Recommended Posts

Need some constructive feedback over here please!

Για πείτε ρε παιδιά, πως σας φαίνεται το Loop στο mobo. Από άποψη λειτουργικότητας δεν νομίζω ότι έχω κανένα θέμα, από άποψη "look" όμως, πως σας φαίνεται? Είναι μήπως πολύ μπλεγμένο?

dsc02018cs.jpg

Link to comment
Share on other sites

Είμαι 50/50, μου αρέσει μεν, αλλά μου φαίνεται πολύ μπουχτισμένο.. αλλά δεν υπάρχουν και πολλές επιλογές.. Είναι 13/19 το tubing είναι και compression τα fittings και πιάνουν μπόλικο χώρο..

Link to comment
Share on other sites

Θα ήταν μια λύση, αλλά.. η έξοδος του επεξεργαστή για να περάσει πάνω από τις RAM θα πρέπει να σηκωθεί, αν σηκωθεί θα βρίσκει στην είσοδο του επεξεργαστή. Συν του ότι το έχω βγάλει από εκεί γιατί θα πηγαίνει στο ψυγείο της οροφής.

Και εμένα αυτό μου χτυπάει στο μάτι.. όλα τα άλλα έχουν κάποια "συνέχεια-σχέση" μεταξύ τους εκτός από αυτό..

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δυνατότητα να γίνει αλλά μετά θα έχω το πρόβλημα της σωλήνας που θα πηγαίνει προς το πάνω ψυγείο σαν ξεκάρφωτη, ενώ από εκεί που βγαίνει τώρα θα πηγαίνει πολύ smooth στο ψυγείο..

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου αρέσει και θα έκανα την ίδια παρατήρηση που έκανε το barf - αν μπορείς κάπως να προσανατολιστείς σε παράλληλες σωληνώσεις :)

Επίσης, καταλαβαίνω την αδυναμία σας, άλλα κάθε φορά που βλέπω ddr3 με νερά - κάτι γελάει μέσα μου (χρηστικότητα) :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Από άποψη λειτουργικότητας δεν έχει κανένα θέμα.. στο μάτι μόνο μου την σπάει.. πρέπει να την βάλω πάνω στο case να δω πώς φαίνεται η σωλήνα στο κάθε σενάριο..

@caution Χρηστικότητα καμία.. να ξέρεις όμως ένα πράγμα! Αν μπορείς κάπου να βάλεις waterblock - θα το βάλεις.. είτε είναι χρήσιμο είτε όχι..! Είναι η μ@λακ!α που μας τρώει!

Link to comment
Share on other sites

Κατ αρχην πες πλανο...οι καρτες θα μπουν στο νερο?Και οπως ειπες το καλυτερο ειναι φωτο μεσα στο κουτι να δουμε πως δενει ολο μαζι...

Link to comment
Share on other sites

NΑΙ μπορει να μην το χρειαζονται οι μνημες εμεις θα το βαλουμε το ιδιο και στην μητρικη ειναι το ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΑΛΛΟ!!!....Χτες pinwbires σε ειχα στο μυαλο μου κοιταξε ειμαι γραμενος και στο out of specs.gr και εκει ειμαι ως run the gauntlet υπαρχει καποιος bundymania που στο section cooling οι φωτο που εχει βαλει αν ειναι αληθινες ο τυπος ειναι καλος και του πηρα αυτες τις φωτο μηπως και σε βοηθησουν!!!...Το extension που εχει κανει ισως σου δωσει κατι δεν ξερω!!

img_0797kuv96.jpg

img_4178tgd02.jpg

img_41691vdbz.jpg

img_41732bemi.jpg

img_0797kuv96.jpg

img_4178tgd02.jpg

img_41691vdbz.jpg

img_41732bemi.jpg

img_0797kuv96.jpg

img_4178tgd02.jpg

img_41691vdbz.jpg

img_41732bemi.jpg

img_0797kuv96.jpg.303926dd61de2a601fa0c7

img_4178tgd02.jpg.5ab067ee95f6264830232c

img_41691vdbz.jpg.871fb52d121c8ad05201f9

img_41732bemi.jpg.9d8b7ed659b0cad113b10d

Link to comment
Share on other sites

Και οι V12 φαίνονται πολύ μπλεγμένοι κινητήρες αλλά έιναι όμορφοι!

Προχώρα όπως έισαι και μην σε απασχολεί αυτό το θέμα...το build εμένα μου αρέσει προσωπικά

πάρα πάρα πολύ! :T:

19 Μαίου να έισαι έτοιμος...ξέρω πώς "ψάχνεις" τριγύρω να βρείς τι θα συμβεί αλλά θα μάθεις σε 10-15 μερούλες :P

Link to comment
Share on other sites

@Clockwork Orange Ωραίο το σύστημα του τύπου.. δεν βοηθάει ιδιαίτερα όμως στην δικιά μου περίπτωση.. Αν το ξέρεις το παιδί που έφτιαξε αυτό το σύστημα, πες του ότι είναι κρίμα να έχει δώσει τόσα χρήματα να φτιάξει ένα pc και να μην εχει sleevarei τα καλώδια! Φιλικά!

@Gorilla Έτοιμος θα είμαι μέχρι τότε.. το θέμα είναι περί τίνος πρόκειτε.. όπως και να έχει θα μάθουμε.. κάποια στιγμή! Αλλά από ενημέρωση είσαι πολύ μπροστά.. Ούτε η ΕΥΠ τέτοια ενημέρωση/ταχύτητα.. Ποιος αλήτης στο σφύριξε?!

@Chaos Μιχάλη όλα στο νερό θα είναι! Και θα πηγαίνει ως εξής. Tank - Pump - Radiator 1 - Mobo - Ram - CPU - Radiator 2 - GPU1 - GPU2 - Tank και πάλι από την αρχή.

Edit: @Clockwork Orange Τώρα πρόσεξα την αντλία.. αντέχει αυτή η αντλία να κυκλοφορήσει το νερό μέσα σε ένα τόσο "δύσκολο" loop?

Edit2: @Clockwork Orange Τώρα πρόσεξα ότι η αντλία και το tank δεν είναι πουθενά στερεωμένα παρά μόνο από τα ρακόρ τους.. μέρος του βάρους δηλαδή βασίζετε στο κάτω block της μητρικής! Το outofspecs τι forum είναι? Θέλω να πω.. γύρω από τι θέματα δραστηριοποιείτε..? Εφόσον τον ενδιαφέρουν τέτοιου είδους κατασκευές/project υπάρχουν πάρα πολλά forum (including the Box!) που μπορεί να βρει πολλά πραγματάκια που θα τον βοηθήσουν..!

Φιλικά, Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

@Clockwork Orange Ωραίο το σύστημα του τύπου.. δεν βοηθάει ιδιαίτερα όμως στην δικιά μου περίπτωση.. Αν το ξέρεις το παιδί που έφτιαξε αυτό το σύστημα, πες του ότι είναι κρίμα να έχει δώσει τόσα χρήματα να φτιάξει ένα pc και να μην εχει sleevarei τα καλώδια! Φιλικά!

@Gorilla Έτοιμος θα είμαι μέχρι τότε.. το θέμα είναι περί τίνος πρόκειτε.. όπως και να έχει θα μάθουμε.. κάποια στιγμή! Αλλά από ενημέρωση είσαι πολύ μπροστά.. Ούτε η ΕΥΠ τέτοια ενημέρωση/ταχύτητα.. Ποιος αλήτης στο σφύριξε?!

@Chaos Μιχάλη όλα στο νερό θα είναι! Και θα πηγαίνει ως εξής. Tank - Pump - Radiator 1 - Mobo - Ram - CPU - Radiator 2 - GPU1 - GPU2 - Tank και πάλι από την αρχή.

Edit: @Clockwork Orange Τώρα πρόσεξα την αντλία.. αντέχει αυτή η αντλία να κυκλοφορήσει το νερό μέσα σε ένα τόσο "δύσκολο" loop?

Edit2: @Clockwork Orange Τώρα πρόσεξα ότι η αντλία και το tank δεν είναι πουθενά στερεωμένα παρά μόνο από τα ρακόρ τους.. μέρος του βάρους δηλαδή βασίζετε στο κάτω block της μητρικής! Το outofspecs τι forum είναι? Θέλω να πω.. γύρω από τι θέματα δραστηριοποιείτε..? Εφόσον τον ενδιαφέρουν τέτοιου είδους κατασκευές/project υπάρχουν πάρα πολλά forum (including the Box!) που μπορεί να βρει πολλά πραγματάκια που θα τον βοηθήσουν..!

Φιλικά, Γιάννης

Δεν εχω καποιο οφελος σε καμια απο τις δυο περιπτωσεις!!!...Ουτε φιλος μου ειναι ουτε απο το σαιτ αυτο εχω οφελος με λιγα λογια ουτε που τον ξερω τον ΤΥΠΟ εγω το μονο που κοιταξα ηταν τα extensions σε αυτες τις φωτο μηπως σε βοηθουσαν και εσενα ΚΑΠΩΣ.....

Link to comment
Share on other sites

ο bundymania ειναι reviewer στο Hardware luxx. του στελνουν παρα πολλα δειγματα ολες η εταιρειες γιατι ισως ειναι ο ποιο active reviewer (φυσικα ακολουθουν ο skinnee + Martin) για αυτο εχει και τα παντα.

Χιλια συγνωμη ρε συ για χτες, σε πιστολιασα... σημερα στο υποσχομαι θα σου κανω τα σχεδιακια.

Link to comment
Share on other sites

Καλά μου έλεγε η μαμά μου να μην μιλάω σε ξένους! :(

ΚΑΛΑ ΜΗΝ ΣΕ ΠΑΡΟΥΝ ΤΑ ΚΛΑΜΑΤΑ!!!!:'(....

:hehe: Εσύ σε ποιον αλήτη ρώτησες να σκεφτείς . . . :hehe:

ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΟ ΥΠΟΝΟΟΥΜΕΝΟ ΓΙΑ ΚΑΝΤΟ ΠΙΟ ΛΙΑΝΑ???...Απαντησες μετα την παρατηρηση του pinwbires και την πλακιτσα σου δεν την καταλαβα για πες μου και μενα να ΓΕΛΑΣΩ!!!

Α..οκ! Νομιζα οτι ηταν καποιος γνωστος σου! Δυστηχως δεν με βοηθαει, σε ευχαριστω πολυ παντως.

Εκανες ολοκληρη αναφορα ομως για ενα ασημαντο και το μονο που ηθελα ηταν να βοηθησω δεν καταλαβα που το πατε???

ο bundymania ειναι reviewer στο Hardware luxx. του στελνουν παρα πολλα δειγματα ολες η εταιρειες γιατι ισως ειναι ο ποιο active reviewer (φυσικα ακολουθουν ο skinnee + Martin) για αυτο εχει και τα παντα.

Χιλια συγνωμη ρε συ για χτες, σε πιστολιασα... σημερα στο υποσχομαι θα σου κανω τα σχεδιακια.

Αυτο το ηξερα αλλα ο τροπος που μου το εθεσαν ηταν λες και σας ειπα να κανετε το ιδιο....ΣΙΓΑ ΡΕ με το μαλακο!!!..

Edited by GoriLLakoS
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now