barfastic

Τι αγορασα προσφατα

Recommended Posts

2.5 χρονια συμβίωσης με το Samsung Ativ S και τα Windows Phone έφτασαν στο τέλος τους. Το κινητό κάνει reset 2-3 φορές κάθε μέρα και σε άσχετη φάση που θέλω να πάρω τηλέφωνο το βγάζω απ' τη τσέπη μου και βλέπω να ζητάει PIN. Εκτός αυτού, χρειαζόμουν κινητό με iOS ή Android για να χρησιμοποιώ μερικές εφαρμογές που μου χρειάζονται στην δουλειά και δεν υπάρχουν σε windows phone. Μία από αυτές είναι το Pulse που μπορείς να φτιάχνεις πολύ πιο εύκολα διαθεσιμότητα/τιμές στη booking, μία άλλη εφαρμογή που προσφέρει η expedia σε partners και μερικές ακομα.

Επειδή δεν υπήρχαν χρήματα λοιπόν για iPhone άρχισα να ψάχνω πάλι τα Android. Δεν είχα ιδέα τι παίζει με τα Android τα τελευταία χρόνια, απλά κατά καιρούς διάβαζα και άκουγα πολύ θετικά πράματα για την Xiaomi. Κοίταξα και συσκευές που μπορώ να πάρω με επιδότηση αλλά δεν αξίζουν γιατί πχ το Galaxy S5 το έβρισκα 300 στο skroutz, ενώ στην cosmote το είχαν 5 κατοστάρικα αλλά μου έδιναν επιδότηση ε :hehe: Anyway κατέληξα να πάρω το Mi4 με 230 τελική τιμή από εξωτερικό, αλλά τελευταία στιγμή βρήκα από φίλο το redmi note 2 με τιμή 170?, δουλεμένο μια μέρα. Το κινητό φυσάει, καμία σχέση το android που έχουν κάτι Samsung του κιλού με τη Miui. Του έβαλα την τελευταία Ελληνική stable 5.0.2 και προς το παρόν απλα χαζοχαίρομαι που πάει τόσο καλά. Είχε δίκιο ο [MENTION=747]Pastelidis.n.s.[/MENTION] που με έψηνε για xiaomi :hehe:

Βασικά τη δουλειά μου θέλω να κάνω πιο εύκολα και να βγάζω και καμιά photo γιατί στο Ativ είχε πρόβλημα και η κάμερα τους τελευταίους μήνες. Επίσης το xiaomi φτου φτου έχει πολύ καλύτερο δέκτη για το σήμα σε σχέση με το ativ. Εδώ στα διαμερίσματα που υπάρχει πρόβλημα με το σήμα, μιλάς μες στο σπίτι παντού καμπάνα, τρελάθηκα!

Και μερικές photos

461-albums267-picture57029.jpg

Δίπλα με το Ativ S

461-albums267-picture57028.jpg

461-albums267-picture57027.jpg

461-albums267-picture57026.jpg

Και μία απ' τη μπροστινή κάμερα για τον [MENTION=5]GoriLLakoS[/MENTION] :hehe:

461-albums267-picture57025.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τελευταίες μου πρόσφατες αγορές (εδώ και 1ια εβδομαδα)

Sapphire VGA R9 390v2 Nitro 8GB TRI-X OC - Κάρτες γραφικών (VGA)

και

PSU EVGA SUPERNOVA 1000 P2 1000W - ΤΡΟΦΟΔΟΤΙΚΟ (PER.641363)

Θηριάκια και τα 2 (χόντρινε και πήρε "κιλά" ) το PC :livid: !!

να προσθέσω και (εχτές τα παρέλαβα)

http://www.e-shop.gr/cablemod-e-series-g2-p2-cable-kit-red-p-PER.642688

1ια φορά έκανα πλήρες sleeving Red/Black στο τροφοδοτικό που είχα πρίν και μου βγήκε η παναγία οπότε αποφάσισα να τα "αγοράσω" τώρα και όντως είναι φοβερά. !

Edited by Hellfire
Link to comment
Share on other sites

Τι λέει το Note 3? γιατί όχι 2 Prime; Σε αίσθηση στο χέρι πώς είναι; Για τσιπιά μου κάνει αλλά η xiaomi είναι κυρίλα σε τέτοια θέματα και με μπερδεύει..

Απλά πήρα το πιο καινούργιο.

Κάθεται εντάξει στο χέρι. Πλαστικό είναι με ωραία αίσθηση αλλά δεν περίμενα και αλουμίνιο για ~200 ευρώ που έδωσα.

Είναι τίμιο για τα λεφτά του ΙΜΟ.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε πριν 4 μέρες αλλά σήμερα το έστησα.

730-albums185-picture57741.jpg

Specs:

Intel Xeon 1535, 32GB RAM, Nvidia M5000M, Samsung 950 PRO 512GB, UHD screen

Είναι να προστεθεί και ένας Samsung 850 EVO 2TB για αποθήκη.

Ξενέρωσα με το γεγονός πως δεν μπορείς να κάνεις RAID0 με τους M.2. Η Dell είχε πει πως γίνεται. Δεν έχω βρει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now