venisk

Windows 10 Εντυπώσεις

Recommended Posts

Εγώ έχω μεχρι στιγμής τα θεματάκια που εντόπισα είναι:

1ον θέμα με το start button, Μια δεν δουλεύει το δεξι κλικ και μια το αριστερό, όπως του ξημερώσει. Δηλαδή παταω αριστερο να ανοιξει και δεν κανει τιποτα, η δεξι για να βγει το μενου και πάλι τιποτα.

Επιπλέον κάτι δεν παίζει σωστά με τα netframwork(το 4 λεει το έχει ενσωματωμένο), γιατί δεν μου δουλεύει το SkyUI μενού στο skyrim.

Κατα τ' αλλα πολύ ωραία φαίνονται.

Link to comment
Share on other sites

Πέρασες drivers chipset κλπ όλα? Είναι λίγο κουφό αυτό με το δεξί κλικ γιατί το χρησιμοποιώ μόνιμα!

Το netframwork δεν μου το έχει ζητήσει ακόμα φίλε.

Link to comment
Share on other sites

Δύο tips:

control + αριστερό στο start ανοίγει το γνωστό μενού και από τα 8.1

άκυρο αυτό.^

Στον IE πατήστε about:flags στην address bar και ενεργοποιήστε το experimental feature. Αυξάνει κατά πολύ την ταχύτητα αφού αλλάζουμε στην νέα engine Edge! ;)

Edited by MetallicGR
Link to comment
Share on other sites

Drivers περασα χειροκίνητα ati 14.2 και intel RST, δυο συσκευές που δεν έβρισκε πέταξα το cd μέσα της μητρικής και βρήκε απο κει.

Αυτό με το framework δεν ξέρω τι παίζει, έχει το 4 ενσωματωμένο και στο λεει οτι δεν χρειάζεται αν πας να το κάνεις εγκατάσταση, το 2.0 και 3.0 το περνάω χειροκίνητα όλα καλά αλλά στο skyrim καπουτ, νάντα!!! Καλά μένει να το δοκιμάσω πάλι δεν ειχα και πολύ χρόνο, αυριο πάλι θα το δω.

Link to comment
Share on other sites

Το game τρεχει ρε μια χαρά και πολύ smooth, το SkyUI δεν βλέπω να λειτουργεί, δηλαδή βγαίνει το κλασικό μενού αντι του μονταρισμένου.

Απο τα redistributables στον καταλογο του παιχνιδιού βάζω το NETframework3 αλλα και παλι τιποτα.

Το dvd ξερω ρε εχει παλιές εκδόσεις μέσα, αλλά δεν κατάλαβα ποιες συσκευές ήταν αυτές που δεν έβρισκε γιατί ολα παιζανε μια χαρα και τα drives και ο ηχος, μαλλον για τις usb3.

Link to comment
Share on other sites

Άκυρο. Είχα ξεχάσει ενα driver. Όλα οκ. Δουλεύει άψογα...

Κάποια στιγμη θα σε ρωτησω κάτι για τη mobo μιας κ έχουμε την ίδια.

Edited by Rage
Link to comment
Share on other sites

βαλε το 4.5

Καποια προγραματα χρειαζοντε και το 3.5 για να γινουν εγκατασταση, οχι μονο να δουλεουν.

Δεν εχω προλαβει ουτε να τα κατεβασω ακομη, οχι να τα δοκιμασω !!

Link to comment
Share on other sites

Καποια προγραματα χρειαζοντε και το 3.5 για να γινουν εγκατασταση, οχι μονο να δουλεουν.

Δεν εχω προλαβει ουτε να τα κατεβασω ακομη, οχι να τα δοκιμασω !!

Each new version of the .NET Framework retains features from the previous versions and adds new features.

συμφωνα με την ms

οποτε οτι χρειαζεται 3.5 θα δουλεψει αν εγκαταστησεις 4.5 (ετσι λεει η λογικη τουλαχιστον)

4.5.2

και υπαρχει και το 4.6 preview http://www.visualstudio.com/en-us/downloads/visual-studio-2015-downloads-vs.aspx

(drop down menu)

Edited by Yoshi
Link to comment
Share on other sites

Τα εγκατέστησα σε λαπτοπ 5ετιας μια χαρα τρεχουνε και βρηκανε τους περισσοτερους drivers μονα τους! ακομα δεν εχω κανει πολλα πραγματα για να γραψω εντυπωσεις!

Link to comment
Share on other sites

Ας έρθει το επίσημο και θα δούμε για εγκατάσταση κανονικά. Προς το παρόν μόνο σε VM mode, γιατί βαριέμαι να μαζεύω πάλι τα προγράμματα για εγκατάσταση.

8.1 στο laptop τα 1-2 χρόνια (ούτε που θυμάμαι).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now