esdee

Offtopic Συζητήσεις

Recommended Posts

Μην του την πας θα καει η καημενη η μητρικη!!!:cputemp:

τι λες ρε λαμογιο??????? εσυ φταις για οτι εχει καει.....!!!! αμα σε εχω πανω στο κεφαλι μου λογικο ειναι...

εσυ και ο αλλος ο γκαντεμης......:harhar:

NIKOSE και PSILOS σας υποσχομαι οτι τα μηχανηματα σας οταν τα φτιαξω δεν θα τους εχω στο κεφαλι μου απο πανω...:harhar:

Ασχετο : πολυ καρουλι το P5K......εφαγε μονιμο σουτ........ABIT AW9D-MAX forever

Link to comment
Share on other sites

τι λες ρε λαμογιο??????? εσυ φταις για οτι εχει καει.....!!!! αμα σε εχω πανω στο κεφαλι μου λογικο ειναι...

εσυ και ο αλλος ο γκαντεμης......:harhar:

Μην λες πολλα γιατι θα σου φερω τον αρχηγκαντεμαρο στο σπιτι σου!!Τον Γ*****Λ!!Μεχρι και να γραψω το ονομα του φοβαμαι!!Μην εκραγει κανας server και μετα τερμα το hwbox!:crack:

Link to comment
Share on other sites

ωχ ωχ ωχ......καταλαβα.......!!!!

κανονισε εσυ μην το λες αυτο το ονομα γιατι μπορει η γκαντεμια να πεσει επανω σου και να σε μαζευουνε καμια ωρα με τις μ@λ@κιες που κανεις.......:whistling:

παλι καλα που πηρες το DFI παντως γιατι το ASUS ηταν για κλοτσιες,....

my P5K history... :

1) δεν αναγνωριζε IDE και USB

2)τα στυνω ολα επανω και ανοιγοκλεινε συνεχεια απο μονη της...

3)κατα πασα πιθανοτητα την εκαψα....

4)το ιδιο με την 2...

5)δουλεψε κανονικοτατα μεχρι που μια μερα κολησε στα windows...εκανα μια παντετα του tsan δουλεψε αλλα μετα απο καποιες ωρες dead...........

ελεος...................γ@μω την ASUS.....

και ετσι επιστροφη στο αξιοπιστο και αψογο AW9D-MAX....που κλοκαρει και καλα.....:shades:

Link to comment
Share on other sites

Οι asus ειναι μαγκιααααα!!!!!!Περα απο την πλακα γιατι εχει πηξει ο κοσμος με asus?Εγω εκτος απο μια p3-4x που ειχα πριν πεντακοσια χρονια ..και βαλε..περα απο εκει δεν εχω δει κατι αξιολογο!!Ενω abit και gigabyte παντα ηταν λιγο ποιο σοβαρες!!Πιστευω πως ολοι κατι στραβο θα εχουν προσεξει στις asus δεν μπορει!!Και o nick_p πριν 2 βδομαδες οταν του ελεγα πως ηταν μουφα δεν με ακουγε μεχρι που αγανακτησε!!!

Link to comment
Share on other sites

...καθίστε ρε παιδες μην τα ισοπεδώνουμε όλα...τι giga και π@π@ριες ακούω...ξεχάσατε τα θρυλικά P4P800 & P4C800 η giga πέρυσι θυμήθηκε ξαφνικά μετά από χροοοονια να βγάλει κάτι που είναι κάπως της προκοπής...και η abit πλέον εκτός από εξαιρέσεις δεν έχει το οverclockability που είχε κάποτε βλέπε IC7...τα fsb δηλ. που χτύπαγε η p5b DLX out of the box τα ξεχάσατε...μην είμαστε πλεονέκτες...η asus είναι πάντα ένα βήμα μπροστά για αυτό είναι και κορυφή!!

Link to comment
Share on other sites

Δικειο εχεις να μην τα ισοπεδωνουμε ολα!!Αλλα δεν μπορω να δεχτω οτι ειναι οι ποιο super mobo και εχει γεμισει ο κοσμος με asus!!Και αυτο που μου την δινει ειναι πως το πλαισιο και ολα τα μαγαζια εχουν σε δευτερη μοιρα τις dfi και δεν τις φερνει για να φερνει ολα τα μοντελα και τις υποκατηγοριες της asus,και δικαιολογιμενα βεβαια αφου πουλανε!!!

Link to comment
Share on other sites

...συμφωνώ DFI powaaa :D ...αλλά καλός ή κακός η Asus έχει κάνει όνομα...όπως επι εποχή DFI nf4 ήταν μονόδρομος για Α64!

..και προς θεού δεν λέω ότι οι asus είναι τα super duber mobo ...αλλά αν παρατηρήσεις την πορεία της από εποχή northwood S478 θα δεις ότι πάντα βγάζει αξιόλογα mobo και τα περισσότερα WR γίνονται με αυτά ;)

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα εχει αλαξει!Απλα σαν layout γενικα παντα παρατηρουσα λιγο τσαπατσουλια πανω τους!!Και απο οτι εχω ακουσει κανουν πολυ περιεργα πραγματα που και που!Το p5k ο nick_p ας πουμε το αλαξε 3 φορες για να πετυχει καποια να δουλευει και ειχε και αλλα προβληματα ποιο πριν!!Σε εναν αλλον με το που εβαζε usb επανω εσβηνε η μητρικη(επι εποχης p4)!!Και αλλα διαφορα που εχω ακουσει κατα καιρους!!Ενω η abit που ειχα παλια η ic7-max3 μου ειχε κανει κατι το φοβερο,μια μερα που παω να την αναψω αρχησε τα μπιπ....Κοιταω στο κουτι και στην τελικη μου ειχε πεσει ενα κοματι γυμνο καλωδια και βραχυκυκλωνε!Και οταν το εβγαλα η μητρικη δουλευε παλι μια χαρα!!!Αυτο με ειχε εντυπωσιασει παρα πολυ αν και ισως να ηταν καθαρα τυχαιο!!!Απο gigabyte να σου πω την αληθεια δεν εχω ασχοληθει απλα ποτε δεν εχω ακουσει κατι κακο για αυτην,μονο καλα!!Τωρα ολα αυτα βεβαια ειναι προσωπικη μου γνωμη δεν λεω πως ειναι και σωστη,δεν θελω να επηρεασω καποιον!!!!Παντως αν και αργοπωρημενα πηρα μια dfi p965-s να δουμε τη λεει και η dfi στις infinity σειρες!!!Οπτικα παντως ειναι ωραια!!:o

Link to comment
Share on other sites

O hipro έλεγε οτι η blitz κλόκαρε τον x6800 του πρπ 60mhz κάτω απ την abit :P

και το δικο μου το ASUS Ρ5Κ κλοκαρει 170mhz πιο χαμηλα τον 6800 μου σε σχεση με το ABIT AW9D-MAX.........

ελεοςςςςςςςςς.μα 170 mhz???

απο εκει που benchαρα με το ss phase στα 4770mhz ξαφνικα βρισκομουν στα 4600 mhz με το Ρ5Κ:mad:

γιαυτο και τα σουταρα και επεστρεψα στο my precius AW9D-MAX:gizmo:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now