εκτος και είναι ακόμα μια βλακεία μου :)

Link to comment
Share on other sites

Πήγε βόλτα :P

Απλά δεν θέλω να δείξω την κάρτα με την οποία έπαιξα :)

//EDIT: Έχασα το καλό Car Low, δεν πειράζει όμως :)

//EDIT #2: Επειδή ακούστηκαν διάφορα για την κάρτα που χρησιμοποιώ, ορίστε το κανονικό screenshot και compare link από Futuremark: http://service.futuremark.com/compare?2k1=9585400 ;)

4614c12c036cf477.jpg

(πατήστε πάνω στην φωτογραφία για μεγαλύτερη ανάλυση)

//EDIT #3: Για τους ακόμα πιο δύσπιστους ορίστε και δύο φωτογραφίες. Στην πρώτη είναι η κάρτα και στην δεύτερη το σύστημα την ώρα που τρέχει Lobby Low.

4614c12c1cfac37b.jpg

4614c12c1cf92580.jpg

Edited by George_o/c
Link to comment
Share on other sites

Ρε χοντρε

τι εκανες στις μνημες παλι?!?! :que:...:que:...

Μονο 2200φευγα με 6αρια?

ντροπης πραματα...:hug:..:hug:..

:hehe: :hehe: :hehe:

Ωραιος ρε, παρτους τα σωβρακα :victory:...:victory:...

Link to comment
Share on other sites

Sorry..αλλα εγω παλι, δεν καταλαβα τι σοι διαγωνισμος ειναι αυτος που αλλος τρεχει με ultra και αλλος με gs..

Tι προσπαθουμε να κανουμε εδω ρε παιδες????

Και μην μου πειτε τωρα οτι το κανουμε για την πλακα μας..

Αμα ηταν ετσι, ας ετρεχε ο καθενας με οτι καρτα γουσταριζε.

Ξανα sorry αλλα τωρα διαβασα το νημα απτην αρχη.

Μονο σε μενα φαινεται παραλογο αυτο??

Link to comment
Share on other sites

Ρε μαν, παίζω με i5 σε low clock 4GHz category και μάλιστα 2k1... Αυτό δεν το κοίταξες;

Όσο για τον διαγωνισμό, η 8800 Ultra είναι χειρότερη από την GTS 512MB, τουλάχιστον στην πρώτη κατηγορία, γιατί με την GTS μπορείς να παίξεις πολύ πιο ψηλά. Είναι διαγωνισμός για να μαζέψει πόντους η HOT και να διασκεδάσουμε λιγάκι, χωρίς να αναγκάζεται ο καθένας να αγοράζει μια συγκεκριμένη κάρτα γραφικών.

Δεν κατάλαβα, που είδες το πρόβλημα και γιατί το πήρες έτσι ανταγωνιστικά ρε συ Νίκο;

Edited by George_o/c
προσθεσα κάτι
Link to comment
Share on other sites

George με παρεξηγησες, δεν το βλεπω ανταγωνιστικα, εξαλου κι εγω εχω ultra να παιξω.

(Και gtx και gt).

Aπλα ειπα οτι δεν μου φαινεται λογικο να διαγωνιστουν ολες αυτες οι καρτες στην ιδια κατηγορια.

(Και δεν ειναι...πως να το κανουμε τωρα!!)

Ασε που δεν καταλαβαινω τι ποντους θα μαζεψουν ολες αυτες οι καρτες στο ΒΟΤ αν δεν παιξουν με αζωτα.

Sorry,αλλα τιποτα δεν θα μαζεψουν!!

Οσο για σενα αγαπητε φιλε μου εκ Πατρας..."Διαγέλα τα πάντα, γέλωτος ορών άξια, τα τοις πολλοίς σπουδαζόμενα" ;)

Πειρατη με τι καρτα θα παιξεις??

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now