Recommended Posts

Κλάιν μάιν μώρε τι χαλιέσαι...:P

Αν είναι 1-2-3 κομμάτια λογικό είναι....Αλλιώς, με ένα pda στο χέρι να βλέπεις σε ποιο κατάστημα είναι

παίρνεις και τηλέφωνο στο δρόμο και πηγαίνεις...;)

Link to comment
Share on other sites

Crio δεν είδα καν σε ποιο καταστημα υπάρχουν....οπότε λάθος μου...

Ρε μην είστε απόλυτοι ότι δεν υπάρχουν. Μπορεί να υπάρχει 1 κομμάτι, να πήγε κάποιος άλλος

πριν ανοίξεις εσύ τις προσφορές στο site του πλαίσιου και οταν πάρεις εσύ τηλέφωνο να σου πουν

δικαιολογημένα ότι δεν υπάρχει....;)

Link to comment
Share on other sites

Crio δεν είδα καν σε ποιο καταστημα υπάρχουν....οπότε λάθος μου...

Ρε μην είστε απόλυτοι ότι δεν υπάρχουν. Μπορεί να υπάρχει 1 κομμάτι, να πήγε κάποιος άλλος

πριν ανοίξεις εσύ τις προσφορές στο site του πλαίσιου και οταν πάρεις εσύ τηλέφωνο να σου πουν

δικαιολογημένα ότι δεν υπάρχει....;)

Γινεται να παει καποιος πριν τις 9:00??Εκτος απο τα φαντασματα που τα πηραν ολα το βραδυ! :P :p

Link to comment
Share on other sites

Υπάλληλος σε κατάστημα μου είπε ότι δεν υπάρχει τίποτε διότι τα είχε πακετάρει από την Πέμπτη και τα έστειλε στο stock πράγμα το οποίο, αν όντως ισχύει, βρίσκω το λιγότερο απαράδεκτο.

Link to comment
Share on other sites

Πολλά απο τα πράγματα που έχουν ανεβεί στο site υπάρχουν, μερικά δεν υπάρχουν.

Το site και του stock house κάνει refresh κάθε ώρα για τα πράγματα που έιναι μόνο σε καταστήματα και όχι καθε 0.5ms.

Στα πράγματα με απίστευτα καλές τιμές καταλαβαίνεται πώς εξαφανίζονται εν ριπή οφθαλμού με το που αλλάξει η τιμή.

Δεν έιναι ούτε κοροιδία, ούτε marketing,ούτε γινεται επίτηδες αυτή η κίνηση, έιναι όλα βάση αληθινού αποθέματος.

Εφόσον κάτι δεν υπάρχει σε μαγαζί, γίνεται επι τόπου απογραφή και φτιάχνει το απόθεμα.

Το θέμα έιναι πώς προφανώς είναι πολύ περιορισμένο το απόθεμα, δεν φτάνει για όλους και υπάρχουν γκρίνιες. Αναμένεται να σηκωθούν όλα τα υλικά, κάποια είναι και άξια αναφοράς και έχουν και καλές τιμές και απόθεμα μεγάλο.

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά το site του πλαίσιου έπρεπε να λέει δίπλα από κάθε προιόν πόσο περίπου απόθεμα έχει...Για να ξέρουμε περίπου....Όπως έχει και το E-world..Θα βοηθούσε πολύ...

Link to comment
Share on other sites

επειδη πηγαινω στο e-world, κοντα μου ειναι ;) ο τυπακος με το που περναει το serial στο "πιστολι" ότι πουλήθηκε το προιον αμεσως ενημερώνεται το site!

με πολλα καταστηματα σε ολη την Ελλαδα θα μπορουσε να γινει (θεμα μηχανοργάνωσης ειναι) απλα θα παίρνει παραπάνω χρόνο η ενημέρωση. Υποθέτω....

Link to comment
Share on other sites

Πολλά απο τα πράγματα που έχουν ανεβεί στο site υπάρχουν, μερικά δεν υπάρχουν.

Το site και του stock house κάνει refresh κάθε ώρα για τα πράγματα που έιναι μόνο σε καταστήματα και όχι καθε 0.5ms.

Στα πράγματα με απίστευτα καλές τιμές καταλαβαίνεται πώς εξαφανίζονται εν ριπή οφθαλμού με το που αλλάξει η τιμή.

Δεν έιναι ούτε κοροιδία, ούτε marketing,ούτε γινεται επίτηδες αυτή η κίνηση, έιναι όλα βάση αληθινού αποθέματος.

Εφόσον κάτι δεν υπάρχει σε μαγαζί, γίνεται επι τόπου απογραφή και φτιάχνει το απόθεμα.

Το θέμα έιναι πώς προφανώς είναι πολύ περιορισμένο το απόθεμα, δεν φτάνει για όλους και υπάρχουν γκρίνιες. Αναμένεται να σηκωθούν όλα τα υλικά, κάποια είναι και άξια αναφοράς και έχουν και καλές τιμές και απόθεμα μεγάλο.

Οι τιμες σηκωθηκαν αργα το βραδυ οπου το μαγαζι ηταν κλειστο οποτε δεν πιστευω να πουληθηκαν το βραδυ.Πηγα στο καταστημα μαγουλας κατα τις 10 το πρωι.Ο υπαλληλος μου ειπε οτι τα προιοντα εχουν προωθηθει εδω κ μερες στο stock house της Μεταμορφωσης.Οποτε γιατι καποιος να ανεβασει τιμες κ διαθεσιμοτητα σε καταστηματα αφου ολα τα προιοντα ηταν στο stock εξαρχης??

Οταν πηρα τηλ 9 ακριβως το πρωι στο καταστημα μαγουλας μ ειπε ο υπαλλξλος οτι υπαρχει διαθεσιμοτητα...Κ οταν εφτασα εκει μου λεει ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ Κ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΠΟΤΕ...Δεν φταει το κακομοιρο το παιδι..Λεει οτι ΤΟΥ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΠΕΙ....

Γοριλακο ξερω οτι παντα προσπαθεις να βρεις λυσεις σε αυτα που γραφουμε κ παντα βοηθας.Δεν εχεις καμια δουλεια να μας βοηθας αλλα το κανεις επειδη γουσταρεις.Αλλα αν διαβασεις κ αλλα forum θα δεις το μεγαλειο της απτης που εχει κανει μια ακομη φορα το Πλαισιο.Διαβασε insomnia,the lab τα post κ θα δεις τι λενε στο καθε καταστημα...Σε πολλους ειπαν οτι τα κομματια αυτα ειναι μεσα σε ετοιμες συνθεσεις κ δεν πωλουνται ξεχωριστα...Ελεος δλδ.Εσυ τι συμπερασματα βγαζεις απο ολα αυτα?

Anyway πηγα μια 4870 1gb που τα ειχε παιξει κ κολλουσε κ τα παιδια στο service μου την αλλαξαν με μια 5770 1gb.Αξιζε το κοπο η αλλαγη η επρεπε να ζητησω 4870?Oftopic αλλα οποιος θελει απαντα!

Link to comment
Share on other sites

Anyway πηγα μια 4870 1gb που τα ειχε παιξει κ κολλουσε κ τα παιδια στο service μου την αλλαξαν με μια 5770 1gb.Αξιζε το κοπο η αλλαγη η επρεπε να ζητησω 4870?Oftopic αλλα οποιος θελει απαντα!

Άντε έ???

Εγώ που έχω 2 8800GTX που κάθονται,με ποιες θα μου τις αλλάξουνε ???

Link to comment
Share on other sites

Σε πολλους ειπαν οτι τα κομματια αυτα ειναι μεσα σε ετοιμες συνθεσεις κ δεν πωλουνται ξεχωριστα...

Και μενα αυτο μου ειπαν που πηρα για τους Samsung F3..

Πηρα τηλ στη Γλυφαδα και μ το ειπαν αυτο.Πηρα τηλ στην Κηφισια και ουτε τους ειχαν δει..Και για το γαμωτο πηρα και Θεσαλλονικη να δω αν υπαρχουν και εκει οντως υπηρχαν.

Link to comment
Share on other sites

Οι τιμες σηκωθηκαν αργα το βραδυ οπου το μαγαζι ηταν κλειστο οποτε δεν πιστευω να πουληθηκαν το βραδυ.Πηγα στο καταστημα μαγουλας κατα τις 10 το πρωι.Ο υπαλληλος μου ειπε οτι τα προιοντα εχουν προωθηθει εδω κ μερες στο stock house της Μεταμορφωσης.Οποτε γιατι καποιος να ανεβασει τιμες κ διαθεσιμοτητα σε καταστηματα αφου ολα τα προιοντα ηταν στο stock εξαρχης??

Οταν πηρα τηλ 9 ακριβως το πρωι στο καταστημα μαγουλας μ ειπε ο υπαλλξλος οτι υπαρχει διαθεσιμοτητα...Κ οταν εφτασα εκει μου λεει ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ Κ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΠΟΤΕ...Δεν φταει το κακομοιρο το παιδι..Λεει οτι ΤΟΥ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΠΕΙ....

Γοριλακο ξερω οτι παντα προσπαθεις να βρεις λυσεις σε αυτα που γραφουμε κ παντα βοηθας.Δεν εχεις καμια δουλεια να μας βοηθας αλλα το κανεις επειδη γουσταρεις.Αλλα αν διαβασεις κ αλλα forum θα δεις το μεγαλειο της απτης που εχει κανει μια ακομη φορα το Πλαισιο.Διαβασε insomnia,the lab τα post κ θα δεις τι λενε στο καθε καταστημα...Σε πολλους ειπαν οτι τα κομματια αυτα ειναι μεσα σε ετοιμες συνθεσεις κ δεν πωλουνται ξεχωριστα...Ελεος δλδ.Εσυ τι συμπερασματα βγαζεις απο ολα αυτα?

Anyway πηγα μια 4870 1gb που τα ειχε παιξει κ κολλουσε κ τα παιδια στο service μου την αλλαξαν με μια 5770 1gb.Αξιζε το κοπο η αλλαγη η επρεπε να ζητησω 4870?Oftopic αλλα οποιος θελει απαντα!

Κοίτα, ότι λέει στο κάθε μαγαζί ότι υπάρχει, υπάρχει ή υπήρχε μια ώρα πρίν.

Δεν λέω ότι το απόθεμα έιναι ολόσωστο, σίγουρα θα υπάρχουν λάθη που χρειάζονται απογραφή για να διορθωθούν αλλά ίσως τα παιδιά επειδή τρέχουν όλη μέρα στα μαγαζιά τα μαζέυουν σε καμιά λίστα και το διορθώνουν το βράδυ.

Καταλαβαίνω και την μεριά του πελάτη και του εργαζόμενου. Και οι 2 έχουν δίκιο και οι 2 έχουν άδικο.

Ακόμα και αν είναι μέσα σε PC το Part που υπάρχει, τα παιδία έχουν το οκ να το ξεσυναρμολογήσουν και να δώσουν το Part σε όποιον το ζητήσει εφόσον το service έχει την ώρα να το κάνει επιτόπου και ο πελάτης το κουράγιο να περιμένει 5-10 λεπτά ή 2 ώρες εάν πήζουν όλοι.

Συνήθιζα να διαβάζω όλα τα forum αλλά μετά απο λίγο καιρό ένιωσα το "κάνε το καλό και ρίχτο στο γυαλό" ή πώς άλλα γράφανε στα forum και άλλα γίνονταν στην πραγματικότητα γενικά πολλά τέτοια που δεν μου άρεσαν και έχω περιοριστέι στο box .

Φυσικά πολλές βρίσκετε λύση αλλά κανένας ή ελάχιστοι γράφουν τι και πώς και αυτό με στεναχωρεί κάπως (ειδικά απο άτομα που είχα βοηθήσει ή που έχουμε πάει για έναν καφέ ή έχουμε ανταλλάξει 5-10πμ) .

Το συμπέρασμα που βγάζω λοιπόν αφού ρώτησες έιναι πώς και το Πλάισιο φταέι όταν σηκώνεται προϊόν με απόθεμα 5 και πέφτουν 1054548 backorders χωρίς να μπορούν να υλοποιηθούν αλλά και στα site παίζει πολύ λαϊκισμός/τραμπουκισμός/μαζοποίηση του στύλ ένας δεν παρέλαβε κάτι, 94446549 χρήστες ακόμα λένε το κουλό τους και το στραβό τους.

Γιατί άμα κάθε φορά που λένε πώς δεν υπάρχει κάτι, έκανα attach μια απόδειξη πώς πουλήθηκε, τι θα λέγανε ?

Τέλος πάντων, όπως και να έχει, τα γράφω εδώ γιατί ακόμα το site έιναι μικρό και το κλίμα έιναι πιο φιλικό. Οι περισσότεροι γνωριζόμαστε μεταξύ μας και πιστέυω πώς δεν υπάρχει προβλημα να λέμε και 5 κουβέντες παραπάνω ή να εξηγώ 10 πράγματα παραπέρα .

Ελπίζω κάποια μέρα να φτιάξει το online απόθεμα και να έιναι όλα gg :)

Και όποιος έχει προβλημα με το Πλάισιο, δεν έχω κανένα πρόβλημα να μου στέλνει πμ να βοηθάω εφόσον έιναι σε λογικό Πλάισιο αυτό που θα ζητήσει :)

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύουν αλλά ανεβάζουν τρελές θερμοκρασίες...και κολλάει μετά το σύστημα..κάθονται τώρα...θα αλλάξω σε λίγες μέρες thermal pads και paste..αλλά άμα τις αλλάζουν έτσι...έλεγα να δοκιμάσω...αν και δεν με πολυενδιαφέρει...

Link to comment
Share on other sites

επειδη πηγαινω στο e-world, κοντα μου ειναι ;) ο τυπακος με το που περναει το serial στο "πιστολι" ότι πουλήθηκε το προιον αμεσως ενημερώνεται το site!

με πολλα καταστηματα σε ολη την Ελλαδα θα μπορουσε να γινει (θεμα μηχανοργάνωσης ειναι) απλα θα παίρνει παραπάνω χρόνο η ενημέρωση. Υποθέτω....

αυτο με το eworld οντως ειναι πολυ καλο. βλεπεις τα τεμαχια κ αποφασιζεις.. κ οντως γινεται αμεσα η ενημερωση ακομα κ απο online παραγγελια, το'χω τσεκαρει. ;)

Απορω γιατι στο πλαισιο δν το εχουν, μιας κ οντως υπαρχουν αυτες οι κατα καιρους προσφορες, οποτε θα ηταν ακομα πιο χρησιμο. Ακομα και αυτο που εχει το e-shop να κοιτας που ειναι αμεσα διαθεσιμα τα κομματια, ειναι αφανταστα εξυπηρετικο!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όταν είχα κάνει μία παραγγελία από το e-world μετά από 5 λεπτά έλεγε 3 τεμάχια,από 4 που ήταν πριν!

5 λεπτά!!!

Καλά άμα το κάνει αυτό το πλαίσιο,θα λύσει πολλά προβλήματα από τέτοια θέματα...Λογικά θα το έχουν σκεφτεί....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now