$@39@

General Android Thread

Recommended Posts

παιδες μηπως εχει κανεις το nexussrootICS.zip να μου το στειλει γιατι οταν παω να το κατεβασω απ εδω Download NexusS/rooting/nexussrootICS.zip at DownloadAndroidROM.com μετα απο κανα 5λεπτο διακοπτεται η ληψη?βλεπω οτι το κινητο με την ics σερνεται σε ενα παιχνιδι που κατεβασα και κρασαρει οποτε ειπα να μπω στο τριπακι του rootαρισματος και του oc

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να το βρεις από κάποιον που έχει Nexus S. Αλλιώς search σε διάφορα sites XDA, Myphone, κτλ κτλ ;)

edit: Βασικά αυτό που ήθελα να πω είναι ότι από εδώ είναι λίγο δύσκολο γιατί θα πρέπει να να έχει κάποιος Nexus S Και να έχει κάνει και Root Για να το έχει.

Link to comment
Share on other sites

το ξερω απλα το γραψα επειδη νομιζω οτι το χουν καποιοι απο εδω μεσα και στο search που εκανα σε αυτα τα sites δεν το βρισκω :/

Αν σου ανεβάσω το ίδιο αρχείο κάπου, σου κάνει;

https://rapidshare.com/files/2612693641/nexussrootICS.zip

Edited by jax7480
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, πήρα το ZTE skate.....Απλά απίθανο....οθονη τεράστια και πολύ γρήγορο....

Η στοκ rom ως συνήθως ΓΤΠ αλλά με την Atomic V6 ή Logic V1 το κινητό πετάει...

Επίσης δοκίμασα και την pre RC ICS CM9 που έχει κυκλοφορήσει...Ωραία αλλά λείπουνε πράγματα ακόμα....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια , μολις πηρα το sony ray και θελω να δοκιμασω ενα πλοηγο gps , γιατι το ενσωματομενο που εχει δεν εχει φωνητικες οδηγιες.

Οποιος εχει το copilot η' το don't panic ας μου στειλει ενα pm.

Ευχαριτω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εκπλήσσομαι.

Δύσκολο το να συνηθίσεις τέτοιες εφαρμογές στο android όταν στην apple για αρχή πρέπει να ξεκλειδώσει το oc στα cores της και μετά να σκάσεις και 20 USD για το αντίστοιχο πρόγραμμα :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες μιας και εσεις το εχετε το θεμα...:P

Πως κανουμε mass storage με το pc χωρις προγραμμα (kies/pc suite)?

Καπου βρηκα και ξετικαρα το usb debuging από το applications-developement, συνδεσα το κινητο

με το pc, αλλα δεν το συνδεει, κανει επανεκινηση συνεχεια την sd...η πλακα ειναι οτι στο pc

ενος φιλου δουλεψε με τη μια...:eek:

Link to comment
Share on other sites

Android ρε, πάντα υπάρχει μια λύση.

Εγώ εχθές στις 3 το βράδυ επειδή κοιμόμουν λίγο όρθιος flashαρα ότι kernel να 'ναι στο κινητό και δεν άνοιγε αλλά να είναι καλά το odin!

Link to comment
Share on other sites

:crack::crack: Ηθελε να τους περασει από τa windows update που τα εχω κλειστα..ok

Κατέβασε τους drivers για τη συσκευή σου από κάπου να κάνεις τη δουλειά σου. Αλλά ακόμα δεν έχω καταλάβει γιατί έχεις κλειστά α Updates. Win7 δεν έχεις?

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε. Έτσι είναι. Τα "μικρα" κινητά με custom rom απλά πετάνε. Και στο blade το παρατήρησα και στο X5 pro. Όσο μπορεί να χαρακτηριστεί μικρό το X5 βέβαια...

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε θεμα με ενα galaxy ace και το 3g του....ΔΕΝ ενεργοποιείται...πείτε καμιά ιδέα...:|

εχουμε τικαρισμενο το "πακετα δεδομενων" και οι ρυθμισεις apn ειναι σωστά περασμένες

Edited by Boton
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now